Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Pierwsza pomoc w Gminie Brody

Artykuł w takcie realizacji ...

 

Zabezpieczenie Gry Miejskiej BOHATEROM NIEPODLEGŁEJ

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Razem Bezpieczniej w Gminie Mirzec

Blisko 250 osób: dzieci, młodzieży oraz seniorów wzięło udział w szkoleniu instruktażowo -pokazowym zorganizowanym w ramach projektu realizowanego z rządowego programu „Razem Bezpieczniej”. Szkolenie odbyło się w piątek 18 listopada 2022 roku, w Szkole Podstawowej w Mircu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Instruktorami szkolenia byli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, oraz ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice. Nad sprawnym przebiegiem szkolenia czuwał Andrzej Kutwin inspektor do spraw obronnych gminy Mirzec. Praktyczne zajęcia prowadzone były w sześciu grupach. Osoby biorące udział w szkoleniach na poszczególnych stanowiskach mogły przypomnieć sobie w praktyce zasady ruchu drogowego oraz jak ważne jest odpowiedzialne korzystanie z dróg, oraz noszenie elementów odblaskowych zwłaszcza w jesienne i zimowe wieczory. Nasi ratownicy  z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice wspierani przez członków 38 SDH, na trzech stanowiskach, udzielali instrukcji jak właściwie prowadzić resuscytację oraz udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku różnorodnych urazów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkolenie było częścią projektu „Wzmocnienie bezpieczeństwa publicznego poprzez modernizację przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania drogi gminnej nr 347011T z drogą wojewódzką 744 w miejscowości Mirzec-Majorat”, w ramach którego w gminie Mirzec powstał kolejne bezpieczne przejście dla pieszych.

 

XXIII Harcerska Partyzancka Droga Krzyżowa

28 października 2022 roku, w rocznicę największej obławy na Wykusie z inicjatywy środowisk Żołnierzy Armii Krajowej skupionych wokół Hufca ZHP Starachowice zorganizowana została XXIII Harcerska Partyzancka Droga Krzyżowa, która mieliśmy okazję zabezpieczać corocznie od 2006 roku.

 

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć na profilu naszych harcerzy z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater, którzy jako jedyna drużyna harcerska uczestniczyła we wszystkich edycjach drogi krzyżowej.


 

Szkolenie w Starostwie Powiatowym

Na przełomie listopada i grudnia zorganizowaliśmy dwa szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej dla pracowników Starostwa Powiatowego i jednostek powiatu. W dwóch edycjach w szkoleniu uczestniczyło blisko 40 osób. Szkolenia odbywały się w ramach programu Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań, pod nazwą „Razem Bezpieczniej”.

 

 

 

 

 

 

 

Ambulans HGR Starachowice

Miło nam poinformować że po kilku tygodniach prób i testowania samochodów, szczególnie pod względem wielkości i wyposażenia,  nasz wybór padł na samochód marki Renault Master. Samochód wzbogaci nasze możliwości realizowania zarówno działań ratowniczych i profilaktycznych realizowanych na co dzień przez Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice, jak i działań humanitarnych związanych z sytuacją zarówno Uchodźców z Ukrainy jak i wsparciu sytuacji za nasza wschodnią granicą. Zakup zarówno samochodu jak i jego wyposażenia, nie mógłby być możliwy, gdyby nie wsparcie zarówno finansowe, jak i merytoryczne przy działaniach naszej grupy udzielone nam zarówno przez instytucje jak i osoby, dla których ważne są nasze działania na rzecz bezpieczeństwa, w szczególności przez Fundacje PKO,  oraz fundację To się Uda

Ambulans otrzyma dodatkowe oznakowania zarówno naszej Grupy jak i instytucji które w sposób szczególny przyczyniły się do zakupu samochodu i jego wyposażenia.


 

Akcja "Jedno życie masz, więc zapninaj pas"

„Jedno życie masz, wiec zapinaj pas!” to hasło eventu edukacyjnego który został zorganizowany w dniu 30 września 2022 roku, na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach. Współorganizatorami tego wydarzenia była nasza  Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice, Straż Miejska w Starachowicach oraz Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach. Głównym celem imprezy było uświadomienie młodzieży, jakie zadanie spełnia pas bezpieczeństwa w samochodzie.

W trakcie eventu edukacyjnego młodzież ze szkół średnich mogła dowiedzieć się o skutkach wypadków drogowych oraz jak pomagać osobom które są uczestnikami wypadku drogowego. Mogli także wsiąść do pojazdu, który symulował dachowanie samochodu na drodze oraz usiąść na specjalnym urządzeniu symulującym  zderzenie i przekonać się o skuteczności działania pasów bezpieczeństwa.  Nie zabrakło też zajęć edukacyjnych przygotowanymi przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, którzy wspólnie z Strażą Miejską przeprowadzili konkursy i zadania, w tym zajęcia z wykorzystaniem alkogogli.

Wydarzenie było objęty honorowym patronatem  przez Krzysztofa Lipca Posła na Sejm RP.

 

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy został ustanowiony w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża. Obchodzony jest zawsze w drugą sobotę września.

Święto to ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród społeczności lokalnych. Organizatorzy upatrują szczególną rolę w szkoleniu młodych osób, tak by uwrażliwić ich na potrzebę niesienia pomocy, wykształcić w nich właściwe postawy i nauczyć zasad postępowania w razie wypadków.

 

Zakończenie wakacji.

 

W pierwszą niedzielę września 2022 roku dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez Park Kultury na zakończenie wakacji w Starachowicach. Podczas pikniku na naszym stoisku można było sobie przypomnieć, albo też poznać zasady udzielania pierwszej z czego skorzystało kilkadziesiąt osób. Można było tez otrzymać samoprzylepne instrukcje udzielania pierwszej pomocy.

 

 

 
Ważne informacje !
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj93
mod_vvisit_counterWczoraj399
mod_vvisit_counterTen tydzień4066
mod_vvisit_counterPoprzedni1512
mod_vvisit_counterTen miesiąc6418
mod_vvisit_counterPoprzedni1513
mod_vvisit_counterWszystkie512650
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook