Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Zajęcia w świetlicy na Wzgórzu

Po raz drugi w ostatnim czasie odwiedziliśmy świetlice środowiskową na osiedlu Wzgórze. Pierwszym razem poprowadziliśmy zajęcia z resuscytacji krążeniowo - oddechowej na fantomach.


Podczas tej wizyty poprowadziliśmy zajęcia z opatrywania ran i urazów, z użyciem środków opatrunkowych oraz w sytuacji kiedy tych środków nie mamy. Kolejną wizytę planujemy w kwietniu.

 

 

 

 

 

 


 

Zajęcia na półkolonii w PARKU KULTURY

Pierwszego dnia ferii zimowych poprowadziliśmy pierwsze zajęcia na organizowanych przez Powiat Starachowicki we współpracy z Parkiem Kultury półkolonii dla dzieci z Ukrainy przebywających na terenie naszego miasta. Zajęcia poprowadziliśmy we współpracy z wolontariuszami z 38 SDH. Podczas zajęć wspierali nas także sami uczestnicy,  z którymi znaliśmy się z innych działań zarówno tych pomocowych jak i wigilii miejskiej dla osób samotnych i potrzebujących.

 

 

 

 

 

 

 

Zajęcia w Świetlicy na ul. Ostrowieckiej

Na początku stycznia 2023 roku odwiedziliśmy z zajęciami z pierwszej pomocy niedawno powstałą świetlice na ulicy Ostrowieckiej. Mieliśmy okazję poprowadzić tam pierwsze zajęcia z pierwszej pomocy oraz zapoznaliśmy ich także z naszym psem, pokazując jak można z nim pracować. Na zakończenie pierwszych zajęć pokazaliśmy im też wnętrze prawdziwej karetki, a przy następnym spotkaniu zapoznamy ich z jej wyposażeniem.

 

 

 

 

 

 

 

XI Starachowicki Orszak Trzech Króli

 

Jedenasty Starachowicki Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Starachowic i po raz jedenasty wspieraliśmy organizatorów w zabezpieczeniu orszaku. Jako Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice dbaliśmy o zabezpieczenie medyczne a wolontariusze ze Stowarzyszenia Everest i 38 SDH wspierali służby w zabezpieczeniu kolumny. W tym roku po raz pierwszy na orszaku wykorzystaliśmy nasz nowy ambulans pozyskany w ubiegłym roku. Orszak zakończył się tradycyjnie "pod skałkami" gdzie po życzeniach i koncercie kolęd była gorąca grochówka i starachowickie cukierki dla uczestników, w wydawaniu których także wspieraliśmy organizatorów.

 

Więcej zdjęć z orszaku na naszym profilu

https://www.facebook.com/HarcerskaGrupaRatowniczaStarachowice

 

Wigilia dla samotnych i potrzebujących

24 grudnia zabezpieczaliśmy wigilie dla osób samotnych i potrzebujących zorganizowana w Starachowicach. Wigilia była częścią projektu realizowanego przez Fundacji Wolne Miejsce, która inicjuje od kilkunastu lat wigilie w całej Polsce. W Starachowicach za wigilię odpowiedzialne było środowisko związane ze Starachowicką  Widzialną Ręką, które od czasu pandemii wspiera i inicjuje różne wydarzenia pomocowe na terenie naszego miasta.

W spotkaniu uczestniczyły zarówno osoby bezdomne, samotne, potrzebujące oraz część społeczności ukraińskiej zamieszkującej z dala od swoich rodzin w naszym mieście. Oprócz poczęstunku nie zabrakło także wykonania kolęd i pastorałek zarówno przez naszych mieszkańców jak i gości z Ukrainy. Podczas wigilii mieliśmy pełne ręce roboty, ale na szczęście przy "garach" przy którym mamy duże doświadczenie przy zrealizowanych wcześniej wigiliach miejskich pod skałkami. Na koniec pomogliśmy jeszcze przy sprzątaniu po gościach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas wigilii nie zabrakło Betlejemskiego Światła pokoju przyniesionego przez harcerzy z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater, a my po spotkaniu znaleźliśmy serducho od wolontariuszy nalepione na nasz nowy ambulans zabezpieczający wydarzenie, a pozyskany dzięki wsparciu Fundacji PKO. .

 

Podsumowanie projektu RAZEM BEZPIECZNIEJ

15 grudnia 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbyło się podsumowanie projektu w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań, pod nazwą „Razem Bezpieczniej”.

 

 

Podczas podsumowania Starosta Piotr Ambroszczyk podziękował instytucjom i organizacjom zaangażowanym w projekt wręczając pamiątkowe statuetki. Statuetkę dla HGR Starachowice odebrał  Tomasz Łebek.

 

W_ramach projektu zmodernizowano przejście dla pieszych na drodze powiatowej koło starostwa podnosząc przejście i zwiększając jego widoczność miedzy innymi przez zamontowanie dodatkowego oświetlenia i aktywnych znaków rekomendowanych przez KRBRD.

Zorganizowane zostały tajże spotkania edukacyjne oraz pokazy i szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, które organizowała nasza Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice.

 

Zajęcia w szkołach w Lubieni i w Stykowie

Na przełomie listopada i grudnia odwiedziliśmy dwie szkoły w Lubieni i w Stykowie, gdzie zorganizowaliśmy zajęcia z udzielania pierwszej pomocy dla uczniów. Zajęcia odbywały się z podziałam na klasy młodsze i klasy starsze. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję nie tylko zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, ale mogli zapoznać się jak zachować się w przypadku kontaktu z psem i jak się ochronić przed agresją, ale także jak pracować z psem ucząc go nie tylko właściwych zachowań, ale także umiejętności wykorzystywanych w dogoterapii i ratownictwie. Na sam koniec najbardziej aktywni mogli spróbować spaceru z psem przechodzącym między nogami, co kilku osobom wyszło znakomicie.

 

Wigilia dla samotnych

Chcesz pomóc ? A może znasz kogoś, kto czuje się samotny, a nie wie o WIGILII DLA SAMOTNYCH organizowanej w Starachowicach ? Zachęcamy zarówno do  rozpowszechnienia informacji, jak do współpracy przy organizacji wydarzenia organizowanego po raz pierwszy w naszym mieście w takiej formie.

Informacje i zapisy

pod numerem telefonu  570 918 724

w godzinach od 7 do 15.

 

Wizyta w świetlicy środowiskowej na Wzgórzu

Pod koniec roku odwiedziliśmy wychowanków świetlicy na osiedlu Wzgórze, prowadzonej przez starachowickie Centrum Usług Społecznych (dawny MOPS). Gdzie  mają zadbać nie tylko o szeroko pojętą integrację społeczności, ale przede wszystkim pomoc w różnych obszarach życia osobom, które z niektórymi sprawami sobie nie radzą. Podczas zajęć omówiliśmy zasady prowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej a na zakończenie w ramach integracji z wychowankami poprowadziliśmy kilka ćwiczeń z psem.

 
Ważne informacje !
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj120
mod_vvisit_counterWczoraj399
mod_vvisit_counterTen tydzień4093
mod_vvisit_counterPoprzedni1512
mod_vvisit_counterTen miesiąc6445
mod_vvisit_counterPoprzedni1513
mod_vvisit_counterWszystkie512677
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook