Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Finał WOSP w SCK-u

 

Starachowicki finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie odbył się w Starachowickim Centrum Kultury na ul. Radomskiej. Nasi ratownicy tradycyjnie dbali o bezpieczeństwo naszych mieszkańców oraz przygotowali wspólnie z 38 Starachowicką Drużyną Harcerską im. Emilii Plater stoisko,  gdzie można było nauczyć się nie tylko resuscytacji ale także zrobić sobie ładną ranę czy zdjęcie z naszym psem Neska. Podczas tegorocznej zbiórki środków na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków padł kolejny rekord.

 

 

VII Starachowicki Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2018 roku po raz dziesiąty w Polsce,  a po raz siódmy ulicami Starachowic przeszedł Orszak Trzech Króli i po raz siódmy,  o bezpieczeństwo medyczne uczestników dbali nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice. W organizację orszaku włączyło się wiele osób, organizacji  i instytucji z naszego miasta łącznie z władzami naszego miasta i powiatu. W 2018 roku orszak pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich" przeszedł ulicami 644 miast w całej Polsce.

 

 

Kurs w Nadleśnictwie Suchedniów

Koniec roku i ostatnie przeprowadzone szkolenie, tym razem w bardzo miłej atmosferze w Nadleśnictwie w Suchedniowie. W końcu las to także żywioł harcerzy. Podczas zajęć oprócz standardowych elementów szkolenia, rozmawialiśmy z uczestnikami o najczęściej występujących zdarzeniach w pracy i możliwościach udzielenia pierwszej pomocy w nietypowych warunkach terenowych.

 

Zajęcia w szkole w Chybicach

To już kolejne nasze spotkanie w szkole w Chybicach z uczniami. Pretekstem do działań było podsumowanie cyklu zajęć i konkursów prowadzonych w szkole dla uczniów w ramach realizowanego projektu BEZPIECZNA+. W ciągu czterech miesięcy w szkole odbyło się szereg akcji oraz spotkań, które przyczyniły się do wzrostu świadomości wśród uczniów na temat bezpieczeństwa oraz promocji zdrowia. Wśród zajęć z przedstawicielami policji, straży pożarnej czy psychologów, znalazły się także zajęcia z udzielania pierwszej pomocy poprowadzone przez Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice.

 

OTI dla choinki

 

9 grudnia 2017 roku nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice tradycyjnie na początku grudnia zorganizowali zabezpieczenie medyczne medyczne podczas V Świętokrzyskiej Terenowej Integracji Dla Choinki. W imprezie udział wzięło pona 100 załóg, które oprócz rywalizacji na dwóch trasach przygotowanych na bardzo atrakcyjnych terenach Gminy Brody, zebrały środki finansowe i rzeczowe dla potrzebujących. W sumie zebrano kwotę ponad 30 tysięcy złoty, która jeszcze przed świętami trafi między innymi do dzieci z domów dziecka.

 

 

 

Defibrylator w Galeri Skałka

Od kilku nasi ratownicy i instruktorzy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice uczestniczą w realizacji projektów z zakresu bezpieczeństwa. W 2017 roku jednym  z elementów realizowanego projektu "Starachowice Bezpieczne w Praktyce IV"  sfinansowanego z "Rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań im. Władysława Stasiaka RAZEM BEZPIECZNIEJ", był zakup automatycznego defibrylatora (AED),  który został umieszczony 29 grudnia 2017 roku w galerii "Skałka" Przy okazji umieszczenia defibrylatora spotkaliśmy się z handlowcami z galerii, którym pokazaliśmy zasady użycia defibrylatora.

 

Wyniki głosowania w programie TESCO -"Decydujesz Pomagamy"

Od 3 do 31 października 2017 klienci sklepów Tesco w całej Polsce mogli robiąc zakupy oddawać głosy na projekty, które sfinansuje firma Tesco w ramach akcji Decydujesz-Pomagamy. W naszym regionie kupujący, po raz drugi z rzędu wybrali projekt zaproponowany przez Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice. Tym razem projekt dotyczący szkoleń z zakresu udzielania tak zwanej pediatrycznej pierwszej małym dzieciom. Projekt skierowany jest w szczególności do młodych mam, które w trakcie kursu poznają nie tylko najważniejsze aspekty udzielania pierwszej pomocy małym dzieciom, ale także poznają sytuacje i niepożądane zachowania, które mogą powodować różne zagrożenia. W poprzedniej edycji nasi instruktorzy z HGR Starachowice realizowali szkolenia z pierwszej pomocy dla przedszkolaków w ramach projektu „MALI RATONICY” i dzięki wsparciu Tesco, mogli odwiedzić kilka starachowickich przedszkoli.

 

Obecny zwycięski pomysł na projekt „MAMY RATOWNICZKI powstał podczas rozmów z rodzicami uczestników szkoleń w przedszkolach, pewnie stąd, też tak duże poparcie dla projektu przez kupujących, bo projekt uzyskał blisko 38 tysięcy głosów i znalazł się na piątym miejscu w kraju na 125 zwycięskich projektów. Mamy nadzieję że po realizacji tego projektu powstaną nowe pomysły, które również uzyskają akceptację komisji i jak i głosujących. Uroczyste przekazanie symbolicznego czeku z nagroda odbyło się w dniu 27 listopada w Tesco w Galardii, podczas którego naszym ratownikom towarzyszył prezydent Marek Materek, który podkreślił zaangażowanie HGR Starachowice w realizacje działań z zakresu bezpieczeństwa i bardzo gorąco dziękował mieszkańcom za poparcie dla projektu na działania w naszym mieście.

 

Zabezpieczenie Święta Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2017 roku nasi ratownicy dbali o bezpieczeństwo uczestników uroczystych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości w Starachowicach. Gospodarzem obchodów 99. rocznicy narodowego święta była Starosta Starachowicki Danuta Krępa. Uroczystości rozpoczęły się mszą za ojczyznę, w kościele Wszystkich Świętych. Następnie uczestnicy przemaszerowali przed Pomnik Niepodległości przy ulicy Konstytucji 3-go Maja, gdzie głos zabrało kilka osób. Wiązanki kwiatów przed pomnikiem złożyły bardzo liczne delegacje przedstawicieli władz, partii politycznych, różnych organizacji i instytucji.

 

Szkolenia w ramach projektu "Starachowice Bezpieczni w Praktyce IV"

Starachowice Bezpieczne w Praktyce to projekt realizowany ze środków MSWiA w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka. Jednym z elementów programu był cykl kursów z zakresu udzielania pierwszej pomocy, który przeprowadzili instruktorzy i ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice. W ramach szkoleń przeszkoliliśmy ponad 100 osób, podczas ośmiogodzinnych kursów poprowadzonych według najnowszych wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji.

 
Ważne informacje !
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj22
mod_vvisit_counterWczoraj92
mod_vvisit_counterTen tydzień114
mod_vvisit_counterPoprzedni837
mod_vvisit_counterTen miesiąc3529
mod_vvisit_counterPoprzedni3092
mod_vvisit_counterWszystkie434769
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook