Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

XXII Partyzancka Droga Krzyżowa

Podczas odbywającej się w dniu 28 października XXII Harcerskiej Partyzanckiej Drogi Krzyżowej na WYKUS-ie, nasi ratownicy dbali i bezpieczeństwo uczestników wydarzenia zorganizowanego przez Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Starachowicach oraz Armie Krajową. W uroczystości zorganizowanej po rocznej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19  wzięło udział blisko 250 osób.

 

Zajęcia dla przedszkolaków z "Kubusia"

Podczas kolejnej nasza wizyty w przedszkolu "Kubusia" w Starachowicach zapoznaliśmy najmłodszych z numerem alarmowym i postępowaniem w przypadku spotkania z psem, Starsze grupy zapoznały się już z najprostszymi dzianiami w przypadku udzielania pierwszej pomocy. Tu też porozmawialiśmy o zachowaniu w spotkaniu z psem. W obu grupach za wzorowe zachowanie pokazaliśmy też kilka sztuczek związanych z tresurą psa.

 

Szkolenie nauczycieli

Kolejne zrealizowane szkolenie dla kadry pedagogicznej Akademii Kwadrat. Nie tylko w pierwszej pomocy jest ważne podnoszenie kompetencji jak i odświeżanie wiadomości i umiejętności.

Fajnie się pracuję z grupą która jest zaangażowana w swoją pracę. Do zobaczenia przy następnych wspólnych działaniach.

 

Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Biegach Przełajowych

W dniu 9 października mieliśmy okazję dbać o zabezpieczenie medyczne Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych, które zostały zorganizowane na terenie Ośrodka ZHP Starachowice nad zalewem Lubianka w Starachowicach. W biegach, w kilkunastu kategoriach wiekowych rywalizowało ponad 150 osób z 11 klubów z terenu całego województwa.

 

Oprócz możliwości uzyskania pomocy medycznej,  na naszym punkcie można było dowiedzieć się jak udzielać pierwszej pomocy i spróbować swoich sił i umiejętności na fantomach

wyposażonych w elektroniczny system oceny skuteczności RKO. Najskuteczniejsi otrzymali opaski odblaskowe i wydrukowane na folii samoprzylepnej instrukcje pierwszej pomocy.


 

V Starachowicki Półmaraton

19 września 2021 podczas połączonych dwóch imprez biegowych Starachowickiego Półmaratonu i MAN-i Biegania razem z harcerzami z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej i wolontariuszami ze stowarzyszenia Everest wspieraliśmy organizatorów ze Stowarzyszenia Zabiegane Starachowice w zabezpieczeniu wydarzenia. Nieoceniona pomoc organizatorzy otrzymali tez od 10 Świętokrzyskiej Brygady WOT.

 

 

 

Dzień pierwszej pomocy

W 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Czerwony Krzyż i Czerwonego Półksiężyca, w drugą sobotę września ustanowiono Światowy Dzień Pierwszej pomocy. W tym roku dzień ten przypadł na 11 września. Celem tego święta jest promowanie znaczenia pierwszej pomocy w ratowaniu zdrowia i życia. Także w tym roku wzięliśmy udział poprzez zorganizowanie zajęć z pierwszej pomocy. Odwiedziliśmy z naszym psem INKĄ, Akademie Kwadrat, gdzie spotkaliśmy się z uczniami szkoły podstawowej.

 

 

Legenda STAR-a

W tym roku na koniec wakacji wspieraliśmy organizatorów  w  drugim dniu "Zlotu Legendy STAR-a" zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Na zlocie w którym uczestniczyło ponad 100 zabytkowych samochodów można było zobaczyć  nasze " Starachowickie STAR-y", które dostały drugie życie i kilkanaście innych zabytkowych samochodów i motorów nie tylko z czasów PRL-u.

 

Zabezpieczenie "Biegu Tropem Wilczym 2021"

Od pierwszego Biegu Tropem Wilczym, zawsze uczestniczyliśmy w zabezpieczeniu medycznym, a nasi harcerze z 38 SDH i wolontariusze ze Stowarzyszenia Everest zabezpieczali trasę biegu i prowadzili punkty z woda dla biegaczy. Nie inaczej było i podczas tegorocznej edycji biegu poświęconego "Pamięci Żołnierzy Niezłomnych".

W tym roku ze względu na ograniczenie związane z pandemią został przełożony najpierw na czerwiec, a ostatecznie na dzień 15 sierpnia, kiedy równocześnie razem z 38 i Stowarzyszeniem Everest zabezpieczaliśmy uroczystości związane z obchodami "Święta Wojska Polskiego"

 

 

Patriotyczny początek sierpnia

W miesiącu sierpniu oprócz działań podczas zajęć z w ramach projektu "Młodzieżowa Strefa Aktywności" razem ze Stowarzyszeniem Everest wspieraliśmy organizatorów wydarzeń patriotycznych zorganizowanych na terenie Gminy Starachowice. Zabezpieczaliśmy koncert z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i gry miejskiej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Everest. Zabezpieczaliśmy uroczystości rocznicowe rozbicia więzienia przez oddziały Andrzeja Hedy "Szarego" oraz uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia, zarówno w kościele na ul Radomskiej jak i pod Pomnikiem Niepodległości

 
Ważne informacje !
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj23
mod_vvisit_counterWczoraj30
mod_vvisit_counterTen tydzień53
mod_vvisit_counterPoprzedni302
mod_vvisit_counterTen miesiąc458
mod_vvisit_counterPoprzedni1479
mod_vvisit_counterWszystkie498743
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook