Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

"Wspólne działanie to siła seniorów"

19 czerwca 2022 roku dbaliśmy o bezpieczeństwo eventu kulturalno-artystyczny "Wspólne działanie to siła seniorów"  w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Starachowicach, z udziałem grup senioralnych ze wszystkich gmin powiatu starachowickiego. Spotkanie zorganizował Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach.


Seniorzy ze wszystkich gmin naszego powiatu mieli czas na pokazanie swojego dorobku artystycznego, ale również wyrobów artystycznych i poczęstunek z tradycyjnymi potrawami z naszego regionu. Przedstawiciele policji, prewencyjne podnosili kwestie bezpieczeństwa wśród seniorów. My oprócz zapewnienia zabezpieczenia wydarzenia, które tym razem miła pełne ręce roboty, zorganizowaliśmy także punk edukacyjny z pierwszej pomocy

 

Jawor u żródeł kultury

11 czerwca 2022 roku, zabezpieczaliśmy koncert  "Jawor u źródeł kultury" który zawitał do Amfiteatru Parku Miejskiego w naszym mieście,  gdzie wystąpiły kapele i zespoły ludowe - Teatr Muzyczny nad Kamienną "Starachowianie", Zespół Pieśni i Tańca "Godziembianie", zespół śpiewaczy "Gromada" i kapela "Sąsiedzi" z Tychowa Starego, zespół śpiewaczy Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkiej Wsi.

 

Koncert odbył się w ramach  Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Ludowej, którego podsumowanie odbędzie się 26 czerwca w Tokarni.

 

Wsparcie od Fundacji PKO

Miło nam poinformować że dzięki wsparciu Fundacji PKO, udało nam się pozyskać środki finansowe na zakup ambulansu dla naszej grupy. Zakup ambulansu pomoże nam zwiększyć zakres naszych działań zarówno tych związanych z bieżąca działalnością, jak i wsparciu działań wspierających pomoc uchodźców z Ukrainy, oraz pomocy humanitarnej niesionej obywatelom Ukrainy dotkniętymi działaniami wojennymi. Wcześniej udało nam się pozyskać część sprzętu do wyposażenia ambulansu oraz dzięki pomocy Fundacji To się uda, środków na doposażenie w sprzęt ratowniczy.

 

Zabezpieczenie uroczystości Katyńskich i rocznicy Konstytucji 3 Maja

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Zachęcamy do wsparcia działań pomocowych

 

Zachęcamy do wsparcia działań  organizowanych na szczeblu ogólnopolskim a w szczególności przez Fundację "To się uda"  a w tym osobom, które chcą finansowo wesprzeć działania pomocowe, zachęcamy do wsparcia  wsparcia zrzutki pod adresem https://zrzutka.pl/razemdlaukrainy


Nadal można udzielać do wsparcia materialnego działań na rzecz uchodźców z Ukrainy organizowanych przez nasze lokalne społeczność skupione wokół Widzialnej Ręki.  Rzeczy które chcemy przekazać, można przynosić na "Majdan" na ulicy Spacerowej,  obok restauracji Pod Sosnami. Oraz do punktu zorganizowanego w budynku po dawnym Gimnazjum nr 3, obok Szkoły Podstawowej nr 11 w Starachowicach.

 

Z wizytą w Marcinkowie

Działania pomocowe i trudna sytuacja związana z COVID-19, która powoli zaczyna nam mniej przeszkadzać  w organizowaniu działań profilaktycznych związanych z udzielaniem pierwszej pomocy, pozwolił na organizację większej ilości spotkań profilaktycznych. Ostatnio odwiedziliśmy mieszkańców Marcinkowa w Wiejskim Domu Kultury, gdzie zorganizowaliśmy zajęcia zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

 

Praca dla medyków z Ukrainy

Przez całą dobę pielęgniarki i lekarze z dyplomami z Ukrainy mogą radzić się konsultantów Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie zatrudnienia w Polsce.

Infolinia działa pod bezpłatnym numerem telefonu 800 190 590. Polsko- i ukraińskojęzyczni konsultanci  udzielają informacji na temat zasad zatrudnienia personelu z Ukrainy w polskich placówkach medycznych – dotyczy to pielęgniarek, położnych, lekarzy i lekarzy dentystów.

Oprócz medyków z infolinii mogą korzystać również pacjenci onkologiczni i hematologiczni, chcący kontynuować leczenie w Polsce.

 

Bieg Tropem Wilczym w Starachowicach

Dziesiąty raz w Polsce, i już szósty raz w Starachowicach zorganizowany został z inicjatywy Stowarzyszenia Zabiegane Starachowice, MOSiR i HGR,  Bieg Tropem Wilczym. Od samego początku Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice jest jednym z organizatorów biegu. W zabezpieczeniu trasy biegu wspierali nas także harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej  i wolontariusze ze Stowarzyszeniem Everest, które wystawiło także rekonstruktorów w strojach "Żołnierzy Niezłomnych" na starcie i mecie biegu.

 

Starachowice dla Ukrainy

Zbiór informacji na temat działań pomocowych.


 

 

 

 

 

 

 

 

 
Ważne informacje !
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj21
mod_vvisit_counterWczoraj30
mod_vvisit_counterTen tydzień51
mod_vvisit_counterPoprzedni302
mod_vvisit_counterTen miesiąc456
mod_vvisit_counterPoprzedni1479
mod_vvisit_counterWszystkie498741
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook