Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Ćwiczenia „Starachowice bezpieczne w praktyce”

18 listopada 2016 roku uczestniczyliśmy w ćwiczeniach służb ratowniczych i zarządzania kryzysowego.  Podczas ćwiczeń zgrywaliśmy współprace służb ratowniczych Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia i Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice oraz testowaliśmy w praktyce przyczepę, która kilkanaście  dni wcześniej trafiła dzięki prezydentowi miasta i radnym rady miejskiej na nasze wyposażenie. Scenariusz ćwiczeń zakładał, że podczas zgromadzenia publicznego, które odbywało się w sali Olimpia Urzędu Miejskiego doszło do zamieszek, w trakcie których doszło do zaprószenia ognia przez co konieczna była ewakuacja osób oraz gaszenie pożaru. Na miejscu pojawili się starachowiccy strażacy.  W trakcie całego zdarzenia kilka osób odniosło rany. Zostały na miejscu opatrzone przez pracowników starachowickiego Oddziału Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego oraz naszych ratowników z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice. Ćwiczenia były elementem projektu „Starachowice bezpieczne w praktyce, etap III”, współfinansowanego ze środków Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań.

 

 

 

 

 

 

 

Zajęcie z pierwszej pomocy na „Kursie bezpieczeństwa ochrony osobistej”

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Święto Niepodległości

 

Tradycyjnie  11 listopada wspieraliśmy nasze samorządy w organizacji uroczystych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości. W tym roku uroczystości miały wyjątkowy charakter bo oprócz koncertu zespołu estradowego "Patrol", który wystąpił przed mszą w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych i spotkania pod pomnikiem,  gdzie po okolicznych przemówieniach złożono wiązanki kwiatów, odbył w asyście Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasocinie oraz grupa mażoretek "Aplauz" także z Krasocina. przemarsz uczestników "pod skałki".  Tam mieszkańcy, którzy  przyszli na plac mimo dość chłodnej pogody mogli podziwiać pokaz musztry paradnej w wykonaniu mażoretek i orkiestry z Krasocina, mogli też obejrzeć z bliska  wojskowe "stary", które zostały odnowione w starachowickiej firmie "Auto Box". Były też przepyszne drożdżówki i gorąca czekolada  dla nieco zmarzniętych mieszkańców.

 

Gala Sportów Walki Kingstown Angels of Glory Sandomierz

W sobotę 5 listopada 2016 w przepięknym królewskim Sandomierzu, odbyła się druga edycja gali Angels of Glory, w którym udział wzięła czołówka zawodników polskiego i europejskiego Kickboxingu. Po czerwcowych wydarzeniach w Kielcach, teraz promotor Grzegorz Wrzesień wraz ze współpracownikami z organizacji UCF poszedł za ciosem i zaatakował znane z turystycznego charakteru nadwiślańskie miasto. Widzowie  mieli okazję zobaczyć w pełni profesjonalną imprezę walk na zasadach K-1 i jeden pojedynek bokserski. Gala,  mimo  natłoku wydarzeń sportowych, włącznie z mistrzostwami europy w kixboxingu, które odbyły w Mariborze tydzień przed wydarzeniem w Sandomierzu nic nie straciła na obsadzie, i kluczowi zawodnicy  bez przeszkód mogli wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu. Gala mistrzów sportów walki była kolejną udaną realizacja organizatorów, która mieliśmy okazję zabezpieczać medycznie.

 

Puchar Polski w Dwikozach

Dwikozy w dniach 5-6 listopada 2016 roku, były gospodarzem Puchar Polski w kickboxingu w formule kick-light, podczas którego rozegrano także rywalizację w formułach pointfighting i light-contact dla kadetów starszych i młodszych. W imprezie wystartowali reprezentanci aż 41 klubów, a o bezpieczeństwo zawodników dbali nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice

 

Przekazanie przyczepy dla HGR Starachowice

Drugiego listopada 2016 roku, Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice otrzymała z rąk Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka przyczepę ratownicza do przewozu sprzętu ratowniczego. W przyczepie znajdzie się sprzęt, na który do tej pory musieliśmy przy każdej okazji musieliśmy organizować dodatkowy transport. Sprzęt, a w szczególności namiot pneumatyczny o powierzchni 38 m2 wraz z wyposażeniem w postaci agregatu, przewodów zasilających, stołów, krzeseł, oświetlenia, noszy-łóżek i odzieży dla zespołu ratowniczego znajdzie się na stałe w przyczepie. Pozwoli nam to zdecydowanie na skrócenie czasu uzyskania mobilności grupy. Przyczepa została zakupiona w ramach realizowanego projektu Starachowice Bezpieczne w Praktyce, sfinansowanego ze środków „Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka”

 

 

Grand Prix w kulturystyce i fitness OSSA HOTEL

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Harcerska Partyzancka Droga Krzyżowa na Wykusie

28 października 2016 tradycyjnie w rocznicę bitwy pod Wykusem stoczonej przez oddziały „Ponurego” podczas trzeciej obławy brygady SS, nasi Ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice zabezpieczali Partyzancką Drogę Krzyżową, zorganizowaną już po raz siedemnasty przez Środowiskowy Szczep Związku Harcerstwa Polskiego im. Armii Krajowej. Mimo trudnych warunków atmosferycznych w  Partyzanckiej Drodze Krzyżowej uczestniczyło około  350 osób.

 

Kurs Pierwszej Pomocy w Wymysłowie

 

Kolejne zrealizowane szkolenie w powiecie Ostrowieckim, tym razem w Wymysłowie, gdzie w Publicznej Szkole Podstawowej spotkaliśmy się z kadra pedagogiczna szkoły. Niewielka szkoła, ale z wielkimi możliwościami rozwoju dla uczniów realizująca wiele programów edukacyjnych. Podczas dwudniowego szkolenia wiele czasu poświęciliśmy na zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy bardzo sprawnie radzili sobie z postawionymi przed nimi zadaniami.

 

 
Realizujemy programy
Reklama
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj16
mod_vvisit_counterWczoraj35
mod_vvisit_counterTen tydzień93
mod_vvisit_counterPoprzedni141
mod_vvisit_counterTen miesiąc364
mod_vvisit_counterPoprzedni1115
mod_vvisit_counterWszystkie405281
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook