Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Relacja z XIV Wojewódzkich Młodzieżowych Zawodów Ratowniczych

29-września 2023 roku, po trzech latach przerwy spowodowanej sytuacją z Covid -19 i działaniami wojennymi za nasza wschodnią granicą, Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice i Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest zorganizowały XIV Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze o puchar Starosty Starachowickiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W-zawodach, zorganizowanych w tym roku w Parku Miejskim, udział wzięło 20 zespołów reprezentujących szkoły, kluby, drużyny harcerskie,  MDP, oraz inne jednostki, które rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych. Szkoły podstawowe - kategoria młodsza czyli uczniowie klasy IV-VI, szkoły podstawowe - kategoria starsza klasy VII-VIII,  oraz szkoły średnie - młodzież do 19 roku życia.

 

 

 

 

 


Zadaniem uczestników było wypełnienie testu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz udzielenie pomocy w trzech pozorowanych sytuacjach dostosowanych do wiedzy i wieku uczestników. Zespoły musiały poradzić sobie między innymi z krwotokiem z nosa, otarciem nadgarstka, złamaniem nadgarstka i kończyny dolnej, urazem głowy, resuscytacją krążeniowo-oddechową dziecka do lat siedmiu i osoby dorosłej.

Rywalizacja zakończyła się następująco:

W kategorii szkół podstawowych - klas młodszych

I MIEJSCE - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Lubieni

II MIEJSCE - Szkoła Podstawowa z Nietuliska

III Miejsce - 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater


W Kategorii szkół podstawowych - kasy starsze

I MIEJSCE - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Lubieni

II MIEJSCE - 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater

III MIEJSCE - Szkoła Podstawowa w Pawłowie


W kategorii Szkół Średnich

I MIEJSCE - 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater

II MIEJSCE - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Rudy

III MIEJSCE - II Liceum Ogólnokształcące im. J. Chreptowicza z Ostrowca


Podczas zawodów miała też miejsce bardzo miła niespodzianka. Prezydent Marek Materek podziękował dwóm druhnom Amelii Jabłońskiej i Zuzi Klepacz z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Lubieni za udzielenie pierwszej pomocy starszej pani na terenie Starachowic, wykazując się nie tylko odwagą, ale także skutecznym i profesjonalnym działaniem. Druhenki otrzymały od prezydenta kwiaty i upominki.

 

 

Zawody zostały zorganizowane dzięki wsparciu Gminy Starachowice, Powiatu Starachowice oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, za co w imieniu organizatorów i uczestników serdecznie dziękujemy. 

Zabezpieczenie uroczystości upamiętniających powstanie Podziemnego Państwa Polskiego

27 września 2023 roku dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników uroczystości upamiętniających powstanie Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystości tradycyjnie odbyły się pod kapliczką św Jacka.

 

Uroczystości poprzedziło odsłonięcie pomnika poświęconego bohaterom Polskiego Państwa Podziemnego w Panteonie Pamięci klasztoru w Wąchocku.   Pomnik wykonany został z piaskowca w  formie postumentu, z figurą Matki Boskiej na szczycie, z tablicami na trzech bokach, przypominających najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Autorem postumentu jest Ryszard Rymarczyk, rzeźbiarz pochodzący z Wąchocka, który wykonał pomnik z własnych środków.

 

Zgłoszenia na ZAWODY RATOWNICZE

Przypominamy że trwają zgłoszenia na tegoroczne zawody ratownicze. Do dyspozycji 24 miejsca w 3 kategoriach wiekowych. Zgłoszenia do dnia 26 września 2023 roku lub do wyczerpania miejsc w poszczególnych kategoriach.

ZGŁOSZENIA ZAMKNIĘTE !

 

KIJE NA DWIE MILE

 

17 września mieliśmy okazję dbać o bezpieczeństwo uczestników biegu  "KIJE NA 2 MILE", który został zorganizowany w formule Nordic Walking. Bieg zorganizowany został z inicjatywy Starachowickiego oddziału PTTK i Centrum Usług Społecznych. Dodatkowo w  biegu uczestniczyła nasza druhna KINGA razem z psem Aronem.

 

 

ROCZNICA NAPAŚCI NA POLSKĘ

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Wizyta w przedszkolu nr 6 w Starachowicach

Z okazji Międzynarodowego Dnia  Pierwszej Pomocy  ustanowionego w 2020 z inicjatywy Międzynarodowego Czerwonego Krzyża roku odwiedziliśmy przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Starachowicach.

Podczas spotkania przedszkolaki mogły się nie tylko dowiedzieć o pierwszej pomocy, ale także poznały naszego psa INKĘ, następczynię NESKI, oraz miały okazję zwiedzić nasz ambulans i sprzęt ratowniczy.

 

DNI STARACHOWIC - zabezpieczenie strefy aktywności

 

W dniu 3 września 2023 roku mieliśmy okazję współtworzyć i zabezpieczać Strefę Aktywności zorganizowaną podczas DNI STARACHOWIC z koncertem Piotra Cugowskiego i Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów. Strefę zorganizowało Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest przy wsparciu 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej.


Podczas kilku godzin działania strefy z atrakcji typu arena gladiatorów, gigantyczne piłkarzyki, bramka celnościowa, zjeżdzalnia, boisko do Archery Tag, zajęcia łucznicze, gry zręcznościowe, z zajęć skorzystało ponad 2000 osób.

 

XI MAN-ia Biegania

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w zabezpieczeniu medycznych MAN-i biegania w Starachowicach. Kolejna XI już edycja biegu, odbyła się w ramach "DNI STARACHOWIC"  w niedzielę 3 września 2023 roku. I składała się z biegu głównego i biegów dla dzieci.

 

IX Legenda STAR-a

W dniach 24-25 sierpnia mieliśmy okazję dbać o bezpieczeństwo uczestników 9 Legendy STAR-a. Rywalizacja rozpoczęła się w sobotę od wolnej jazdy, która odbyła się obok budynku Starostwa Powiatowego w Starachowicach, skąd uczestnicy przenieśli się na tor doświadczalny w Wąchocku, gdzie odbyły się próby terenowe.

 

W niedziele odbyły się jazdy na czas w miejscowości Mirzec, gdzie na centralnym parkingu można było także obejrzeć pojazdy zgromadzone na zlocie i porozmawiać z ich właścicielami.

Po spotkaniu w Mircu, "Konwój STAR-a" udał się na targowice miejską w Starachowicach, gdzie odbyły się kolejne konkurencje, w tym slalom na czas i hamowanie przed ścianą. Tu tez odbyło się podsumowanie zlotu i rywalizacji załóg w kilku kategoriach. W zlocie uczestniczyło blisko 200 zabytkowych pojazdów z czego około 80 stanowiły STAR-y

 
Ważne informacje !
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj19
mod_vvisit_counterWczoraj30
mod_vvisit_counterTen tydzień49
mod_vvisit_counterPoprzedni302
mod_vvisit_counterTen miesiąc454
mod_vvisit_counterPoprzedni1479
mod_vvisit_counterWszystkie498739
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook