Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Święto Wojska Polskiego

[Błąd na stronie] [Skontaktuj się z administratorem]

 

Biegiem z Pomocą 3

Po raz trzeci z inicjatywy Stowarzyszenia Zabiegane Starachowice odbył się zorganizowana została impreza biegowa pod hasłem "Biegiem z Pomocą", której celem oprócz szeroko pojętego promowania zdrowego tryby życia, było zbieranie środków na leczenie i rehabilitacje trójki dzieci:Mai, Bartusia i Emilki. Bieg który pod względem medycznym zabezpieczała na sza Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice rozpoczął się nad zalewem Lubianka i prowadził malownicza trasą Sieradowickiego Parku Krajobrazowego na dystansach 6 oraz 21 kilometrów. Na zakończenie odbyły się biegi dla najmłodszych i tradycyjny już bieg w szpilkach na dystansie 50 metrów. O bezpieczeństwo uczestników na większości trasy dbali harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater oraz wolontariusze ze Stowarzyszenia Aktywności Społecznej Everest.

 

Nagroda w konkursie TESCO Decydujesz Pomagamy

 

Drugiego lipca 2018 roku, dzięki przychylności klientów sieci, którzy oddali głosy na nasz projekt,   mieliśmy przyjemność odebrać czek na 5000 zł od sieci Tesco na działania profilaktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Czek odebraliśmy z rąk pani dyrektor sklepu Tesco i prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka. W ramach działań, nie tylko prowadzić będziemy zajęcia z pierwszej pomocy ale także będziemy mieli możliwość sfinansować kolejną edycje naszego mini poradnika pierwszej pomocy i mini apteczki, które trafia do odbiorców naszych działań.

 

 

Starachowicka Strzała

2 lipca 2018 roku wspieraliśmy organizatorów rywalizacji w kolarstwie szosowym i kolarstwie górskim zorganizowanej przez Grzegorza Wajsa, byłego zawodowego kolarza, a dziś dyrektora czołowego w Polsce cyklu wyścigów LOTTO Poland Bike Marathon, w ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Miastem Starachowice i Hotelem Europa II Starachowickiej Strzały. Nasi ratownicy dbali o bezpieczeństwo uczestników na trasie wyścigów w których rywalizowało ponad 600 kolarzy o tytułu Mistrzów Polski Masters i Cyklosport. oraz kategoriach górskich. Jednym z wybitnych gości zawodów był otwierający zawody wicemistrz olimpijski i trzeci kolarz Tour de France wielokrotny Mistrz Polski Zenon Jaskóła.

 

 

 

Sobótki z CLEO

Ostatni weekend czerwca upłynął nam na pracy podczas Sobótek przygotowanych dla mieszkańców Starachowic. Nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice dbali o bezpieczeństwo uczestników na terenie strefy zajęć dla dzieci, gdzie mimo zmiennej pogody mieszkańcy dość tłumnie uczestniczyli w zajęciach. Tu zajęcia przygotowało Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest, 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater oraz  firma Sniper z Olsztyna. Były też zajęcia profilaktyczne prowadzone przez naszych ratowników w ramach programu "SOS Dla ruchu Drogowego"  prowadzone z wykorzystaniem  alkogoogli i gokartów z talerzem stuarda.

 

 

Zakończenie sobótek uświetnił występ zespołu ANKH oraz gwiazda wieczoru CLEO, która wystąpiła w towarzystwie tancerek. Na samo zakończenie zorganizowana została strefa kibica, na której mieszkańcy mogli zobaczyć mecz Polska - Kolumbia w ramach Piłkarskich Mistrzostw Świata.

 

 

Ćwiczenia w Mircu

[Błąd na stronie] [Skontaktuj się z administratorem]

 

Ćwiczenia - WANACJA 2018

 

Piątego czerwca 2018 roku nasi ratownicy wzięli udział w zintegrowanych powiatowych ćwiczeniach służb ratowniczych pod kryptonimem "WANACJA 2018". Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie przygotowania zarówno jednostek ochrony przeciwpożarowych oraz Policji, Straży Miejskiej, Nadleśnictwa, Zarządzania Kryzysowego, Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice oraz Sanepidu i Lekarzy Weterynarii. W trakcie ćwiczeń które składały się z kilku epizodów począwszy od usuwaniu skutków pożaru lasu, trąby powietrznej po zdarzenie z wykryciem u zwierząt na terenie leśny ASF, czyli afrykańskiego pomoru świń.

 

W ćwiczenia zaangażowany został także Szpitalny Oddział Ratunkowy, który zajmował się poszkodowanymi w wyniku pożaru lasu na terenie bazy obozowe. Tu w role pozorantów przygotowanych przez HGR Starachowice wcielili się harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater.

 

 

Dzień Dziecka

[Błąd na stronie] [Skontaktuj się z administratorem]

 

Zabezpieczenie zawodów MDP

27 maja 2018 roku ratownicy HGR Starachowice zabezpieczali odbywające się na stadionie przy ulicy Szkolnej w Starachowicach  Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF. Tegoroczne zmagania z uwagi na 100 - lecie odzyskania niepodległości miały wyjątkową oprawę. Drużyny rywalizowały o Puchar Niepodległej. Patronat nad turniejem objął Starosta Starachowic - Pani Danuta Krępa. Zgodnie z regulaminem rozegrano dwie konkurencje: sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe. Udział w zawodach zgłosiło 9 drużyn, w tym 2 dziewczęce. W drużynach startowali zawodnicy w wieku od 10 do 16 lat. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i w kategorii chłopców zawody zakończyły się zwycięstwem zespołów z Mirca. Oba te zespoły będą reprezentować powiat na zawodach wojewódzkich.

 

 

 

 

 

 

 
Ważne informacje !
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj29
mod_vvisit_counterWczoraj8
mod_vvisit_counterTen tydzień58
mod_vvisit_counterPoprzedni166
mod_vvisit_counterTen miesiąc777
mod_vvisit_counterPoprzedni1636
mod_vvisit_counterWszystkie444170
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook