Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

RAZEM BEZPIECZNIEJ w Gminie MIRZEC

 

Ósmego października instruktorzy Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice razem z naszym psem ratowniczym NESKĄ , wspierani przez wolontariuszy z 38 SDH i Stowarzyszenia Everest przygotowali  i przeprowadzili wspólnie z Policja i Strażą Pożarna  działania edukacyjne zorganizowane w ramach realizowanego w Gminie Mirzec projektu "Bezpieczeństwo pieszych w Gminie Mirzec" W trakcie działań na terenie gminy zorganizowaliśmy trzy punkty gdzie uczniowie, osoby dorosłe oraz seniorzy i osoby niepełnosprawne uczestniczyli w zajęciach z pierwszej pomocy. Poznawali także zasady ruchu drogowego na przygotowanym przez starachowicką drogówkę miasteczku ruchu drogowego. Na zakończenie działań wręczono nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym i konkursie filmowym zorganizowanym w ramach projektu w mirzeckich szkołach i placówkach kultury.

 

 

 

 

 

 

 

 

TESCO-Decydujesz Pomagamy

[Błąd na stronie] [Skontaktuj się z administratorem]

 

SOS dla Ruchu Drogowego

[Błąd na stronie] [Skontaktuj się z administratorem]

 

Zabezpieczenie Biegu MANia biegania 2018

To już siódmy raz dbaliśmy o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników biegu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z jednym z największych na świecie producentów samochodów ciężarowych i autobusów czyli firmą MAN. Na całej trasie punkty zabezpieczali we współpracy z Policja i Strażą Miejską także nasi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater reprezentując jednocześnie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej EVEREST.

W tym roku na starcie biegu stanęło ponad 250 uczestników, którzy rywalizowali na 8 kilometrowej trasie. Tegoroczną rywlizacje wygrał Michał Wojciechowski z Tarnobrzega, który uzyskał czas 25 minut i 35 sekund. Drugi na mecie był Rafał Czarnecki z Bliżyna, a trzeci Starachowiczanin Dawid Kubiec. W klasyfikacji kobiet najlepsza była starachowicka triathlionistka Maria Pytel z czasem 31 minut i 15 sekund. Druga była Natalia Grzegorczyk  Opoczna, a trzecia Lidia Czarnecka c Bliżyna. Poza rywalizacja w biegu głównym, odbyła się rywalizacja wśród pracowników firmy MAN. Bieg na 8 kilometry wygrał Damian Kutera,  a bieg na 4 kilometry wygrał Piotr Sztandera. Odbyły się tez biegi dla dzieci na dystansach od 200 do 600 metrów.

 

 

 

XII Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze - relacja

Już po raz XII zorganizowaliśmy Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze o puchar Starosty Starachowickiego. Już po raz drugi głównym naszym partnerem było Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej Everest. W tym roku 26 zespołów rywalizowało na trzech kategoriach wiekowych, nieco zmienionych ze względu na reformę szkolna i likwidacje gimnazjów. Zespoły rywalizowały w kategoriach wiekowych. Najmłodsza kategoria czyli Szkoły Podstawowe, tu startowali uczniowie  klas IV-VI. Druga kategoria powstała z przekształcenia kategorii Szkół Gimnazjalnych czyli uczniowie Gimnazjów oraz klas VI-XII Szkoł Podstawowych. I trzecia najstarsza kategoria czyli uczniowie szkół Średnich. Zawody wspierali tak jak w latach poprzednich przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Szczególne podziękowania dla Pana Andrzeja Sendeckiego, Pana Marka Pawłowskiego Pana Stanisława Staneckiego, Komendy Powiatowej PSP, Komendy Powiatowej Policji, Oddziału Starachowickiego  ŚCRMiTS SOR Starachowice, Straży Miejska, Komendy Hufca ZHP Starachowice oraz Pani Starosty Danuty Krępy, która objęła Honorowy Patronat nad zawodami.

 

 

 

 

 

 

Rywalizacja w najmłodszej kategorii zakończyła się następująco:

 

 

 

I MIEJSCE - reprezentacja Szkoły Podstawowej w Nietulisku

 

 

 

 

 

II MIEJSCE - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP z Lubieni.

 

 

 

 

 

III MIEJSCE - reprezentacja Szkoły Podstawowej w Stawie Kunowskim

 

 

 

 

W kategorii drugiej rywalizacja zakończyła się podobnie jak w ubiegłym roku:


 

 

I MIEJSCE - 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im Emilii Plater

 

 

 

 

 

II MIEJSCE - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP z Lubieni

 

 

 

 

 

III MIEJSCE - reprezentacja Gimnazjum w Szerzawach

 

 

 

 

W najstarszej i najtrudniejszej kategorii rywalizacja zakończyła się następująco:

 

 

 

I MIEJSCE - reprezentacja VI Liceum Ogólnokształcącego im Juliusza Słowackiego, Kielce

 

 

 

 

 

II MIEJSCE - Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Mikołaja Kopernika, Ostrowiec

 

 

 

 

 

III  MIEJSCE - 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater

 

 

 

 

 

Zawody nie mogłyby się odbyć gdyby nie wsparcie ze strony:

Gminy Starachowice,

Starosty Starachowickiego,

Urzędu Marszałkowskiego,

za co w imieniu swoim, wszystkich współorganizatorów i jednostek wspierających zarówno Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest jak i  Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice oraz same zawody serdecznie dziękujemy.


 

Spartakiada Sportowa Osób Niepłnosprawnych GOLGOTA SWIĘTOKRZYSKA

[Błąd na stronie] [Skontaktuj się z administratorem]

 

Zabezpieczenie Zawodów Powiatowych OSP

[Błąd na stronie] [Skontaktuj się z administratorem]

 

Szkolenie dla nauczycieli

[Błąd na stronie] [Skontaktuj się z administratorem]

 

Dni Starachowic

 

Podczas tegorocznych trwających od piątku do niedzieli "Dni Starachowic" dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników na strefie zabaw dla dzieci i młodzieży. Prowadziliśmy także zajęcia profilaktyczne w ramach projektu SOS da Ruchu Drogowego - Stop Pijanym Kierowcom i TESCO Decydujesz Pomagamy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Ostatniego dnia wspólnie ze Stowarzyszeniem Everest poprowadziliśmy także konkurs rodzinny, zorganizowany przez firmę MAN, w którym rodziny rywalizowały o nagrodę główna - wyjazd wakacyjny za 5000 zł dla całej rodziny.

 

 
Ważne informacje !
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj34
mod_vvisit_counterWczoraj8
mod_vvisit_counterTen tydzień63
mod_vvisit_counterPoprzedni166
mod_vvisit_counterTen miesiąc782
mod_vvisit_counterPoprzedni1636
mod_vvisit_counterWszystkie444175
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook