Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy został ustanowiony w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża. Obchodzony jest zawsze w drugą sobotę września.

Święto to ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród społeczności lokalnych. Organizatorzy upatrują szczególną rolę w szkoleniu młodych osób, tak by uwrażliwić ich na potrzebę niesienia pomocy, wykształcić w nich właściwe postawy i nauczyć zasad postępowania w razie wypadków.

 

Zakończenie wakacji.

 

W pierwszą niedzielę września 2022 roku dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez Park Kultury na zakończenie wakacji w Starachowicach. Podczas pikniku na naszym stoisku można było sobie przypomnieć, albo też poznać zasady udzielania pierwszej z czego skorzystało kilkadziesiąt osób. Można było tez otrzymać samoprzylepne instrukcje udzielania pierwszej pomocy.

 

 

 

Dni Starachowic i MAN-ia Biegania

Podczas Dni Starachowic mieliśmy okazję uczestniczyć w zabezpieczeniu dziesiątej edycji biegu MAN-ia biegania zorganizowanego we współpracy zakładu MAN w Starachowicach, który jest w Grupie MAN Truck & Bus, gdzie powstają autobusy miejskie marki MAN z napędem elektrycznym, konwencjonalnym oraz CNG.

 

 

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych również w ramach Dni Starachowic, podczas największej imprezy plenerowej w naszym mieście  od godziny 16:00 do 20:00, dbaliśmy o bezpieczeństwo w strefie zabaw zorganizowanej przez Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest i 38 Starachowicka Drużynę Harcerską im. Emilii Plater, oraz przy punktach aktywności prowadzonych przez Park Kultury i społeczność ukraińską, która zaangażowała się w wydarzenie.

 

Święto Wojska Polskiego

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Zajęcia w ramach Młodzieżowej Strefy Aktywności

W sierpniu przez 3 tygodnie zabezpieczaliśmy zajęcia organizowane w formie półkolonii, które przygotowało Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest. W zajęciach brały udział dzieci i młodzież pozostająca w Starachowicach w czasie wakacji.

W tym roku dodatkowo na zajęciach uczestniczyły dzieci z Ukrainy, które ze względu na sytuacją w Ukrainie zamieszkały w Starachowicach.

W ramach działań związanych z zabezpieczeniem zajęć sportowych między innymi na ściance wspinaczkowej, podczas zajęć łuczniczych czy wypraw do lasu na zajęcia terenowe, zorganizowaliśmy także zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, w tym na prośbę osób z Ukrainy, zajęcia z użycia i wykorzystania materiałów medycznych wykorzystywanych przy ranach powstałych na skutek obrażeń podczas konfliktów zbrojnych i katastrof budowlanych.


 

Koncert w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2023 roku, dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników koncertu plenerowego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest, podczas którego podsumowano także grę miejską "63 Dni Chwały". Zarówno koncert jak i gra zostały sfinansowane ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach projektu "Bohaterom Niepodległej"

 

 


 

Bezpieczne wakacje - bezpieczny obóz

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Szkolenie wolontariuszy projektu "Bohaterom Niepodległej"

Na przełomie maja i czerwca, przeprowadziliśmy dwa weekendowe szkolenie wolontariuszy Stowarzyszenia Aktywności Społecznej Everest uczestniczących w projekcie "BOHATEROM NIEPODLEGŁEJ" sfinansowanego ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej. Podczas szkolenia duży nacisk kładliśmy  przede wszystkim na zabezpieczenia działań w ramach projektu i pomocy osobom starszym.

 

SOBÓTKI 2022

26 czerwca 2022 roku z inicjatywy Prezydenta Miasta zorganizowane zostały w Parku Miejskim przez Park Kultury Sobótki - piknik na zakończenie roku szkolnego. W programie nie zabrakło oprócz występów artystycznych zespołów tanecznych i wokalnych, zajęć profilaktycznych przygotowanych przez Sanepid, Komendę Policji, Straż Pożarną i naszą Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice.

Naszym zadaniem było także dbanie o bezpieczeństwo uczestników pikniku szczególnie na strefie zabaw prowadzonej przez Stowarzyszenie Everest i 38 Starachowicką Drużynę Harcerską im. E.Plater. Prowadziliśmy też zajęcia z pierwszej pomocy na stoisku oraz konkurs profilaktyczny na scenie. W pikniku oprócz licznie przybyłych mieszkańców uczestniczyła spora grupa osób z Ukrainy przebywająca w Starachowicach.

 

 

 
Ważne informacje !
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj25
mod_vvisit_counterWczoraj30
mod_vvisit_counterTen tydzień55
mod_vvisit_counterPoprzedni302
mod_vvisit_counterTen miesiąc460
mod_vvisit_counterPoprzedni1479
mod_vvisit_counterWszystkie498745
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook