Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Święto Odzyskania Niepodleglości

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości były wyjątkowo pracowite dla naszych ratowników. 10 listopada zabezpieczaliśmy grę miejską, a 11 listopada dbaliśmy o bezpieczeństwo uroczystości miejsko-powiatowych zorganizowanych w kościele pw. Wszystkich Świętych i pod pomnikiem "Niepodległości"  Uroczystości uświetnił pierwszy Bieg Niepodległości w którym udział wzięło ponad 300 zawodników w biało-czerwonych koszulkach. Nasi ratownicy zabezpieczali nie tylko uroczystości ale także sam bieg zarówno na trasie jak i na starcie i mecie. Wspieraliśmy także harcerzy z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater, w przygotowaniu białych (1918 sztuk) i czerwonych 2018 sztuk) balonów napełnionych helem, które wręczone zostały uczestnikom biegu i widzom i wypuszczone na starcie biegu.

 

Gra Miejska

10 listopada 2018 roku nasi ratownicy mieli okazję zabezpieczać grę miejską w Starachowicach, jedno z najciekawszych wydarzeń związanych z rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

Grę poprzedzoną cyklem warsztatów podczas, których wolontariusze zdobywali wiedze historyczną i przygotowywali sama grę, zorganizowało przez Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest grę miejską.

Gra nie mogłaby się odbyć bez wielu partnerów wśród których oprócz Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice znaleźli się harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater,  MOSiR, ŚZZ AK. Organizwtorzy otrzymali też wsparcie finansowe zarówno od Gminy jak i Powiatu Starachowice,  i oczywiście Narodowego Centrum Kultury, które znacznie wsparło organizację grę i jej kształt w ramach programu „Kultura - Interwencje 2018 –EtnoPolska”

Więcej informacji o grze znajduje się na stronie

38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater serdecznie zapraszamy.

 

Partyzacka Droga Krzyżowa na Wykusie

[Błąd na stronie] [Skontaktuj się z administratorem]

 

Z wizytą u przedszkolaków w Jagodnem i Mircu

Pod koniec listopada nasi instruktorzy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice razem z naszym psem Neską odwiedzili dwa przedszkola na terenie Gminy Mirzec, gdzie poprowadziliśmy zajęcia z pierwszej pomocy i pokaz pracy z psem w ramach realizowanego przez Gminę Mirzec projektu w ramach programu "Razem Bezpieczniej". W zajęciach uczestniczyli także przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji ze Starachowic oraz pan Wójt Mirosław Sewerym. Uczestnicy otrzymali także materiały odblaskowe, kamizelki i opaski odblaskowe,  zapewniające widoczność po zmroku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bicie rekordu RKO

W_tym roku jak zwykle mogliśmy liczyć na gościnne progi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, gdzie po raz szósty zorganizowaliśmy w Starachowicach  kolejną edycję bicia rekordu RKO w ramach Europejskich Dni Przywracania Czynności Serca. W wydarzeniu udział wzięło blisko 200 osób, uczniów, opiekunów i organizatorów, ze Szkoły Podstawowej nr 11, Szkoły Podstawowej nr 12, Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP z Lubieni, Szkoły Podstawowej z Nietuliska i Stawu Kunowskiego, Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum nr 3 ze Starachowic oraz II Liceum Ogólnokształcącego ze Starachowic, którzy na 17 fantomach nieprzerwanie przez 30 minut prowadzili reanimację poszkodowanego.

 

 

 

W realizacji wydarzenia wsparli Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice funkcjonariusze z Komendy PSP, harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater, wolontariusze ze Stowarzyszenia Aktywności Społecznej Everest. Mogliśmy też liczyć na obecność niezawodnych Strażników Miejskich, vice starosty Marka Pawłowskiego i kierownika Starachowickiego Pogotowia Pana Jarosława Chrobota. Była to kolejna udana akcja edukacyjna z zakresu udzielania pierwszej pomocy ciesząca się rok roczni dużym powodzeniem w której jedyny ograniczeniem jest ilość fantomów, których ciągle nam brakuje,aby móc zwiększyć ilość osób biorących udział w wydarzeniu.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wsparcie oraz obecność na wydarzeniu i do zobaczenia za rok.

 

 

III Marszobieg - WYKUS 1943

 

 

 

W miniony weekend w Starachowicach odbył kolejny bieg i po raz kolejny zabezpieczeniem medycznym biegu zajmowała się Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice. Tym razem dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników  III Marszobieg Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Wykus `43. Tegoroczną edycję imprezy zorganizowano dla uczczenia pamięci cichociemnego ppor. Waldemara „Robota” Szwieca, z okazji przypadającej w tym roku  75 rocznica jego śmierci.

 

 


 

 

Bieg zorganizowała Fundacja Sprzymierzeni Grom razem ze Stowarzyszeniem Zabiegane Starachowice, a trasa biegła przepięknymi terenami leśnymi od Ośrodka ZHP Starachowice nad zalewem Lubianka aż do Wzgórza 326 zwanego Kropka, gdzie znajdował się obóz oddziałów Armii Krajowej.

 

RAZEM BEZPIECZNIEJ w Gminie MIRZEC

 

Ósmego października instruktorzy Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice razem z naszym psem ratowniczym NESKĄ , wspierani przez wolontariuszy z 38 SDH i Stowarzyszenia Everest przygotowali  i przeprowadzili wspólnie z Policja i Strażą Pożarna  działania edukacyjne zorganizowane w ramach realizowanego w Gminie Mirzec projektu "Bezpieczeństwo pieszych w Gminie Mirzec" W trakcie działań na terenie gminy zorganizowaliśmy trzy punkty gdzie uczniowie, osoby dorosłe oraz seniorzy i osoby niepełnosprawne uczestniczyli w zajęciach z pierwszej pomocy. Poznawali także zasady ruchu drogowego na przygotowanym przez starachowicką drogówkę miasteczku ruchu drogowego. Na zakończenie działań wręczono nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym i konkursie filmowym zorganizowanym w ramach projektu w mirzeckich szkołach i placówkach kultury.

 

 

 

 

 

 

 

 

TESCO-Decydujesz Pomagamy

[Błąd na stronie] [Skontaktuj się z administratorem]

 

SOS dla Ruchu Drogowego

[Błąd na stronie] [Skontaktuj się z administratorem]

 
Ważne informacje !
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj16
mod_vvisit_counterWczoraj92
mod_vvisit_counterTen tydzień108
mod_vvisit_counterPoprzedni837
mod_vvisit_counterTen miesiąc3523
mod_vvisit_counterPoprzedni3092
mod_vvisit_counterWszystkie434763
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook