Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Szkolenie kadry pedagogicznej Akademii Przedszkolaka

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy

 

X Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze z "Pierścieniem Przyjaźni"

X Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze organizowane przez naszą Grupę we współpracy z wieloma instytucjami zwyciężyły w kategorii "Impreza Roku" w plebiscycie "Pierścienie Przyjaźni 2016" .Nagrodę wręczył nam prezydent Starachowic Marek Materek w asyście dyrektor SCK Anety Kordasiewicz. Nagroda jest dla nas bardzo cennym wyróżnieniem bo nasze zawody rywalizowały z takimi  wydarzeniami jak festiwal piosenki "Harcogranie", Rajd "Jędrusiowy" czy Gra "Cichociemni" tym bardziej że zawody otrzymały zdecydowaną większość głosów oddanych na poszczególnych kandydatów.

 

Było to już drugie wyróżnienie które otrzymaliśmy w tym plebiscycie. W ubiegłym roku Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice zwyciężyła w kategorii "Drużyna Roku"

 

Bieg Tropem Wilczym

W tym roku po raz pierwszy w dniu 26 lutego z inicjatywy Klubu Star Starachowice oraz Miejskiego Centrum Rekreacji i Wypoczynku przy współpracy Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice zorganizowany został Bieg Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nasi ratownicy zadbali o zabezpieczenie medyczne wydarzenia.Policję i Straż miejska w zabezpieczeniu trasy biegu wspierali harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater.  Biegi "Tropem Wilczym" zostały zorganizowane w tym roku aż  w 160 miastach w Polsce. Zawodnicy podczas biegów mieli do pokonania dystans o długości 1963 metrów, który został wyznaczony nie przypadkowo. W 1963 roku zginał ostatni żołnierz niepodległościowych wojsk ps. "Lalek W biegu w Starachowicach uczestniczyło blisko 100 biegaczy, a na mecie okolicznościowe medale przygotowane przez organizatorów,  wręczał Prezydent Starachowic Marek Materek.

 

Pokaz w Szkole w Chybicach

31 stycznia 2017 roku odwiedziliśmy najmłodszych uczniów w Szkole Podstawowej w Chybicach. Nasze zajęcia odbyły w ramach projektu "Ciekawy Świat wokól Nas" Podczas zajęć przedszkolaki i uczniowie klas I-III dowiedzieli się jak należy zachować się podczas spotkania z psem, jak zachować się kiedy pies jest agresywny. Oraz kiedy i co,  ta agresję najczęściej powoduje. Starsi uczestnicy dowiedzieli się także jaki rzeczy mają w swoim wyposażeniu ratownicy. Po spotkaniu dzieci miały okazję zapoznać się bliżej z Neską. Nas też  czekała miła niespodzianka i bardzo ładne podziękowanie za nasza pracę.

 


Zajęcia odbyły się w ramach  cyklicznych spotkań z ciekawymi osobami, organizowanymi przez panie: Jolantę Gliwę, Wiolettę Redlicę i Joannę Bednara pod hasłem "Ciekawy Świat wokół Nas".
 

Orszak Trzech Króli 2017

Tegoroczny Orszak Trzech Króli, już po raz szósty przeszedł ulicami Starachowic. Po raz szósty nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice,  nie tylko dbali o bezpieczeństwo uczestników,  ale także pilnowali czoła orszaku i tempa przemarszu. Natomiast nasi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater pilnowali odstępów i wolnej przestrzeni do maszerujących w orszaku zwierząt prowadzonych przez przewodników z Cyrku Arena. Mimo mrozu który zdecydowanie przerzedził uczestników, uczestnicy z uwagą obejrzeli scenki odegrane po drodze orszaku oraz wysłuchali modlitwy przed szopką pod pod skałkami. gdzie oprócz modlitwy,  czekała na uczestników gorąca grochówka przygotowana tradycyjnie przez "Kotyzkę" i słodycze rozdawane najmłodszym przez "Rycerzy Kolumba"

 

Wigilia pod Skałkami

Tym razem nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice razem z 38 Starachowicką Drużyną Harcerską im. Emilii Plater wystąpili w nietypowej roli. Podczas "Pierwszego Starachowickiego Jarmarku Świątecznego", mieliśmy okazję wykazać się swoimi zdolnościami organizacyjnymi i wydawaliśmy posiłki podczas "Wigilii pod Skałkami".  Wigilia jak i jarmark został zorganizowane po raz pierwszy w takiej formie w Starachowicach przez Gminę Starachowice i jej podległe jednostki, które przygotowały mnóstwo jedzenia dla mieszkańców. Po uroczystym opłatku z udziałem władz miasta i powiatu, z życzeniami od prezydenta i zebranych gości, oraz po  przekazaniu Światła Betlejemskiego dla mieszkańców Starachowic,  w trzy godziny wydaliśmy aż 4 kotły czerwonego barszczu, dwa kotły bigosu, i dwa kotły żupy pieczarkowej serwowanych prosto z dwóch kuchni polowych. Nie zabrakło też pasztecików, które ledwo zmieściły się w nasze samochody, oraz kilku dużych termosów pierogów i kapusty z grochem, przywiezionych przez szkoły na miejsce wigilii. W trakcie wydawania posiłków w sumie zużyliśmy ponad tysiąc jednorazowych opakowań, a posiłki cieszyły się wielkim powodzeniem wśród osób, które przybyły na spotkanie pod skałkami. Nam najbardziej podobały się bardzo miłe i przyjazne stwierdzenia mieszkańców że jeżeli nasi ratownicy z harcerzami wydaja posiłki to na pewno są sprawdzone i można jeść.

 

Ciężarówka Coca-coli na Starachowickim Rynku

12 grudnia 2016 roku dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników spotkania promującego produkty marki Coca Cola, czyli "Świątecznej trasy Coca Coli" podczas którego po raz pierwszy zawitała do Starachowic. Główna atrakcją była oczywiście  znana z reklam Coca Coli  legendarna czerwona ciężarówka która  ma blisko 18,5 metra długości, ponad 4 metry wysokości, a pod maską kryje się minimum 450-konny silnik, z 16-biegową skrzynia biegów (8 biegów plus połówki). Na liście atrakcji dla mieszkańców Starachowic, którzy odwiedzili w tym czasie starachowicki Rynek znalazło się kilka ciekawych propozycji. Można było sobie zrobić zdjęcie na tle ciężarówki Coca-Col, w której dodatkowo można było sobie  przygotować swoją własną wersję puszki z własnym nadrukiem. Był też pokój Św. Mikołaja, gdzie w  specjalnie zaaranżowanym miejscu w namiocie można było sobie zrobić wydrukowane od ręki zdjęcie z mikołajem. Była fabryka upominków  w której dzieci wspólnie z rodzicami mogły przygotować własne ozdoby świąteczne oraz namiot z wirtualną przejażdżką saniami Św. Mikołaja za pomocą specjalnej aplikacji. Nie zabrakło też ciekawych konkursów z nagrodami  ubieranie choinki na czas, tor przeszkód z zakładaniem  strojów mikołaja czy zabawy z liną. Tak przygotowane atrakcje sprawiły że nasi mieszkańcy bardzo tłumnie przybyli na spotkanie i do końca uczestniczyli we wszystkich przygotowanych atrakcjach.

 

Szkolenie w Szerzawach

W dniach 5-6 grudnia 2016 roku w ramach programu BEZPIECZNA +, realizowanego przez Zespół Szkół w Szerzawach przeprowadziliśmy zajęcia z udzielania pierwszej pomocy dla uczniów Szkoły Podstawowej oraz uczniów Gimnazjów. W ramach programu zorganizowane zostały różnorodne zajęcia których celem było budowanie pozytywnego klimatu szkoły, bezpieczne korzystanie z cyberprzestrzeni, rozpoznawanie zagrożeń i reagowanie w sytuacjach kryzysowych, profilaktykę uzależnień oraz promowanie zdrowego stylu życia. W ciągu czterech miesięcy w szkole w Szerzawach, odbyło się szereg akcji oraz spotkań, które przyczyniły się do wzrostu świadomości wśród uczniów na temat bezpieczeństwa oraz promocji zdrowia.

 

 

 

 

 

 

 
Realizujemy programy
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj17
mod_vvisit_counterWczoraj21
mod_vvisit_counterTen tydzień38
mod_vvisit_counterPoprzedni199
mod_vvisit_counterTen miesiąc529
mod_vvisit_counterPoprzedni1031
mod_vvisit_counterWszystkie407504
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook