Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Marszobieg WYKUS 1943

W sobotę 28 września 2019 odbyła się czwarta  edycja Marszobiegu „Wykus’43”, którą zabezpieczała nasza Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice wspierana przez Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest. Tegoroczna trasa wiodła z ośrodka ZHP na Lubiance zlokalizowanego na terenie Sieradowickiego Parku Krajobrazowego aż do  wzgórza „Kropka”, miejsca szczególnie ważnego dla partyzantów.

Uczestnicy biegu startowali w kilku kategoriach. Najkrótsza trasa była przygotowana dla osób chodzących z kijkami Nordic Walking. Były też dwie trasy biegowe, jedna w  zwykłych strojach sportowych, oraz kategoria mundurowa. W tym przypadku ważne było, aby ubrać się w polski mundur, niezależenie od formacji. Na starcie stanęli więc żołnierze obrony terytorialnej, którzy biegli w pełnym umundurowaniu z bronią,  przedstawiciele Wojskowej Akademii Technicznej oraz uczniowie klas mundurowych i organizacji paramilitarnych oraz sympatycy historii i rekonstrukcji historycznych.

 

 

 

 

Szkolenia dla kadr pedagogicznych

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Ósma MAN-ia biegania.

Ósma edycja biegu MAN-ia Biegania zgromadziła na starci blisko 300 biegaczy.  Podobnie jak w latach ubiegłych nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice zabezpieczali medycznie imprezę. Na trasie nie zabrakło także wolontariuszy z 38 SDH, Stowarzyszenia Everest, OSP,  Pawłów PLUS i HSZ którzy wspierali Policję i Straż Miejską w zabezpieczeniu przebiegu trasy.

 

 

 

 

 

 

 

 

W tym roku głównym punktem niedzielnej imprezy był jak zwykle bieg główny na dystansie 8 kilometrów. Dwie rundy ulicami naszego miasta ze startem i metą zlokalizowaną przy al. Armii Krajowej obok Placu pod Skałkami okazały się niezwykle wymagającą próbą sił. Poza biegiem głównym pracownicy MAN-a rywalizowali jeszcze w dwóch kategoriach  na dystansie 4 km i 8 km. Po zakończeniu rywalizacji w biegach ulicznych do walki o swoje trofea przystąpiła prawie setka dzieci rywalizujących na kilku dystansach dostosowanych do wieku.

 

 

Zawody ratownicze 2019 - relacja

Kolejne udane zawody już za nami. W tym roku już po raz trzynasty zorganizowaliśmy Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze. Mimo tego że przez kilka dni przed zawodami było zimno a dodatkowo dzień wcześniej, grad szalał na przemian z deszczem, pogoda tradycyjnie była dla nas bardzo łaskawa i całe zawody odbyły się bez żadnych przeszkód i na starcie stanęło 25 z 27 zgłoszonych zespołów. Zespoły rywalizowały w trzech kategoriach o puchar Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego, który razem z panią Wojewodą Agatą Wojtyszek objął honorowy patronat na zawodami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zawody rozgrywały się jeszcze w trzech kategoriach. Kategoria młodsza szkół podstawowych, kiedyś jako kategoria szkół podstawowych. Kategoria starszych klas szkół podstawowych dawniej gimnazjum i najstarsza kategoria szkół średnich.

 

Rywalizacja na poszczególnych trasach zakończyła się następująco.

 

W kategorii szkół podstawowych klas młodszych:

 

W tej kategorii zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Nietuliska Dużego. Drugie miejsce zajęła  reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 ze Starachowic, a trzecie miejsce reprezentacja Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Lubieni.

 

 

 

 

 

W kategorii szkół podstawowych klas starszych rywalizacja zakończyła się następująco:

 

 

zwyciężyła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Lubieni. Drugie miejsce zajęła 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater. Na trzecim miejscy uplasowała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 ze Starachowic 

 

 

 

 

 

 

 

 

W najstarszej kategorii szkół ponadpodstawowych klasyfikacja zakończyła się następująco;

 

 

Dosłownie kilkoma punktami zwyciężyła 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater przed zwycięzcami z ubiegłego roku czyli drużyną ze IV Liceum z Kielc. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 ze Starachowic.

 

 

  

 

 

 

 

 

Świętokrzyska Golgota w Kałkowie

 

W piątek 7 września 2019 roku , zabezpieczaliśmy odbywającą się już po raz 11 Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych, pod nazwą „Golgota Świętokrzyska” na terenie sanktuarium w Kałkowie. W zawodach sportowych swój udział zgłosiło blisko 450 zawodników z 22 instytucji, z województw świętokrzyskiego i mazowieckiego. Głównym organizatorem spartakiady było Stowarzyszenie "Przyjacielska Dłoń" i Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej, a współorganizatorem parafia w Kałkowie. Nasi ratownicy oprócz dbania o bezpieczny przebieg rywalizacji prowadzili na punkcie medycznym zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TESCO-Decydujesz Pomagamy Edycja VI

Kolejny raz wystartowaliśmy w konkursie na najciekawsze projekty skierowane do lokalnej społeczności TESCO Decydujesz-Pomagamy. W obecnej VI edycji konkursu rywalizowaliśmy z dwoma innymi organizacjami wybranymi przez kapitułę z Fundacji Stocznia i dzięki głosom klientów sklepów TESCO w Starachowicach i Ostrowcu, którzy otrzymane podczas zakupów żetony wrzucili do urny z naszym projektem udało nam się zdobyć pierwsze miejsce i środki na realizacji kolejnego projektu z zakresu udzielania pierwszej pomocy "Z sercem do seniorów"  Wręczenie czeku odbyło się w 2 września 2019 roku, w sklepie Tesco na terenie galerii handlowej  w Starachowicach, gdzie odebraliśmy czek z rąk prezydenta miasta oraz dyrekcji sklepu TESCO jak i galerii GALARDIA.

 

 

 

Biegiem z pomocą IV

 

Po raz czwarty Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice zorganizowało "Bieg z Pomocą" i po raz czwarty nasi ratownicy zabezpieczali medycznie wydarzenie. Oprócz naszych ratowników z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice nie zabrakło też innych organizacji i instytucji, które wspierali organizatorów wydarzenia. (logotypy na plakacie).

 

Tegoroczna edycja poświęcona była pomocy dla Antosia, który potrzebuje na operację kwotę która przerasta możliwości jego rodziców. Uczestnicy mieli do wyboru bieg terenowy na dystansie 6 km wokół Zalewu Lubianka, bieg uliczny 2 km dla wszystkich bez żadnych ograniczeń, bieg dla dzieci w 5 kategoriach wiekowych, bieg w szpilkach oraz bieg z żoną na plecach.

 

 

Zawody Strzeleckie

Artykuł a trakcie realizacji ...

 

Dni Starachowic ze Strefą Aktywności.

Artykuł w trakcie realizacji ...

 
Realizujemy programy
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj45
mod_vvisit_counterWczoraj206
mod_vvisit_counterTen tydzień688
mod_vvisit_counterPoprzedni594
mod_vvisit_counterTen miesiąc2035
mod_vvisit_counterPoprzedni2109
mod_vvisit_counterWszystkie423906
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook