Pasaż wolności
5 czerwca uczestniczyliśmy wspólnie z Zakładem Opieki Doraźnej "PREKS" w zabezpieczeniu Pasażu Wolności. W tym roku impreza dedykowana była starachowickim piłkarzom. Organizatorzy Urząd Miejski w Starachowicach i Starachowickie Centrum Kultury przygotowali wystawę plenerową „Piłka Nożna w Starachowicach”, oraz zaprezentowali sportową „Starachowicką Złotą 11” złożona ze sportowców, dzięki którym o sukcesach naszych piłkarzy mówiła cała Polska.. Nie zabrakło też konkursów „Wiem wszystko o piłce nożnej” dla mieszkańców z nagrodami związanymi z Euro 2012. Na placu po byłym „Manhattanie” stanęły także stoiska lokalnych klubów piłkarskich: Staru Starachowice, Juwenty i Sokoła. Finałem tegorocznego „Piłkarskiego Pasażu Wolności” był mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy reprezentacją Gminy Starachowice i Księży z naszej diecezji. Mecz po zaciętej rywalizacji skończył się wynikiem 10:10.
54 Harcerski Rajd Świętokrzyski
W dniach 2-3 czerwca Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice zabezpieczała zlot 54 Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego w Mostkach. Podczas zlotu podsumowano rywalizacje na siedmiu trasach rajdowych, w których uczestniczyło ponad 450 harcerzy z całej Polski. Na zakończenie zlotowego festiwalu piosenki wystąpił zespół "Cisza jak ta". Członkowie HGR Starachowice uczestniczyli także w przygotowaniu i prowadzeniu V Trasy na rajdzie. Defibrylator LifePack 1000 dla HGR Starachowice
XIII Jarmark u Starzecha z zespołem "Róże Europy"
W dniach 26-27 maja odbył się XIII " Jarmark u Starzecha" . Jarmark jest największą z imprez odbywających się na naszym terenie. Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice razem ze Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego, zabezpieczała medycznie całą imprezę. Podczas dwóch dni odbyły się prezentacja dorobku twórczości ludowej i kulturalnej naszego Powiatu. Odbyły się prezentacje zespołów i twórców ludowych oraz szereg konkursów dla mieszkańców i wystawców. Okazje do zaprezentowania swojego dorobku miały także zespoły reprezentujące placówki kultury. Na zakończenie odbył się koncert zespołu Róże Europ oraz pokaz laserowy, który oświetlał zabytkowe konstrukcje "Wielkiego Pieca" Zawody w ratownictwie drogowym PZM
Konkurs na kampanie reklamową programu "PASAŻER ZAWSZE BEZPIECZNY""Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o. w Starachowicach jako realizator programu Gminy Starachowice „ Pasażer zawsze bezpieczny” prowadzonego w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej" ogłasza konkurs na projekt logo i propozycje gadżetów dla potrzeb programu "PASAŻER ZAWSZE BEZPIECZNY" Pełny regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej organizatora www.mzk-starachowice.pl W imieniu organizatora i partnerów projektu: Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Starachowicki , Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, Starachowickiego Centrum Kultury, Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Pogotowia Ratunkowego, Straży Miejskiej w Starachowicach oraz Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Kolejny KOZIOŁEK dla Powiatu Starachowickiego
Pracę samorządów oceniał Zespół Roboczy składający się z przedstawicieli Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Aby otrzymać nagrodę samorządy musiały spełnić dwa warunki. Pierwszy z nich to wzorowa współpraca samorządu z organizacjami pozarządowymi. Drugie kryterium to innowacyjność prowadzonych działań. Ostatecznej oceny oraz wyłonienia laureatów dokonała Kapituła Nagrody „Koziołek”. Głównym celem nagrody jest wspieranie aktywności samorządów, które wyróżniają się na tle innych swoją działalnością na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa. Nagroda ta jest także wyrazem uznania za zaangażowanie w realizację programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”. Zwycięzcy otrzymali oraz środki finansowe, które przeznaczone zostaną na działalność profilaktyczną w ramach programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”. Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice znalazła się wśród organizacji i instytucji zaangażowanych w realizacje działań, a szef grupy Tomasz Łebek uczestniczył w uroczystym rozstrzygnięciu tegorocznego programu. Pasażer zawsze bezpiecznyKonferencją z udziałem Starosty Starachowickiego i Prezydenta Miasta rozpoczęto trzecią edycję programu "Pasażer zawsze bezpieczny" sfinansowanego ze środków Rządowego Programu "Razem Bezpieczniej", którego głównymi założenia to ograniczenie przestępczości, aktów wandalizmu, kradzieży kieszonkowych oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej. W ramach programu monitoringiem objęty zostanie nie widoczny w lusterkach zewnętrznych tzw. "martwy punkt". Kierowca obserwując na monitorze rejestrowany obraz będzie wiedział, czy może bezpiecznie zamknąć drzwi pojazdu oraz czy coś złego nie dzieje się na przystanku. W ramach programu kierowcy autobusów miejskich przejdą szkolenia dotyczące zachowań w sytuacjach kryzysowych ( agresywny pasażer ), a także przejdą kurs udzielania pierwszej pomocy. Pośród użytkowników miejskiej komunikacji prowadzona będzie akcja informacyjna, której przyświecać będą hasła "Nie sponsoruj złodzieja", "Bezpiecznie wsiadaj i wysiadaj z autobusu". W konferencji inaugurującej program "Pasażer zawsze bezpieczny" udział wzięli także partnerzy współuczestniczący w jego realizacji tj. policja, straż miejska, straż pożarna, pracownicy pogotowia ratunkowego, Stowarzyszenie "Bezpieczny Powiat Starachowicki" oraz Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice. Eliminacje powiatowe BRD w Starachowicach19 kwietnia na terenie miasteczka ruchu drogowego w Starachowicach, odbyły się eliminacje powiatowe XXXV Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowane przez starachowicki oddział Automobilklubu Kieleckiego. Podczas turnieju Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice dbała o bezpieczeństwo uczestników oraz przeprowadziła konkurencje z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wśród współorganizatorów oprócz HGR Starachowice znaleźli się także Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki, KP Policji oraz Straż Miejska. Nasz powiat na zawodach wojewódzkich reprezentować będą: w kategorii szkół podstawowych - SP 11 w Starachowicach, w kategorii szkół gimnazjalnych - Gim. nr 1 w Starachowicach. |




































