Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Starachowicka Strzała

2 lipca 2018 roku wspieraliśmy organizatorów rywalizacji w kolarstwie szosowym i kolarstwie górskim zorganizowanej przez Grzegorza Wajsa, byłego zawodowego kolarza, a dziś dyrektora czołowego w Polsce cyklu wyścigów LOTTO Poland Bike Marathon, w ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Miastem Starachowice i Hotelem Europa II Starachowickiej Strzały. Nasi ratownicy dbali o bezpieczeństwo uczestników na trasie wyścigów w których rywalizowało ponad 600 kolarzy o tytułu Mistrzów Polski Masters i Cyklosport. oraz kategoriach górskich. Jednym z wybitnych gości zawodów był otwierający zawody wicemistrz olimpijski i trzeci kolarz Tour de France wielokrotny Mistrz Polski Zenon Jaskóła.

 

 

 

Sobótki z CLEO

Ostatni weekend czerwca upłynął nam na pracy podczas Sobótek przygotowanych dla mieszkańców Starachowic. Nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice dbali o bezpieczeństwo uczestników na terenie strefy zajęć dla dzieci, gdzie mimo zmiennej pogody mieszkańcy dość tłumnie uczestniczyli w zajęciach. Tu zajęcia przygotowało Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest, 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater oraz  firma Sniper z Olsztyna. Były też zajęcia profilaktyczne prowadzone przez naszych ratowników w ramach programu "SOS Dla ruchu Drogowego"  prowadzone z wykorzystaniem  alkogoogli i gokartów z talerzem stuarda.

 

 

Zakończenie sobótek uświetnił występ zespołu ANKH oraz gwiazda wieczoru CLEO, która wystąpiła w towarzystwie tancerek. Na samo zakończenie zorganizowana została strefa kibica, na której mieszkańcy mogli zobaczyć mecz Polska - Kolumbia w ramach Piłkarskich Mistrzostw Świata.

 

 

Ćwiczenia w Mircu

[Błąd na stronie] [Skontaktuj się z administratorem]

 

Ćwiczenia - WANACJA 2018

 

Piątego czerwca 2018 roku nasi ratownicy wzięli udział w zintegrowanych powiatowych ćwiczeniach służb ratowniczych pod kryptonimem "WANACJA 2018". Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie przygotowania zarówno jednostek ochrony przeciwpożarowych oraz Policji, Straży Miejskiej, Nadleśnictwa, Zarządzania Kryzysowego, Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice oraz Sanepidu i Lekarzy Weterynarii. W trakcie ćwiczeń które składały się z kilku epizodów począwszy od usuwaniu skutków pożaru lasu, trąby powietrznej po zdarzenie z wykryciem u zwierząt na terenie leśny ASF, czyli afrykańskiego pomoru świń.

 

W ćwiczenia zaangażowany został także Szpitalny Oddział Ratunkowy, który zajmował się poszkodowanymi w wyniku pożaru lasu na terenie bazy obozowe. Tu w role pozorantów przygotowanych przez HGR Starachowice wcielili się harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater.

 

 

Dzień Dziecka

[Błąd na stronie] [Skontaktuj się z administratorem]

 

Zabezpieczenie zawodów MDP

27 maja 2018 roku ratownicy HGR Starachowice zabezpieczali odbywające się na stadionie przy ulicy Szkolnej w Starachowicach  Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF. Tegoroczne zmagania z uwagi na 100 - lecie odzyskania niepodległości miały wyjątkową oprawę. Drużyny rywalizowały o Puchar Niepodległej. Patronat nad turniejem objął Starosta Starachowic - Pani Danuta Krępa. Zgodnie z regulaminem rozegrano dwie konkurencje: sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe. Udział w zawodach zgłosiło 9 drużyn, w tym 2 dziewczęce. W drużynach startowali zawodnicy w wieku od 10 do 16 lat. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i w kategorii chłopców zawody zakończyły się zwycięstwem zespołów z Mirca. Oba te zespoły będą reprezentować powiat na zawodach wojewódzkich.

 

 

 

 

 

 

 

Zabezpieczenie zlotu 60 HRŚ

Podczas dwudniowego zlotu 60 Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego,  zabezpieczaliśmy zarówno cześć oficjalną jak i zajęcia na zlocie. W tym roku mieliśmy wyjątkowo dużo pracy. Najwięcej  z kleszczami,  bo wyciągnęliśmy ich kilkanaście sztuk jak i z problemami żołądkowymi jednej z tras rajdowych. Pilnowaliśmy też bezpieczeństwa podczas zajęć sportowych z archery-tag prowadzonych ze względu na duże zainteresowanie do późnych godzin,  przez 38 Starachowicka Drużynę Harcerską im. Emilii Plater, gdzie na szczęście poza rozdartą koszulka po wygranym meczu żadnych zdarzeń nie było :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Dbaliśmy także o bezpieczeństwo uczestników V Trasy podczas czterodniowych zmagań na trasie o puchar Wojewody Świętokrzyskiej Agaty Wojtyszek.

 

Z wizyta u pierwszaków w SP-11

[Błąd na stronie] [Skontaktuj się z administratorem]

 

Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 10

[Błąd na stronie] [Skontaktuj się z administratorem]

 
Ważne informacje !
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj20
mod_vvisit_counterWczoraj92
mod_vvisit_counterTen tydzień112
mod_vvisit_counterPoprzedni837
mod_vvisit_counterTen miesiąc3527
mod_vvisit_counterPoprzedni3092
mod_vvisit_counterWszystkie434767
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook