Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Zabezpieczenie biegu Tropem Wiczym w Starachowicach

4 marca 2018,  po raz kolejny dbaliśmy o zabezpieczenie medyczne Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" W biegu uczestniczyła rekordowa bo ponad 230 osobowa grupa biegaczy, która biegała na dystansie 1963 metry i na dystansie 10 kilometrów. Biegi były organizowane w całej Polsce i zgromadziły ponad 70 tysięcy uczestników w 330 miejscowościach. W tym także w Anglii, USA, Niemczech czy Australii. Gościem Honorowym Biegu był pełniący obowiązki szefa sztabu 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej Major Marcin Majewski, który w asyście harcerek z 38 SDH, wręczył medale oraz  nagrody dla  najlepszych  ufundowanymi przez 10 Świętokrzyską Brygadę OT. Sędziów technicznych i zabezpieczenie trasy zapewnili funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej oraz wolontariusze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater oraz Stowarzyszenie Aktywności Społecznej EVEREST

 

 

 

 

 

 

Plebiscyt "Pierścienie przyjaźni 2017"

Są konkursy ważne ogromnie, są te duże i te maleńkie. Są też te, które wywołują uśmiech i wspaniałe uczucia że ktoś docenia to co robimy dla innych. Taki jest też hufcowy plebiscyt, w którym w tym roku kapituła umieściła nasza grupę ratowniczą w kategorii kluby specjalnościowe. Niby nic a cieszy.

Dlatego bardzo prosiliśmy o wsparcie i oddanie głosu na  HGR Starachowice poprzez polubienie naszej grafiki na stronie hufca.

To dzięki Waszym głosom, udało nam się zdobyć największe poparcie wśród wszystkich kandydatów, nie tylko w naszej kategorii. Zdobyliśmy, nie tylko więcej głosów niż pozostała dwójka w naszej kategorii razem wzięta. Mało tego, zdobyliśmy pięć razy więcej głosów, niż pozostali kandydaci razem wzięci w naszej kategorii.

 

Dziękujemy serdecznie za wsparcie obiecując ze swej strony kolejne nowe i te sprawdzone działania. Póki co zaczynamy cykl szkoleń dla młodych Mam, z zakresu pediatrycznej pierwszej pomocy w ramach projektu TESCO Decydujesz - pomagamy. Relacja ze szkoleń już wkrótce na naszej stronie i profilu na FB.

 

Kolędowanie dla "Niepodległej"

27 stycznia 2018 roku nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice mieli okazję zabezpieczać wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez Powiat Starachowicki i Młodzieżowy Dom Kultury. W koncercie wystąpiły zespoły z  placówek kultury, chóry, uczniowie szkół i przedstawiciele organizacji i instytucji z naszego powiatu.  Organizatorzy przygotowali wyjątkowo udana imprezę stawiając wysoko poprzeczkę przed kolejnymi zaplanowanymi wydarzeniami z okazji 100 lat Odzyskania Niepodległości. Koncert poprowadzili pan Stanisław Stanecki ze Starostwa Powiatowego i pani Agnieszka Lasek z Młodzieżowego Domu Kultury.

 

Finał WOSP w SCK-u

 

Starachowicki finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie odbył się w Starachowickim Centrum Kultury na ul. Radomskiej. Nasi ratownicy tradycyjnie dbali o bezpieczeństwo naszych mieszkańców oraz przygotowali wspólnie z 38 Starachowicką Drużyną Harcerską im. Emilii Plater stoisko,  gdzie można było nauczyć się nie tylko resuscytacji ale także zrobić sobie ładną ranę czy zdjęcie z naszym psem Neska. Podczas tegorocznej zbiórki środków na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków padł kolejny rekord.

 

 

VII Starachowicki Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2018 roku po raz dziesiąty w Polsce,  a po raz siódmy ulicami Starachowic przeszedł Orszak Trzech Króli i po raz siódmy,  o bezpieczeństwo medyczne uczestników dbali nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice. W organizację orszaku włączyło się wiele osób, organizacji  i instytucji z naszego miasta łącznie z władzami naszego miasta i powiatu. W 2018 roku orszak pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich" przeszedł ulicami 644 miast w całej Polsce.

 

 

Kurs w Nadleśnictwie Suchedniów

Koniec roku i ostatnie przeprowadzone szkolenie, tym razem w bardzo miłej atmosferze w Nadleśnictwie w Suchedniowie. W końcu las to także żywioł harcerzy. Podczas zajęć oprócz standardowych elementów szkolenia, rozmawialiśmy z uczestnikami o najczęściej występujących zdarzeniach w pracy i możliwościach udzielenia pierwszej pomocy w nietypowych warunkach terenowych.

 

Zajęcia w szkole w Chybicach

To już kolejne nasze spotkanie w szkole w Chybicach z uczniami. Pretekstem do działań było podsumowanie cyklu zajęć i konkursów prowadzonych w szkole dla uczniów w ramach realizowanego projektu BEZPIECZNA+. W ciągu czterech miesięcy w szkole odbyło się szereg akcji oraz spotkań, które przyczyniły się do wzrostu świadomości wśród uczniów na temat bezpieczeństwa oraz promocji zdrowia. Wśród zajęć z przedstawicielami policji, straży pożarnej czy psychologów, znalazły się także zajęcia z udzielania pierwszej pomocy poprowadzone przez Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice.

 

OTI dla choinki

 

9 grudnia 2017 roku nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice tradycyjnie na początku grudnia zorganizowali zabezpieczenie medyczne medyczne podczas V Świętokrzyskiej Terenowej Integracji Dla Choinki. W imprezie udział wzięło pona 100 załóg, które oprócz rywalizacji na dwóch trasach przygotowanych na bardzo atrakcyjnych terenach Gminy Brody, zebrały środki finansowe i rzeczowe dla potrzebujących. W sumie zebrano kwotę ponad 30 tysięcy złoty, która jeszcze przed świętami trafi między innymi do dzieci z domów dziecka.

 

 

 

Defibrylator w Galeri Skałka

Od kilku nasi ratownicy i instruktorzy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice uczestniczą w realizacji projektów z zakresu bezpieczeństwa. W 2017 roku jednym  z elementów realizowanego projektu "Starachowice Bezpieczne w Praktyce IV"  sfinansowanego z "Rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań im. Władysława Stasiaka RAZEM BEZPIECZNIEJ", był zakup automatycznego defibrylatora (AED),  który został umieszczony 29 grudnia 2017 roku w galerii "Skałka" Przy okazji umieszczenia defibrylatora spotkaliśmy się z handlowcami z galerii, którym pokazaliśmy zasady użycia defibrylatora.

 
Ważne informacje !
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj31
mod_vvisit_counterWczoraj8
mod_vvisit_counterTen tydzień60
mod_vvisit_counterPoprzedni166
mod_vvisit_counterTen miesiąc779
mod_vvisit_counterPoprzedni1636
mod_vvisit_counterWszystkie444172
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook