Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Razem Bezpieczniej w Gminie Mirzec

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Pierwsza pomoc dla najmłodszych

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Zabezpieczenie obchodów "Świeta Niepodległości"

Kolejny rok nasi ratownicy zabezpieczali uroczystości związane z rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się od nabożeństwa w kościele na ul. Radomskiej, skąd po nabożeństwie wszyscy udali się pod pomnik na ul Konstytucji Trzeciego Maja. W trakcie uroczystości miał się odbyć start biegu, niestety ze względu na wynikłe trudności na które czasami nie ma nikt wpływu, start biegu przeniesione spod pomnika na drogę pożarową nr 7. Organizatorzy uroczystości oraz zaproszeni goście zrobili dosłownie wszystko,  aby zakończyć składanie wiązanek i przemówienia przed godzina 11: tak aby bieg mógł wystartować punktualnie i nie kolidował z uroczystościami, których był nieodzownym elementem.

 

 

Mimo starań po  uroczystościach pod pomnikiem czekało nas spore logistyczne wyzwanie bo musieliśmy dosłownie w kilka minut dotrzeć na miejsce tegorocznego biegu, na drogę pożarowa biegnąca od drogi na Tychów. Tu nasi ratownicy z HGR Starachowice  zabezpieczali medycznie Bieg Niepodległości. Razem z nami na miejsce dotarli harcerze  z 38 SDH, którzy pełnili warty honorowe i odbierali wiązanki podczas uroczystości, a wraz z nimi  wolontariusze ze Stowarzyszenia Aktywności Społecznej Everest, którzy wspierali żołnierzy z Wojsk Obrony Terytorialnej w zabezpieczeniu porządkowym trasy biegu i wręczaniu medali na starcie.

 

 

 

 

 

 

 

 

XX Partyzancka Droga Krzyżowa

Od początku istnienia naszej Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice jesteśmy zaangażowani w zabezpieczenie medyczne Partyzanckiej Drogi Krzyżowej na Wykusie, która upamiętnia tragiczną obławę zgrupowania AK „Ponury” z 28 października 1943 r. W tym roku zorganizowana prze Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego ze Starachowic, odbyła się już po raz dwudziesty, choć mieliśmy wrażenie że organizatorzy zapomnieli o jubileuszu. Na trasie wspierali na harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater, którzy dbali tez o sprawne przejście uczestników miedzy innymi na śliskich zboczach i kładkach na trasie. Podczas drogi kapłani, leśnicy, harcerze, młodzież szkolna, kombatanci oraz mieszkańcy znów przeszli 28 października leśnymi ścieżkami szlakiem mogił partyzantów pod kapliczkę na Wykusie , składając hołd żołnierzom Ponurego, którzy walczyli za wolność ojczyzny.

 

 

 

 

 

 

 

Bicie rekordu RKO

Po raz siódmy 16 października zorganizowaliśmy w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca. kolejną edycje bicia rekordu RKO. W tym roku na 21 fantomach działania wykonywało 205 osób, ze szkół powiatu starachowickiego. Wydarzenie zorganizowaliśmy we współpracy  Komendą Powiatową PSP w Starachowicach, która wsparła nas siedziba gdzie odbyło się wydarzenie oraz pomocą merytoryczna ratowników.

 

 

 

 

 

 

 

 

W całej Polsce w Rekordzie w Pierwszej Pomocy wzięło udział aż 150 560 osób w 1 380 instytucjach ! To niesamowity wynik i nowy rekord, który mogliśmy osiągnąć dzięki zaangażowaniu wielu szkół,  które wsparły nasze wydarzenie, które odbyło się na terenie Komendy PSP w Starachowicach.

 

W wydarzeniu wspierali nas uczniowie Szkoły Podstawowej z Nietuliska oraz Stawu Kunowskiego. SP-1 ze Starachowic. I oraz II Licea Ogólnokształcące ze Starachowic. Klasy mundurowe Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Zespołu Szkół zawodowych nr 1 i nr 2 ze Starachowic. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Lubieni, Stowarzyszenie Everest oraz jak zwykle 38 Starachowicka Druzyna Harcerska im. Emilii Plater

 

Marszobieg WYKUS 1943

W sobotę 28 września 2019 odbyła się czwarta  edycja Marszobiegu „Wykus’43”, którą zabezpieczała nasza Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice wspierana przez Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest. Tegoroczna trasa wiodła z ośrodka ZHP na Lubiance zlokalizowanego na terenie Sieradowickiego Parku Krajobrazowego aż do  wzgórza „Kropka”, miejsca szczególnie ważnego dla partyzantów.

Uczestnicy biegu startowali w kilku kategoriach. Najkrótsza trasa była przygotowana dla osób chodzących z kijkami Nordic Walking. Były też dwie trasy biegowe, jedna w  zwykłych strojach sportowych, oraz kategoria mundurowa. W tym przypadku ważne było, aby ubrać się w polski mundur, niezależenie od formacji. Na starcie stanęli więc żołnierze obrony terytorialnej, którzy biegli w pełnym umundurowaniu z bronią,  przedstawiciele Wojskowej Akademii Technicznej oraz uczniowie klas mundurowych i organizacji paramilitarnych oraz sympatycy historii i rekonstrukcji historycznych.

 

 

 

 

Szkolenia dla kadr pedagogicznych

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Ósma MAN-ia biegania.

Ósma edycja biegu MAN-ia Biegania zgromadziła na starci blisko 300 biegaczy.  Podobnie jak w latach ubiegłych nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice zabezpieczali medycznie imprezę. Na trasie nie zabrakło także wolontariuszy z 38 SDH, Stowarzyszenia Everest, OSP,  Pawłów PLUS i HSZ którzy wspierali Policję i Straż Miejską w zabezpieczeniu przebiegu trasy.

 

 

 

 

 

 

 

 

W tym roku głównym punktem niedzielnej imprezy był jak zwykle bieg główny na dystansie 8 kilometrów. Dwie rundy ulicami naszego miasta ze startem i metą zlokalizowaną przy al. Armii Krajowej obok Placu pod Skałkami okazały się niezwykle wymagającą próbą sił. Poza biegiem głównym pracownicy MAN-a rywalizowali jeszcze w dwóch kategoriach  na dystansie 4 km i 8 km. Po zakończeniu rywalizacji w biegach ulicznych do walki o swoje trofea przystąpiła prawie setka dzieci rywalizujących na kilku dystansach dostosowanych do wieku.

 

 

Zawody ratownicze 2019 - relacja

 

 

Kolejne udane zawody już za nami. W tym roku już po raz trzynasty zorganizowaliśmy Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze. Mimo tego że przez kilka dni przed zawodami było zimno a dodatkowo dzień wcześniej, grad szalał na przemian z deszczem, pogoda tradycyjnie była dla nas bardzo łaskawa i całe zawody odbyły się bez żadnych przeszkód i na starcie stanęło 25 z 27 zgłoszonych zespołów. Zespoły rywalizowały w trzech kategoriach o puchar Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego, który razem z panią Wojewodą Agatą Wojtyszek objął honorowy patronat na zawodami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zawody rozgrywały się jeszcze w trzech kategoriach. Kategoria młodsza szkół podstawowych, kiedyś jako kategoria szkół podstawowych. Kategoria starszych klas szkół podstawowych dawniej gimnazjum i najstarsza kategoria szkół średnich.

 

Rywalizacja na poszczególnych trasach zakończyła się następująco.

 

W kategorii szkół podstawowych klas młodszych:

 

W tej kategorii zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Nietuliska Dużego. Drugie miejsce zajęła  reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 ze Starachowic, a trzecie miejsce reprezentacja Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Lubieni.

 

 

 

 

 

W kategorii szkół podstawowych klas starszych rywalizacja zakończyła się następująco:

 

 

zwyciężyła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Lubieni. Drugie miejsce zajęła 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater. Na trzecim miejscy uplasowała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 ze Starachowic 

 

 

 

 

 

 

 

 

W najstarszej kategorii szkół ponadpodstawowych klasyfikacja zakończyła się następująco;

 

 

Dosłownie kilkoma punktami zwyciężyła 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater przed zwycięzcami z ubiegłego roku czyli drużyną ze IV Liceum z Kielc. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 ze Starachowic.

 

 

  

 

 

 

 

 
Ważne informacje !
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj17
mod_vvisit_counterWczoraj92
mod_vvisit_counterTen tydzień109
mod_vvisit_counterPoprzedni837
mod_vvisit_counterTen miesiąc3524
mod_vvisit_counterPoprzedni3092
mod_vvisit_counterWszystkie434764
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook