Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

HGR Starachowic już bez NESKI

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Dzień numeru 112

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

Zabezpieczenie koncertu WOSP w SCK

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VIII Orszak Trzech Króli w Starachowicach

Nowy rok zaczęliśmy od zabezpieczenia medycznego Orszaku Trzech Króli, który już po raz ósmy przeszedł ulicami Starachowic.Tegoroczny orszak odbył się pod patronatem Wojewody Świętokrzyskiej Agaty Wojtyszek, Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego i Prezydenta Starachowic Marka Materka. Wśród wielu wspaniałych organizatorów orszaku z Rycerzami Kolumba na czele i Stowarzyszeniem Kotyka, która serwowała wspaniała grochówkę znaleźli się także harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater, którzy byli najliczniejsza grupa wspierająca służby zawodowe w zabezpieczeniu porządkowym przemarszu orszaku. Harcerze z 38 SDH, dbali także o bezpieczeństwo zwierząt stanowiących oprawę barwnego orszaku.

 

 

Szkolenia kadry pedagogicznej i pracowników administracji w szkołach

Zmienione przepisy i wymagania dotyczące obowiązku posiadania wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przez nauczycieli oraz pracowników administracji szkół i placówek wychowawczych spowodowały wzrost zainteresowania naszymi szkoleniami i wzmożoną pracę naszych instruktorów pod koniec roku, przez co mamy kilka zaległości na stronie, ale za to kilka szkół więcej ma przeszkolonych nauczycieli i kadrę administracyjną z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

29 listopada 2018 weszło w życie nowe rozporządzenie w sprawie bhp w szkołach i placówkach, które nakłada na szkoły obowiązek przeszkolenia wszystkich pracowników szkół i placówek oświatowych w zakresie Pierwszej Pomocy, dlatego też od nowego roku powstanie też nowa zakładka na naszej stronie z opisem kursów prowadzonych przez Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice specjalnie pod kontem szkół,  tak aby nasza oferta  była bardziej przystępna zarówno organizacyjnie jaki i cenowo.

 

Więcej informacji o szkoleniach da nauczycieli uzyskacie Państwo pod numerem 602801701.

 

Wigilia u Strażaków

Każdego roku w okresie przedświątecznym wśród przemiłych życzeń świątecznych, otrzymujemy zaproszenie na spotkanie wigilijne wśród strażaków  Komendy Powiatowej w Starachowicach. Zawsze też chętnie w nim uczestniczymy przynosząc  razem z harcerzami z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater Ogień Betlejemski.

Podczas spotkania oprócz przedstawicieli Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice nie zabrakło też przedstawicieli władz samorządowych Miasta, Powiatu i ościennych Gmin. Lasów Państwowych oraz Policji.

 

Wigilia Miejska

 

16 grudnia 2018 roku podczas Wigilii Miejskiej odbywającej się na zakończenie III Jarmarku Bożenarodzeniowego w Starachowicach dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników spotkania, oraz wspieraliśmy 38 Starachowicką Drużynę Harcerską im. Emilii Plater, która wydawała gorące posiłki dla licznie zgromadzonych mieszkańców na spotkaniu.

 

Zabezpieczenie medyczne VI Świętokrzyskiej Integracji dla Choinki

Po raz kolejny członkowie Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice zaangażowali się w działania na rzecz innych. Tym razem wspieraliśmy organizatorów VI Świętokrzyskiej Terenowej Integracji dla Choinki, której celem oprócz zabawy w terenie, było zbieranie środków na wsparcie potrzeb  dzieci z domów dziecka, podczas rajdu samochodów terenowych. W rajdzie udział wzięło blisko 100 załóg, które rywalizowały w dwóch kategoriach open i turystyk. Impreza zakończyła się licytacją rzeczy, podczas której uczestników i organizatorów odwiedziła pani Wójt Marzena Biernat, gospodarz terenu na którym odbywały się odcinki rajdu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orszak Św Barbary

Artykuł w trakcie realizacji ...

 
Ważne informacje !
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj23
mod_vvisit_counterWczoraj92
mod_vvisit_counterTen tydzień115
mod_vvisit_counterPoprzedni837
mod_vvisit_counterTen miesiąc3530
mod_vvisit_counterPoprzedni3092
mod_vvisit_counterWszystkie434770
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook