Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Wigilia Miejska

 

16 grudnia 2018 roku podczas Wigilii Miejskiej odbywającej się na zakończenie III Jarmarku Bożenarodzeniowego w Starachowicach dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników spotkania, oraz wspieraliśmy 38 Starachowicką Drużynę Harcerską im. Emilii Plater, która wydawała gorące posiłki dla licznie zgromadzonych mieszkańców na spotkaniu.

 

Zabezpieczenie medyczne VI Świętokrzyskiej Integracji dla Choinki

Po raz kolejny członkowie Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice zaangażowali się w działania na rzecz innych. Tym razem wspieraliśmy organizatorów VI Świętokrzyskiej Terenowej Integracji dla Choinki, której celem oprócz zabawy w terenie, było zbieranie środków na wsparcie potrzeb  dzieci z domów dziecka, podczas rajdu samochodów terenowych. W rajdzie udział wzięło blisko 100 załóg, które rywalizowały w dwóch kategoriach open i turystyk. Impreza zakończyła się licytacją rzeczy, podczas której uczestników i organizatorów odwiedziła pani Wójt Marzena Biernat, gospodarz terenu na którym odbywały się odcinki rajdu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orszak Św Barbary

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Święto Odzyskania Niepodleglości

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości były wyjątkowo pracowite dla naszych ratowników. 10 listopada zabezpieczaliśmy grę miejską, a 11 listopada dbaliśmy o bezpieczeństwo uroczystości miejsko-powiatowych zorganizowanych w kościele pw. Wszystkich Świętych i pod pomnikiem "Niepodległości"  Uroczystości uświetnił pierwszy Bieg Niepodległości w którym udział wzięło ponad 300 zawodników w biało-czerwonych koszulkach. Nasi ratownicy zabezpieczali nie tylko uroczystości ale także sam bieg zarówno na trasie jak i na starcie i mecie. Wspieraliśmy także harcerzy z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater, w przygotowaniu białych (1918 sztuk) i czerwonych 2018 sztuk) balonów napełnionych helem, które wręczone zostały uczestnikom biegu i widzom i wypuszczone na starcie biegu.

 

Gra Miejska

10 listopada 2018 roku nasi ratownicy mieli okazję zabezpieczać grę miejską w Starachowicach, jedno z najciekawszych wydarzeń związanych z rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

Grę poprzedzoną cyklem warsztatów podczas, których wolontariusze zdobywali wiedze historyczną i przygotowywali sama grę, zorganizowało przez Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest grę miejską.

Gra nie mogłaby się odbyć bez wielu partnerów wśród których oprócz Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice znaleźli się harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater,  MOSiR, ŚZZ AK. Organizwtorzy otrzymali też wsparcie finansowe zarówno od Gminy jak i Powiatu Starachowice,  i oczywiście Narodowego Centrum Kultury, które znacznie wsparło organizację grę i jej kształt w ramach programu „Kultura - Interwencje 2018 –EtnoPolska”

Więcej informacji o grze znajduje się na stronie

38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater serdecznie zapraszamy.

 

Partyzacka Droga Krzyżowa na Wykusie

[Błąd na stronie] [Skontaktuj się z administratorem]

 

Z wizytą u przedszkolaków w Jagodnem i Mircu

Pod koniec listopada nasi instruktorzy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice razem z naszym psem Neską odwiedzili dwa przedszkola na terenie Gminy Mirzec, gdzie poprowadziliśmy zajęcia z pierwszej pomocy i pokaz pracy z psem w ramach realizowanego przez Gminę Mirzec projektu w ramach programu "Razem Bezpieczniej". W zajęciach uczestniczyli także przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji ze Starachowic oraz pan Wójt Mirosław Sewerym. Uczestnicy otrzymali także materiały odblaskowe, kamizelki i opaski odblaskowe,  zapewniające widoczność po zmroku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bicie rekordu RKO

W_tym roku jak zwykle mogliśmy liczyć na gościnne progi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, gdzie po raz szósty zorganizowaliśmy w Starachowicach  kolejną edycję bicia rekordu RKO w ramach Europejskich Dni Przywracania Czynności Serca. W wydarzeniu udział wzięło blisko 200 osób, uczniów, opiekunów i organizatorów, ze Szkoły Podstawowej nr 11, Szkoły Podstawowej nr 12, Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP z Lubieni, Szkoły Podstawowej z Nietuliska i Stawu Kunowskiego, Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum nr 3 ze Starachowic oraz II Liceum Ogólnokształcącego ze Starachowic, którzy na 17 fantomach nieprzerwanie przez 30 minut prowadzili reanimację poszkodowanego.

 

 

 

W realizacji wydarzenia wsparli Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice funkcjonariusze z Komendy PSP, harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater, wolontariusze ze Stowarzyszenia Aktywności Społecznej Everest. Mogliśmy też liczyć na obecność niezawodnych Strażników Miejskich, vice starosty Marka Pawłowskiego i kierownika Starachowickiego Pogotowia Pana Jarosława Chrobota. Była to kolejna udana akcja edukacyjna z zakresu udzielania pierwszej pomocy ciesząca się rok roczni dużym powodzeniem w której jedyny ograniczeniem jest ilość fantomów, których ciągle nam brakuje,aby móc zwiększyć ilość osób biorących udział w wydarzeniu.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wsparcie oraz obecność na wydarzeniu i do zobaczenia za rok.

 

 

III Marszobieg - WYKUS 1943

 

 

 

W miniony weekend w Starachowicach odbył kolejny bieg i po raz kolejny zabezpieczeniem medycznym biegu zajmowała się Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice. Tym razem dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników  III Marszobieg Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Wykus `43. Tegoroczną edycję imprezy zorganizowano dla uczczenia pamięci cichociemnego ppor. Waldemara „Robota” Szwieca, z okazji przypadającej w tym roku  75 rocznica jego śmierci.

 

 


 

 

Bieg zorganizowała Fundacja Sprzymierzeni Grom razem ze Stowarzyszeniem Zabiegane Starachowice, a trasa biegła przepięknymi terenami leśnymi od Ośrodka ZHP Starachowice nad zalewem Lubianka aż do Wzgórza 326 zwanego Kropka, gdzie znajdował się obóz oddziałów Armii Krajowej.

 
Ważne informacje !
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj26
mod_vvisit_counterWczoraj8
mod_vvisit_counterTen tydzień55
mod_vvisit_counterPoprzedni166
mod_vvisit_counterTen miesiąc774
mod_vvisit_counterPoprzedni1636
mod_vvisit_counterWszystkie444167
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook