Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

ZABEZPIECZENIE UROCZYSTOŚCI "1 MARCA"

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

ZAJĘCIA W AKADEMI KWADRAT

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

SZKOLENIA NAUCZYCIELI - 2024

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

STARACHOWICKA WIGILIA DLA POTRZEBUJĄCYCH - podsumowanie

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

XII STARACHOWICKI ORSZAK 3 KRÓLI

Ulicami Starachowic przeszedł XII Orszak Trzech Króli, i po raz 12 dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników orszaku i prowadzenie czoła orszaku w czym wspierali nas wolontariusze z  38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej i Everestu.

 

Orszak został zorganizowany z inicjatywy Rycerzy Kolumba Rada im. Papieża Jana Pawła II, przy współpracy z Park Kultury Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Policji, Straży Miejskiej, oraz ZHP Hufiec Starachowice. W orszaku mimo dość paskudnej pogody dość licznie udział wzięli mieszkańcy, którzy na zakończenie mogli spróbować gorącej grochówki i słodyczy ufundowanych przez jedną z firm wspierających orszak, które mieliśmy okazję rozdawać wspólnie z wolontariuszami z Everestu i 38 SDH..

Więcej zdjęć w galerii na Facebooku - XII Starachowicki Orszak 3 Króli

 

STARACHOWICKA WIGILIA DLA POTRZEBUJĄCYCH relacja

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

STARACHOWICKA WIGILIA DLA POTRZEBUJĄCYCH

Zapraszamy każdą potrzebującą osobę, która z powodu sytuacji życiowej, materialnej czy rodzinnej, nie może pozwolić sobie na spędzenie Wigilii w gronie najbliższych do spędzenia jej razem z nami. Każda osoba samotna będzie mogła zasiąść do wigilijnego stołu.  Pamiętajmy o takich osobach i sprawmy, aby w tym dniu nikt nie czuł się samotny.

Spotkanie wigilijne odbędzie się w dniu 23 grudnia 2023 roku,  w godzinach od 15:00 do 18:00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 11 w Starachowicach.

Organizatorzy, wśród których znajdują się między innymi przedstawiciele Fundacji „Widzialna Ręka”, Stowarzyszenia Aktywności Społecznej EVEREST, Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, Centrum Usług Społecznych, stowarzyszeń, harcerzy, wolontariuszy, starachowickich szkół podstawowych i przedszkoli miejskich, a także Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji czy Parku Kultury, nie zabraknie także wolontariuszy i mieszkańców miasta.

 

RAZEM BEZPIECZNIE W TYCHOWIE NOWYM

29_listopada 2023 roku uczestniczyliśmy w spotkaniu edukacyjnym dla uczniów Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym, które zainaugurował wójt Gminy Mirzec Mirosław Sewerym i inspektor ds. bezpieczeństwa gminy Mirzec Andrzej Kutwin.

 

Podczas spotkania prowadziliśmy zajęcia na dwóch stanowiskach, gdzie starszych klas mogli zapoznać się z reanimacją krążeniowo-oddechową i tamowaniem krwotoków. Najmłodsi uczyli się jak sprawdzić oddech i wezwać pogotowie. Mogli też zobaczyć od wewnątrz karetkę.

 

W spotkaniu uczestniczyli też funkcjonariusze policji, którzy prowadzili zajęcia na miasteczku ruchu drogowego oraz zaprezentowali multimedialne pokazy z zakresu ruchu drogowego. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe w kolorze białym i zielonym :)

 

Szkolenie z bezpieczeństwa zostało przeprowadzone w ramach projektu „Wzmocnienie bezpiecznego przejścia dla pieszych w obrębie skrzyżowania drogi gminnej 347007T z drogą wojewódzką nr 744 w sołectwie Mirzec”

 

WIZYTA W PRZEDSZKOLU "U KUBUSIA"

 

Kolejna wizyta w przedszkolu, tym razem w Przedszkolu Miejskim nr 2 im. Kubusia Puchatka to kolejna miła wizyta u starych młodych znajomych.

 

 

Razem z naszym psem INKĄ poprowadziliśmy zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy i bezpiecznego zachowania się z psem.

 

 

Był też w nagrodę za zaangażowanie w zajęcia z pierwszej pomocy krótki pokaz umiejętności psa i czas na głaskanie naszej białej chmurki.

 

 
Ważne informacje !
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj87
mod_vvisit_counterWczoraj399
mod_vvisit_counterTen tydzień4060
mod_vvisit_counterPoprzedni1512
mod_vvisit_counterTen miesiąc6412
mod_vvisit_counterPoprzedni1513
mod_vvisit_counterWszystkie512644
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook