Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Wsparcie od Fundacji PKO

Miło nam poinformować że dzięki wsparciu Fundacji PKO, udało nam się pozyskać środki finansowe na zakup ambulansu dla naszej grupy. Zakup ambulansu pomoże nam zwiększyć zakres naszych działań zarówno tych związanych z bieżąca działalnością, jak i wsparciu działań wspierających pomoc uchodźców z Ukrainy, oraz pomocy humanitarnej niesionej obywatelom Ukrainy dotkniętymi działaniami wojennymi. Wcześniej udało nam się pozyskać część sprzętu do wyposażenia ambulansu oraz dzięki pomocy Fundacji To się uda, środków na doposażenie w sprzęt ratowniczy.

 

Zabezpieczenie uroczystości Katyńskich i rocznicy Konstytucji 3 Maja

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Zachęcamy do wsparcia działań pomocowych

 

Zachęcamy do wsparcia działań  organizowanych na szczeblu ogólnopolskim a w szczególności przez Fundację "To się uda"  a w tym osobom, które chcą finansowo wesprzeć działania pomocowe, zachęcamy do wsparcia  wsparcia zrzutki pod adresem https://zrzutka.pl/razemdlaukrainy


Nadal można udzielać do wsparcia materialnego działań na rzecz uchodźców z Ukrainy organizowanych przez nasze lokalne społeczność skupione wokół Widzialnej Ręki.  Rzeczy które chcemy przekazać, można przynosić na "Majdan" na ulicy Spacerowej,  obok restauracji Pod Sosnami. Oraz do punktu zorganizowanego w budynku po dawnym Gimnazjum nr 3, obok Szkoły Podstawowej nr 11 w Starachowicach.

 

Z wizytą w Marcinkowie

Działania pomocowe i trudna sytuacja związana z COVID-19, która powoli zaczyna nam mniej przeszkadzać  w organizowaniu działań profilaktycznych związanych z udzielaniem pierwszej pomocy, pozwolił na organizację większej ilości spotkań profilaktycznych. Ostatnio odwiedziliśmy mieszkańców Marcinkowa w Wiejskim Domu Kultury, gdzie zorganizowaliśmy zajęcia zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

 

Praca dla medyków z Ukrainy

Przez całą dobę pielęgniarki i lekarze z dyplomami z Ukrainy mogą radzić się konsultantów Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie zatrudnienia w Polsce.

Infolinia działa pod bezpłatnym numerem telefonu 800 190 590. Polsko- i ukraińskojęzyczni konsultanci  udzielają informacji na temat zasad zatrudnienia personelu z Ukrainy w polskich placówkach medycznych – dotyczy to pielęgniarek, położnych, lekarzy i lekarzy dentystów.

Oprócz medyków z infolinii mogą korzystać również pacjenci onkologiczni i hematologiczni, chcący kontynuować leczenie w Polsce.

 

Bieg Tropem Wilczym w Starachowicach

Dziesiąty raz w Polsce, i już szósty raz w Starachowicach zorganizowany został z inicjatywy Stowarzyszenia Zabiegane Starachowice, MOSiR i HGR,  Bieg Tropem Wilczym. Od samego początku Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice jest jednym z organizatorów biegu. W zabezpieczeniu trasy biegu wspierali nas także harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej  i wolontariusze ze Stowarzyszeniem Everest, które wystawiło także rekonstruktorów w strojach "Żołnierzy Niezłomnych" na starcie i mecie biegu.

 

Starachowice dla Ukrainy

Zbiór informacji na temat działań pomocowych.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Widzialna Ręka Starachowice dla Ukrainy

 

Działania pomocowe prowadzi też "WIDZIALNA RĘKA - STARACHOWICE", której reklamować ani polecać nie trzeba. Tu wszelkie potrzeby i wsparcie dla Ukrainy możecie kierować bezpośrednio na "Majdan" na ul Spacerowej, obok restauracji "Pod Sosnami". Zachęcamy do zapoznania się z bieżącymi potrzebami umieszczanymi w grupie na Facebooku, gdzie na bieżąco organizowana jest pomoc i zbiórka potrzebnych rzeczy. Link do grupy https://www.facebook.com/groups/136221444475967

 

Starachowice dla Ukrainy

 
Ważne informacje !
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj110
mod_vvisit_counterWczoraj399
mod_vvisit_counterTen tydzień4083
mod_vvisit_counterPoprzedni1512
mod_vvisit_counterTen miesiąc6435
mod_vvisit_counterPoprzedni1513
mod_vvisit_counterWszystkie512667
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook