Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

VI MAN-ia biegania

Po raz szósty odbyła się w Starachowicach MAN-ia biegania i po raz szósty o bezpieczeństwo zawodników dbali ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice. W tegorocznej edycji padł kolejny rekord frekwencji i na starcie stanęło blisko 270 uczestników. Zwycięzcą okazał się Starachowiczanin Dawid Kubiec z Juventy Starachowice który pokonał trasę 8 kilometrów w czasie 25;12;84. Drugi był Sylwester Lepiarz z Klubu Biegacza Rudnik a trzeci Patryk Kozłowski z Radomia. Biegowi głównemu towarzyszyły także biegi dla dzieci przygotowane przez Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice. 

 

 

XI Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze

Jedenasty rok z rzędu na terenie Ośrodka ZHP Starachowice nad zalewem Lubianka odbyły się Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze o puchar Starosty Starachowickiego. W tym roku mino bardzo niekorzystnej deszczowej pogodny panującej przed zawodami przez kilka dni, oraz zapowiadanych opadach deszczu,  zawody zgromadziły aż 27 zespołów, które rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych. Pogoda które okazała się być łaskawą pozwoliła w słońcu przeprowadzić wszystkie z dwunastu zaplanowanych punktów przewidzianych na zawodach. Najtrudniejszym punktem dla najstarszej kategorii okazała się podobnie jak w ubiegłych latach kuchnia, gdzie zawodnicy musieli sobie poradzić z dwójka poszkodowanych pracowników kuchni podczas gotowania oraz punkt z niemowlęciem, które po zaksztuszeniu się pokarmem, nagle przestało oddychać. W młodszej kategorii niektórzy zawodnicy polegli na punkcie z wymiana żarówki i śrubokrętem, który zawieruszył się pod plecami osoby poszkodowanej. Oprócz zadań praktycznych zawodnicy musieli zmierzyć się także z testem z pierwszej pomocy, który w tym roku sprawił wyjątkową trudność zespołom.

Klasyfikacja zespołów po czterech punktach w każdej kategorii i wypełnieniem testu zakończyła się następująco.

  • W kategorii "Szkół Podstawowych"

I  miejsce - Szkoła Podstawowa z Nietuliska
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 12 ze Starachowic
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6 ze Starachowic,

 

 

 

W kategorii "Szkół Gimnazjalnych i VII klas Szkół Podstawowych"

I  miejsce - 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Pater
II miejsce - MDP OSP Lubienia
III miejsce - Szkoła Podstawowa ze Stawu Kunowskiego

 

 

W kategorii "Szkół Ponadgimnazjalnych"

I miejsce - Zespół Szkół nr 1 z Ostrowca Świętokrzyskiego
II miejsce - 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater
III miejsce - Zespół Szkół Zawodowych nr 3 ze Starachowic

Zawody zorganizowane zostały przez Harcerską Grupę Ratownicza Starachowice, Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki oraz po raz pierwszy przy udziale  Stowarzyszenie Aktywności Społecznej EVEREST. W organizacji wspierały nas Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska, Komenda powiatowa PSP, Starachowicki Oddział  ŚCRMiTS  oraz Hufiec ZHP Starachowice, który udostępnił nam ośrodek na zawody. Zawody odbyły się dzięki wsparciu Gminy Starachowice Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w ramach realizowanego projektu "SOS DLA RUCHU DROGOWEGO"

Już dziś zapraszamy na kolejne XII Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze, które odbędą się 21 września 2018 roku.

 

"Decydujesz - pomagamy"

KiIka przedszkoli, kilkanaście grup i ponad 400 przeszkolonych przedszkolaków to efekt działań Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice w ramach projektu MAŁY RATOWNIK  kampanii społecznej TESCO - "Decydujesz pomagamy". Podczas zajęć przedszkolaki poznały kilka najważniejszych zasad jak udzielać pierwszej pomocy i jak się zachować w kontaktach z psem w różnych sytuacjach. A to wszystko dzięki poparciu klientów,  którzy wsparli nasz projekt podczas głosowania w sklepach Tesco w Starachowicach oraz w Ostrowcu. Co więcej, nie kończymy naszych działań w przedszkolach i odwiedzimy więcej przedszkoli, a nasi przedszkolacy mogą liczyć nie tylko na zajęcia z naszym psem i naszymi ratownikami, ale także na odblaski i wspaniałe dyplomy.

Kolejne głosowanie na nasze projekty w sklepach TESCO już od 3 października 2017 roku. Już teraz zapraszamy do wsparcia naszego projektu w ramach którego planujemy zorganizowanie kilku kursów pediatrycznej pierwszej pomocy dla mam z małymi dziećmi.

 

 

Dni Starachowic

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

BIEGIEM Z POMOCĄ 2

Po raz drugi z inicjatywy Stowarzyszenia Zabiegane Starachowice odbyła się druga edycja "Biegiem z Pomocą"  27 sierpnia nad zalewem Lubianka odbył się bieg na 6 kilometrów, któremu towarzyszyły zajęcia dla najmłodszych poczęstunek i licytacje przedmiotów oraz bieg w szpilkach, który nam chyba najbardziej przypadł do gustu. Dochód z całej imprezy został oczywiście przeznaczony na pomoc trójce dzieci. Oprócz naszych ratowników, którzy zabezpieczali imprezę wspierali nas harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater, którzy zabezpieczali drogi dojazdowe na trasie biegu i przygotowali punkt z woda na trasie.

 

 

Festyn pod Tama w Brodach

 

20 sierpnia 2017 roku wspólnie z zespołem Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego ze Starachowic, nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice dbali o bezpieczeństwo uczestników kolejnego już "Festynu pod Tamą".

Najważniejszą częścią imprezy, która  mimo deszczowej pogody zgromadziła około 6-7 tysięcy osób był występ niewątpliwie najpopularniejszej obecni gwiazdy muzyki Dico-Polo Zenka Martyniuka. Wykonawca który zaprezentował swoje najpopularniejsze przeboje

 

 

Święto Wojska Polskiego w Starachowicach

W tym roku korzystając z okazji prac związanych z oczyszczeniem i zagospodarowaniem terenu,  oprócz głównych uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego na terenie na Szlakowisku zorganizowano piknik wojskowy dla mieszkańców. Na pikniku główną atrakcją były stoiska przygotowane przez zakłady remontujące sprzęt i samochody wojskowe firmy Autobox i Star San Duo. Tu można było zobaczyć ciężarówki Star 266 M2 w kilku wersjach oraz pojazdy terenowe Honker i Skorpion. Była także wystawa broni przygotowana przez Muzeum Orła Białego ze Skarżyska Kamiennej oraz strzelnica ASG z replikami broni historycznej przygotowana przez 38 Starachowicką Drużynę Harcerska im. Emilii Plater

Przed liczną publicznością pikniku dobrze zaprezentowały na tle odsłoniętych skałek ze szlaki, dwa starachowickie zespoły estradowe wykonujące pieśni patriotyczno-wojskowe, czyli „Patrol” pod kierownictwem Henryka Bartosika i „Wiarusy” kierowane przez Dariusza Dygasa.

 

Obóz w Krynicy Morskiej

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Starachowicka Strzała

W dniu  8 lipca 2017, mieliśmy okazję wspierać głównych organizatorów  czyli Poland Bike, Fundacja Sport, Powiat Starachowicki, Urząd Miasta Starachowice oraz Hotel Europa Starachowice Business & Spa. w zabezpieczeniu pierwszej "Starachowickiej Strzały" czyli wyścigu szosowego i MTB. W zawodach wzięło udział około 150 kolarzy, którzy mieli do wyboru trzy dystanse: dystans MTB (rowery górskie) 46 kilometrów, dystans mini (rowery szosowe) 63 kilometrów i dystans „królewski” (rowery szosowe) – 80 kilometrów. Ponadto każdy, bez względu na rodzaj, wiek i stan swojego roweru, mógł wziąć udział w honorowej paradzie ulicami miasta, która rozpoczęła to pierwsze od wielu lat, kolarskie święto w Starachowicach. Zwycięzcy w kategoriach  otrzymali puchary, nagrody, medale. Nagrodzono również zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz liderów klasyfikacji górskiej. Puchary, medale, nagrody wręczyli przedstawiciele organizatorów oraz gość specjalny zawodów Zenon Jaskóła legendarny kolarz,  z którym udało nam się na spokojnie porozmawiać nie tylko o imprezie w Starachowicach ale także o jego największych wyczynach na polu zawodowym.

 
Realizujemy programy
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj22
mod_vvisit_counterWczoraj21
mod_vvisit_counterTen tydzień43
mod_vvisit_counterPoprzedni199
mod_vvisit_counterTen miesiąc534
mod_vvisit_counterPoprzedni1031
mod_vvisit_counterWszystkie407509
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook