Zaproszenie do konkursów
W imieniu wszystkich organizatorów: Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowice, Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach i Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice zapraszamy do udziału w konkursach pod patronatem Starosty Starachowickiego.
KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
W ramach konkursu uczniowie szkół podstawowych wykonują prace plastyczne w formacie A4 w dowolnej technice o tematyce dotyczącej udzielania pierwszej pomocy i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prace plastyczne należy opisać z tyłu pracy umieszczając imię i nazwisko autora, wiek, klasę i szkołę. Prace należy dostarczyć lub przesłać pocztą do dnia 23 listopada 2012r. na adres: Starostwo Powiatowe w Starachowicach ul. Dr Władysława Borkowskiego 4 27-200 Starachowice pok.109 tel.: 041 276 – 09 – 15.
Jury w skład, którego wejdą przedstawiciele: HGR Starachowice, Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Starachowicki, Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego o/Starachowice, Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach dokona oceny prac. Laureaci zostaną pisemnie lub telefonicznie poinformowani o wynikach konkursu do dnia 30 listopada 2012r. oraz zaproszeni na oficjalne podsumowanie, które odbędzie się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach. Oprócz nagród rzeczowych dla laureatów oraz nagród dla szkół, najlepsze prace zostaną umieszczone w kalendarzu wydanym na 2013 rok, promującym zasady udzielania pierwszej pomocy i bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Szczegóły informacje na temat konkursu udzielają:
Szef HGR Starachowice – Tomasz Łebek tel.: 602 801 701,
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Inspektor w Starostwie Powiatowym w Starachowicach – Elżbieta Pryciak tel: 41 2760915
KONKURS POD HASŁEM "KRÓTKI FILM O BEZPIECZEŃSTWIE"
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W ramach konkursu uczniowie lub dowolnie dobrane 2 – 3 osobowe zespoły wykonają film lub prezentację multimedialną o charakterze profilaktycznym na temat zagrożeń występujących w środowisku dzieci i młodzieży, w następujących obszarach: przemoc w szkole i na ulicy, alkoholizm i narkomania, bezpieczeństwo własne, bezpieczeństwo w ruchu drogowym .
Czas trwania filmu lub prezentacji uruchamianej automatycznie nie może przekraczać 10 minut. Prezentację należy przygotować w aplikacji Power Point lub innej z nią kompatybilnej i zapisać na nośniku CD-R. Film należy wykonać i zapisać w formacie umożliwiającym odtworzenie na stacjonarnym urządzeniu DVD.
Prace należy złożyć osobiście lub nadesłać do dnia 23 listopada 2012r. na adres: Starostwo Powiatowe w Starachowicach ul. Dr Władysława Borkowskiego 4, 27-200 Starachowice (pok. 109)
Prace należy opisać umieszczając imię i nazwisko autora, wiek, klasę i szkołę. Prosimy również o uzupełnienie oświadczenia zawierającego zgodę na wykorzystywanie nadesłanych prac przez Komendę Powiatową Policji w Starachowicach do celów profilaktycznych. Oświadczenie stanowi Załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu. Jury w skład, którego wejdą przedstawiciele: HGR Starachowice, Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Starachowicki, Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego o/Starachowice, Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach dokona oceny prac. Laureaci zostaną pisemnie lub telefonicznie poinformowani o wynikach konkursu do dnia 30 listopada 2012r. oraz zaproszeni na oficjalne podsumowanie i wręczenie nagród, które odbędzie się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach.
Szczegółowych informacji w sprawie konkursu udzielają:
Elżbieta Pryciak – Inspektor Starostwa Powiatowego w Starachowicach tel.: 041 276 09 15, Podinspektor Aleksy Hamera – Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Starachowicach tel.: 041 276 0280, Aspirant Janusz Kowalewski – Wydział Prewencji KPP w Starachowicach tel.: 041 276 03 50








11 października w sali konferencyjnej starostwa odbyła się inauguracja programu "PIŁKA NA ZGODĘ TO FAIR PLAY" realizowanego przez Powiat Starachowicki w ramach Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ: Projekt opracowany przez Starostwo zwyciężył w konkursie pod hasłem „Bezpieczeństwo imprez sportowych” i otrzymał na jego realizację kwotę 50 tyś złoty. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wiele podmiotów zajmujących się na co dzień problematyka bezpieczeństwa, Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki, Policja, Straż Miejska, Pogotowie oraz Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice. Program składa się z wielu działań począwszy od konkursu plastycznego, poprzez szkolenie organizatorów imprez sportowych czy pogadanki z młodzieżą, których celem jest popularyzowanie zasad kulturalnego kibicowania i kształtowanie nawyków prawidłowego zachowania się podczas imprez masowych, a także budowanie zaufania oraz kreowanie pozytywnego wizerunku policji i straży miejskiej. Kulminacyjnym elementem projektu będzie Ogólnopolski Turniej Piłkarski SOKÓL CUP 2012, organizowany przez Starachowicki Uczniowski Klub Sportowy ,,SOKÓŁ'' oraz debata połączona z ewakuacja obiektu sportowego.
Wizyta w Szkole Podstawowej nr 10 była kolejnym elementem projektu Pasażer Zawsze Bezpieczny w którym uczestniczy Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice. Tym raze z pogadanką trafilismy do uczniów szkoły podstawowej. Podczas spotkania ratownicy HGR oraz policjanci, strażnicy miejscy a także przedstawiciele sanepidu i MZK opowiadali o tym jak bezpiecznie podróżować komunikacja miejską.









Organizatorzy już dziś zapewniają, że "MANia biegania" to impreza cykliczna, która na stałe powinna wpisać się w kalendarz miejskich imprez sportowych. W jej ramach, do rywalizacji o zwycięstwa, nagrody i medale stanęli zarówno najmłodsi jak i starsi adepci ulicznych biegów. Nie zabrakło też gości z zagranicy, z Ukrainy, Mołdawii i Rosji. W sobotnie południe poznaliśmy pierwszych triumfatorów biegu ulicami Starachowic. Na imprezie nie zabrakło ratowników z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, którzy ze względu na chłód i śliską nawierzchnię mieli pełne ręce roboty. Impreza zakończyła się wręczeniem pucharów i nagród pieniężnych dla najlepszych zawodników.
























