Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Festiwal piosenki "HARCOGRANIE"

 

 

 

 

 

 

Szkolenie kadry pedagogicznej Akademii Przedszkolaka

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy

 

X Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze z "Pierścieniem Przyjaźni"

X Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze organizowane przez naszą Grupę we współpracy z wieloma instytucjami zwyciężyły w kategorii "Impreza Roku" w plebiscycie "Pierścienie Przyjaźni 2016" .Nagrodę wręczył nam prezydent Starachowic Marek Materek w asyście dyrektor SCK Anety Kordasiewicz. Nagroda jest dla nas bardzo cennym wyróżnieniem bo nasze zawody rywalizowały z takimi  wydarzeniami jak festiwal piosenki "Harcogranie", Rajd "Jędrusiowy" czy Gra "Cichociemni" tym bardziej że zawody otrzymały zdecydowaną większość głosów oddanych na poszczególnych kandydatów.

 

Było to już drugie wyróżnienie które otrzymaliśmy w tym plebiscycie. W ubiegłym roku Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice zwyciężyła w kategorii "Drużyna Roku"

 

Bieg Tropem Wilczym

W tym roku po raz pierwszy w dniu 26 lutego z inicjatywy Klubu Star Starachowice oraz Miejskiego Centrum Rekreacji i Wypoczynku przy współpracy Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice zorganizowany został Bieg Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nasi ratownicy zadbali o zabezpieczenie medyczne wydarzenia.Policję i Straż miejska w zabezpieczeniu trasy biegu wspierali harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater.  Biegi "Tropem Wilczym" zostały zorganizowane w tym roku aż  w 160 miastach w Polsce. Zawodnicy podczas biegów mieli do pokonania dystans o długości 1963 metrów, który został wyznaczony nie przypadkowo. W 1963 roku zginał ostatni żołnierz niepodległościowych wojsk ps. "Lalek W biegu w Starachowicach uczestniczyło blisko 100 biegaczy, a na mecie okolicznościowe medale przygotowane przez organizatorów,  wręczał Prezydent Starachowic Marek Materek.

 

Pokaz w Szkole w Chybicach

31 stycznia 2017 roku odwiedziliśmy najmłodszych uczniów w Szkole Podstawowej w Chybicach. Nasze zajęcia odbyły w ramach projektu "Ciekawy Świat wokól Nas" Podczas zajęć przedszkolaki i uczniowie klas I-III dowiedzieli się jak należy zachować się podczas spotkania z psem, jak zachować się kiedy pies jest agresywny. Oraz kiedy i co,  ta agresję najczęściej powoduje. Starsi uczestnicy dowiedzieli się także jaki rzeczy mają w swoim wyposażeniu ratownicy. Po spotkaniu dzieci miały okazję zapoznać się bliżej z Neską. Nas też  czekała miła niespodzianka i bardzo ładne podziękowanie za nasza pracę.


Zajęcia odbyły się w ramach  cyklicznych spotkań z ciekawymi osobami, organizowanymi przez panie: Jolantę Gliwę, Wiolettę Redlicę i Joannę Bednara pod hasłem "Ciekawy Świat wokół Nas".
 

Orszak Trzech Króli 2017

Tegoroczny Orszak Trzech Króli, już po raz szósty przeszedł ulicami Starachowic. Po raz szósty nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice,  nie tylko dbali o bezpieczeństwo uczestników,  ale także pilnowali czoła orszaku i tempa przemarszu. Natomiast nasi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater pilnowali odstępów i wolnej przestrzeni do maszerujących w orszaku zwierząt prowadzonych przez przewodników z Cyrku Arena. Mimo mrozu który zdecydowanie przerzedził uczestników, uczestnicy z uwagą obejrzeli scenki odegrane po drodze orszaku oraz wysłuchali modlitwy przed szopką pod pod skałkami. gdzie oprócz modlitwy,  czekała na uczestników gorąca grochówka przygotowana tradycyjnie przez "Kotyzkę" i słodycze rozdawane najmłodszym przez "Rycerzy Kolumba"

 

Wigilia pod Skałkami

Tym razem nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice razem z 38 Starachowicką Drużyną Harcerską im. Emilii Plater wystąpili w nietypowej roli. Podczas "Pierwszego Starachowickiego Jarmarku Świątecznego", mieliśmy okazję wykazać się swoimi zdolnościami organizacyjnymi i wydawaliśmy posiłki podczas "Wigilii pod Skałkami".  Wigilia jak i jarmark został zorganizowane po raz pierwszy w takiej formie w Starachowicach przez Gminę Starachowice i jej podległe jednostki, które przygotowały mnóstwo jedzenia dla mieszkańców. Po uroczystym opłatku z udziałem władz miasta i powiatu, z życzeniami od prezydenta i zebranych gości, oraz po  przekazaniu Światła Betlejemskiego dla mieszkańców Starachowic,  w trzy godziny wydaliśmy aż 4 kotły czerwonego barszczu, dwa kotły bigosu, i dwa kotły żupy pieczarkowej serwowanych prosto z dwóch kuchni polowych. Nie zabrakło też pasztecików, które ledwo zmieściły się w nasze samochody, oraz kilku dużych termosów pierogów i kapusty z grochem, przywiezionych przez szkoły na miejsce wigilii. W trakcie wydawania posiłków w sumie zużyliśmy ponad tysiąc jednorazowych opakowań, a posiłki cieszyły się wielkim powodzeniem wśród osób, które przybyły na spotkanie pod skałkami. Nam najbardziej podobały się bardzo miłe i przyjazne stwierdzenia mieszkańców że jeżeli nasi ratownicy z harcerzami wydaja posiłki to na pewno są sprawdzone i można jeść.

 

Ciężarówka Coca-coli na Starachowickim Rynku

12 grudnia 2016 roku dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników spotkania promującego produkty marki Coca Cola, czyli "Świątecznej trasy Coca Coli" podczas którego po raz pierwszy zawitała do Starachowic. Główna atrakcją była oczywiście  znana z reklam Coca Coli  legendarna czerwona ciężarówka która  ma blisko 18,5 metra długości, ponad 4 metry wysokości, a pod maską kryje się minimum 450-konny silnik, z 16-biegową skrzynia biegów (8 biegów plus połówki). Na liście atrakcji dla mieszkańców Starachowic, którzy odwiedzili w tym czasie starachowicki Rynek znalazło się kilka ciekawych propozycji. Można było sobie zrobić zdjęcie na tle ciężarówki Coca-Col, w której dodatkowo można było sobie  przygotować swoją własną wersję puszki z własnym nadrukiem. Był też pokój Św. Mikołaja, gdzie w  specjalnie zaaranżowanym miejscu w namiocie można było sobie zrobić wydrukowane od ręki zdjęcie z mikołajem. Była fabryka upominków  w której dzieci wspólnie z rodzicami mogły przygotować własne ozdoby świąteczne oraz namiot z wirtualną przejażdżką saniami Św. Mikołaja za pomocą specjalnej aplikacji. Nie zabrakło też ciekawych konkursów z nagrodami  ubieranie choinki na czas, tor przeszkód z zakładaniem  strojów mikołaja czy zabawy z liną. Tak przygotowane atrakcje sprawiły że nasi mieszkańcy bardzo tłumnie przybyli na spotkanie i do końca uczestniczyli we wszystkich przygotowanych atrakcjach.

 
Realizujemy programy
Reklama
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj24
mod_vvisit_counterWczoraj29
mod_vvisit_counterTen tydzień126
mod_vvisit_counterPoprzedni314
mod_vvisit_counterTen miesiąc705
mod_vvisit_counterPoprzedni748
mod_vvisit_counterWszystkie403484
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook