Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

65 Harcerski Rajd Świętokrzyski

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

TRUCHTY na DUKTACH czyli "BIEG NA KRUKU'

W niedzielę 28 maja 2023 roku mieliśmy okazję dbać o bezpieczeństwo uczestników biegu "Truchtu na duktach czyli bieg na Kruku" zorganizowanego przez Nadleśnictwo Suchedniów we współpracy z KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniowa i PulsLIft UKS "Nike" Suchedniów. W biegu udział wzięło blisko 130 zawodników, którzy rywalizowali na dystansach 5 i 11 kilometrów, oraz na 5 kilometrowej trasie Nordic Walking.

 

ZABEZPIECZENIE UROCZYSTOŚCI "Konstytucji 3 Maja"

Trzeciego maja 2023 roku, dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników starachowickich uroczystości upamiętniających Rocznicę Uchwalenie Konstytucji 3-go Maja. Tym razem czekało nas sporo pracy szczególnie z młodzieżą uczestniczącą w uroczystościach.

 

Tradycyjnie  w uroczystościach licznie wzięli udział kombatanci, parlamentarzyści, samorządowcy, harcerze, uczniowie klas mundurowych ZDZ, kilkadziesiąt pocztów sztandarowych reprezentujących szkoły i instytucje oraz wielu mieszkańców miasta. Warty i asystę przy składaniu kwiatów zapewniła 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater, która zabezpieczyła także oprócz pocztu z proporcem drużyny poczet sztandarowy Armii Krajowej.

 

ĆWICZENIA RATOWNICZE "FLOORPOL 2023"

27 kwietnia 2023 wzięliśmy udział w ćwiczenia ratowniczych  pk. „Floorpol 2023”, które w tym roku odbywały się  na terenie gminy Brody odbyły się. Organizatorem ćwiczeń był Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Celem było wykonanie ćwiczeń operacyjnych i podniesienie poziomu wyszkolenia strażaków-ratowników, oraz ich przygotowanie do działań operacyjnych z grupami specjalistycznymi i służbami wykonującymi. Ćwiczeniach odbyły się z użyciem siły i środków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu starachowickiego, a także Policji, Państwowego Ratownictwa Medycznego, Nadleśnictwa Starachowice, Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice. Łącznie w ćwiczenia zaangażowano około 100 strażaków, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego z JRG 3 Kielce.

 

 

 

 

 

 

 

Scenariusz ćwiczeń oparty był o trzy główne odcinki: pożar hali magazynowej na terenie zakładu Floorpol w Lubieni oraz pożar lasu w jej sąsiedztwie. Drugi odcinek to  zasłabnięcia i ewakuacji pracownika z suwnicy transportowej na zakładzie Zębiec, trzeci odcinek dotyczy poszukiwań z policją osób w stanie zagrożenia życia na obszarach leśnych.

 

Do zadań naszej grupy należało przygotowanie pozorantów, których zapewnili kandydaci do HGR Starachowice, czyli harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii PLater, oraz wsparcie zespołów PRM w zakresie transportu i ewakuacji poszkodowanych ambulansem medycznym.

 

Szkolenie przewodników

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Szkolenie nauczycieli

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Sniadanie Wielkanocne

Wszystkich, którzy mają ochotę wesprzeć

Starachowickie Śniadanie Wielkanocne,

zarówno swoją obecnością jak i

wsparciem rzeczowym czy materialnym serdecznie

zapraszamy do kontaktu z MAXEM pod numerem 570 918 724 .

 

Zabezpieczenie Biegu Tropem Wilczym

Po raz siódmy zorganizowany został w Starachowicach Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "TROPEM WILCZYM", i po raz siódmy dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników biegu wystawiając trzy posterunki medyczne na trasie oraz punkt na mecie, w którym po raz pierwszy znalazł się nasz ambulans medyczny , który dzięki wsparciu Fundacji PKO i Fundacji To Się Uda pozyskaliśmy w 2022 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zabezpieczenie uroczystości Pamięci Zołnierzy Wyklętych

1 marca 2023 roku dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników uroczystości upamiętniających Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Starachowicach. W uroczystościach licznie udział wzięli przedstawiciele organizacji, szkół i instytucji razem ze Starostą Piotrem Ambroszczykiem i Vice-prezydentem Marcinem Gołębskim oraz przedstawicieli środowisk Żołnierzy Armii Krajowej
 
Ważne informacje !
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj86
mod_vvisit_counterWczoraj399
mod_vvisit_counterTen tydzień4059
mod_vvisit_counterPoprzedni1512
mod_vvisit_counterTen miesiąc6411
mod_vvisit_counterPoprzedni1513
mod_vvisit_counterWszystkie512643
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook