Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

ZABEZPIECZENIE UROCZYSTOŚCI "11 LISTOPADA"

Jak co roku dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników uroczystości upamiętniających 105 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI" W tym roku z wyjątkowo duża ilością uczestników, i trochę większej ilości interwencji niż zazwyczaj. Za udział w uroczystościach wyróżnić należy kombatantów, władze samorządowe, klasy mundurowe, harcerzy z Hufca ZHP Starachowice, organizacje i instytucje  oraz  mieszkańców Starachowic.

 

SZKOLENIE NAUCZYCIELI

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

ZABEZPIECZENIE GRY MIEJSKIEJ "BOHATEROM NIEPODLEGŁEJ"

Kolejny raz dbaliśmy o bezpieczeństwo Gry Miejskiej BOHATEROM NIEPODLEGŁEJ realizowanej przez Stowarzyszenie Aktywności Społecznej EVEREST. Gra odbyła się na "SZLAKOWISKU",  ternie przylegającym do Parku Miejskiego, a będącym kiedyś składowiskiem szlaki wywożonej z Wielkiego Pieca.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przywracania Czynności Serca odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 12 w Starachowicach, gdzie podczas dwóch spotkań z klasami V i klasami VI, zachęcaliśmy młodzież do nauki udzielania pierwszej pomocy. Nie zabrakło też krótkiego pokazu pracy z psem w czym wspierała nasz nasza INKA.

 

 

 

DZIEŃ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

13 października świętujemy Dzień Ratownictwa Medycznego. Dla wielu osób i instytucji to okazja, aby serdecznie podziękować ratownikom za ich trud i ich pracę.

I my w imieniu, nie tylko naszych ratowników dziękujemy za życzenia i podziękowania za naszą działalność.

 

SZKOLENIE SENIORÓW Z UTW

Na początku października 2023 roku, zorganizowaliśmy kurs pierwszej pomocy dla seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze Starachowic. W dwudniowych zajęciach udział wzięła kilkunastoosobowa grupa seniorów.

 

"PORUSZAMY POLSKĘ" w Starachowicach

Za nami akcja „Poruszamy Polskę” – czyli spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 z Filipem Chajzerem i Leszkiem Klimasem. Eksperci przekonywali młodych do zmiany nawyków żywieniowych, ale także starali się wzbudzić sportowy zapał, a my dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników spotkania.

Wizytę dziennikarz Filipa Chajzera i propagatora zdrowego stylu życia Leszka Klimasa, którzy  odwiedzili tę placówkę szkoła, zawdzięcza  uczniom oraz rodzicom klasy 5 C, których pomysł i zaangażowanie wyrażona w filmiku zachęciła ekspertów do odwiedzenia placówki.  Akcja „Poruszamy Polskę” ma budować wśród dzieciaków nawyk aktywności na świeżym powietrzu.

 

 

 

 

 

Relacja z XIV Wojewódzkich Młodzieżowych Zawodów Ratowniczych

 

29-września 2023 roku, po trzech latach przerwy spowodowanej sytuacją z Covid -19 i działaniami wojennymi za nasza wschodnią granicą, Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice i Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest zorganizowały XIV Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze o puchar Starosty Starachowickiego.

 

 

 

 

 

W-zawodach, zorganizowanych w tym roku w Parku Miejskim, udział wzięło 20 zespołów reprezentujących szkoły, kluby, drużyny harcerskie,  MDP, oraz inne jednostki, które rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych. Szkoły podstawowe - kategoria młodsza czyli uczniowie klasy IV-VI, szkoły podstawowe - kategoria starsza klasy VII-VIII,  oraz szkoły średnie - młodzież do 19 roku życia.

Zadaniem uczestników było wypełnienie testu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz udzielenie pomocy w trzech pozorowanych sytuacjach dostosowanych do wiedzy i wieku uczestników.

Zespoły musiały poradzić sobie między innymi z krwotokiem z nosa, otarciem nadgarstka, złamaniem nadgarstka i kończyny dolnej, urazem głowy, resuscytacją krążeniowo-oddechową dziecka do lat siedmiu i osoby dorosłej.

 

Rywalizacja zakończyła się następująco:

W kategorii szkół podstawowych - klasy młodsze

I MIEJSCE - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Lubieni

II MIEJSCE - Szkoła Podstawowa z Nietuliska

III Miejsce - 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater


W Kategorii szkół podstawowych - klasy starsze

I MIEJSCE - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Lubieni

II MIEJSCE - 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater

III MIEJSCE - Szkoła Podstawowa w Pawłowie


W kategorii szkół średnich

I MIEJSCE - 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater

II MIEJSCE - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Rudy

III MIEJSCE - II Liceum Ogólnokształcące im. J. Chreptowicza z Ostrowca


Podczas zawodów miała też miejsce bardzo miła niespodzianka. Prezydent Marek Materek podziękował dwóm druhnom Amelii Jabłońskiej i Zuzi Klepacz z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Lubieni za udzielenie pierwszej pomocy starszej pani na terenie Starachowic, wykazując się nie tylko odwagą, ale także skutecznym i profesjonalnym działaniem. Druhenki otrzymały od prezydenta kwiaty i upominki.

 

 

Zawody zostały zorganizowane dzięki wsparciu Gminy Starachowice, Powiatu Starachowice oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, za co w imieniu organizatorów i uczestników serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom wspierającym nasze zawody. 

Zabezpieczenie uroczystości upamiętniających powstanie Podziemnego Państwa Polskiego

27 września 2023 roku dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników uroczystości upamiętniających powstanie Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystości tradycyjnie odbyły się pod kapliczką św Jacka.

 

Uroczystości poprzedziło odsłonięcie pomnika poświęconego bohaterom Polskiego Państwa Podziemnego w Panteonie Pamięci klasztoru w Wąchocku.   Pomnik wykonany został z piaskowca w  formie postumentu, z figurą Matki Boskiej na szczycie, z tablicami na trzech bokach, przypominających najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Autorem postumentu jest Ryszard Rymarczyk, rzeźbiarz pochodzący z Wąchocka, który wykonał pomnik z własnych środków.

 
Ważne informacje !
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj94
mod_vvisit_counterWczoraj399
mod_vvisit_counterTen tydzień4067
mod_vvisit_counterPoprzedni1512
mod_vvisit_counterTen miesiąc6419
mod_vvisit_counterPoprzedni1513
mod_vvisit_counterWszystkie512651
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook