Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Świętokrzyska Golgota w Kałkowie

 

W piątek 7 września 2019 roku , zabezpieczaliśmy odbywającą się już po raz 11 Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych, pod nazwą „Golgota Świętokrzyska” na terenie sanktuarium w Kałkowie. W zawodach sportowych swój udział zgłosiło blisko 450 zawodników z 22 instytucji, z województw świętokrzyskiego i mazowieckiego. Głównym organizatorem spartakiady było Stowarzyszenie "Przyjacielska Dłoń" i Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej, a współorganizatorem parafia w Kałkowie. Nasi ratownicy oprócz dbania o bezpieczny przebieg rywalizacji prowadzili na punkcie medycznym zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TESCO-Decydujesz Pomagamy Edycja VI

Kolejny raz wystartowaliśmy w konkursie na najciekawsze projekty skierowane do lokalnej społeczności TESCO Decydujesz-Pomagamy. W obecnej VI edycji konkursu rywalizowaliśmy z dwoma innymi organizacjami wybranymi przez kapitułę z Fundacji Stocznia i dzięki głosom klientów sklepów TESCO w Starachowicach i Ostrowcu, którzy otrzymane podczas zakupów żetony wrzucili do urny z naszym projektem udało nam się zdobyć pierwsze miejsce i środki na realizacji kolejnego projektu z zakresu udzielania pierwszej pomocy "Z sercem do seniorów"  Wręczenie czeku odbyło się w 2 września 2019 roku, w sklepie Tesco na terenie galerii handlowej  w Starachowicach, gdzie odebraliśmy czek z rąk prezydenta miasta oraz dyrekcji sklepu TESCO jak i galerii GALARDIA.

 

 

 

Biegiem z pomocą IV

 

Po raz czwarty Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice zorganizowało "Bieg z Pomocą" i po raz czwarty nasi ratownicy zabezpieczali medycznie wydarzenie. Oprócz naszych ratowników z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice nie zabrakło też innych organizacji i instytucji, które wspierali organizatorów wydarzenia. (logotypy na plakacie).

 

Tegoroczna edycja poświęcona była pomocy dla Antosia, który potrzebuje na operację kwotę która przerasta możliwości jego rodziców. Uczestnicy mieli do wyboru bieg terenowy na dystansie 6 km wokół Zalewu Lubianka, bieg uliczny 2 km dla wszystkich bez żadnych ograniczeń, bieg dla dzieci w 5 kategoriach wiekowych, bieg w szpilkach oraz bieg z żoną na plecach.

 

 

Zawody Strzeleckie

Artykuł a trakcie realizacji ...

 

Dni Starachowic ze Strefą Aktywności.

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Zabezpieczenie uroczystości patriotycznych

Artykuł w trakcie realizacji...

 

Obóz w Krynicy Morskiej

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Zajęcia edukacyjne dla dzieci

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Nagroda KOZIOŁEK dla HGR Starachowice

W dniu 19 czerwca 2019 roku w Sali Kameralnej Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbyło się  już 20 jubileuszowe,  podsumowanie wyników programu Bezpieczne Świętokrzyskie oraz wręczenie nagród „Koziołka”

Główną ideą Programu Bezpieczne Świętokrzyskie jest szeroko rozumiana współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Jest on wspólną inicjatywą i zobowiązaniem do jego realizacji: Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji, Stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego oraz Konwentu Starostów Województwa Świętokrzyskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na podsumowaniu główne wyróżnienia czyli „ Koziołka”  otrzymały powiaty, których działania w zakresie bezpieczeństwa wykraczają poza ramy przewidziane przepisami prawa. Pierwsze miejsce zajął Powiat Włoszczowski , drugie miejsce Powiat Kielecki, oraz nasz  Powiat Starachowicki, który w tym roku zajął  III miejsce.

 

 

Rozdano także trzy specjalne „Koziołki”, które  przypadły osobom i podmiotom, które są liderami w swoich środowiskach, podejmującymi niekonwencjonalne działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa. W śród wyróżnionych znalazła się nasza  Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice, która doceniono za liczne działania związane zarówno z udzielaniem pierwszej pomocy jak i działaniami na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Nagrodę „Koziołka” otrzymaliśmy z rak marszałka województwa świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego i wicewojewody świętokrzyskiego  Bartłomieja Dorywalskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego  Policji insp. Pawła Dzierżaka.

Pozostałe dwa wyróżnienia trafiły do pani Izy Wierzby, koordynatorki ds. profilaktyki Komendy Straży Miejskiej w Kielcach, inicjatorki i koordynatorki licznych konkursów profilaktycznych dla dzieci i młodzieży,  oraz Marcin Sztuka, nauczyciel Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie, którego podopieczni odnoszą sukcesy w turniejach i konkursach na temat bezpieczeństwa ruchu drogowym na szczeblu ogólnopolskim.

 
Ważne informacje !
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj20
mod_vvisit_counterWczoraj92
mod_vvisit_counterTen tydzień112
mod_vvisit_counterPoprzedni837
mod_vvisit_counterTen miesiąc3527
mod_vvisit_counterPoprzedni3092
mod_vvisit_counterWszystkie434767
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook