Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Zaproszenie do konkursów

W imieniu wszystkich organizatorów: Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowice, Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach  i Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice zapraszamy do udziału w konkursach pod patronatem Starosty Starachowickiego.

KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W ramach konkursu uczniowie szkół podstawowych wykonują prace plastyczne w formacie A4 w dowolnej technice o tematyce dotyczącej udzielania pierwszej pomocy i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prace plastyczne należy opisać z tyłu pracy umieszczając imię i nazwisko autora, wiek, klasę i szkołę. Prace należy dostarczyć lub przesłać pocztą do dnia 23 listopada 2012r. na adres: Starostwo Powiatowe w Starachowicach ul. Dr Władysława Borkowskiego 4 27-200 Starachowice pok.109 tel.: 041 276 – 09 – 15.


Jury w skład, którego wejdą przedstawiciele: HGR Starachowice, Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Starachowicki, Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego o/Starachowice, Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach dokona oceny prac. Laureaci zostaną pisemnie lub telefonicznie poinformowani o wynikach konkursu do dnia 30 listopada 2012r. oraz zaproszeni na oficjalne podsumowanie, które odbędzie się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach. Oprócz nagród rzeczowych dla laureatów oraz nagród dla szkół, najlepsze prace zostaną umieszczone w kalendarzu wydanym na 2013 rok, promującym zasady udzielania pierwszej pomocy i bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Szczegóły informacje na temat konkursu udzielają:
Szef HGR Starachowice – Tomasz Łebek tel.: 602 801 701,  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Inspektor w Starostwie Powiatowym w Starachowicach – Elżbieta Pryciak tel: 41 2760915

KONKURS POD HASŁEM "KRÓTKI FILM O BEZPIECZEŃSTWIE"

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W ramach konkursu uczniowie lub dowolnie dobrane 2 – 3 osobowe zespoły wykonają film lub prezentację multimedialną o charakterze profilaktycznym na temat zagrożeń występujących w środowisku dzieci i młodzieży, w następujących obszarach: przemoc w szkole i na ulicy, alkoholizm i narkomania, bezpieczeństwo własne, bezpieczeństwo w ruchu drogowym .

Czas trwania filmu lub prezentacji uruchamianej automatycznie nie może przekraczać 10 minut. Prezentację należy przygotować w aplikacji Power Point lub innej z nią kompatybilnej i zapisać na nośniku CD-R. Film należy wykonać i zapisać w formacie umożliwiającym odtworzenie na stacjonarnym urządzeniu DVD.

Prace należy złożyć osobiście lub nadesłać do dnia 23 listopada 2012r. na adres: Starostwo Powiatowe w Starachowicach ul. Dr Władysława Borkowskiego 4, 27-200 Starachowice (pok. 109)

Prace należy opisać umieszczając imię i nazwisko autora, wiek, klasę i szkołę. Prosimy również o uzupełnienie oświadczenia zawierającego zgodę na wykorzystywanie nadesłanych prac przez Komendę Powiatową Policji w Starachowicach do celów profilaktycznych. Oświadczenie stanowi Załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu. Jury w skład, którego wejdą przedstawiciele: HGR Starachowice, Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Starachowicki, Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego o/Starachowice, Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach dokona oceny prac. Laureaci zostaną pisemnie lub telefonicznie poinformowani o wynikach konkursu do dnia 30 listopada 2012r. oraz zaproszeni na oficjalne podsumowanie i wręczenie nagród, które odbędzie się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach.


Szczegółowych informacji w sprawie konkursu udzielają:
Elżbieta Pryciak – Inspektor Starostwa Powiatowego w Starachowicach tel.: 041 276 09 15, Podinspektor Aleksy Hamera – Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Starachowicach tel.: 041 276 0280, Aspirant Janusz Kowalewski – Wydział Prewencji KPP w Starachowicach tel.: 041 276 03 50

 

Inauguracja programu "PIŁKA NA ZGODĘ TO FAIR PLAY"

11 października w sali konferencyjnej starostwa odbyła się inauguracja programu "PIŁKA NA ZGODĘ TO FAIR PLAY" realizowanego przez Powiat Starachowicki w ramach Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ: Projekt opracowany przez Starostwo zwyciężył w konkursie pod hasłem „Bezpieczeństwo imprez sportowych” i otrzymał na jego realizację kwotę 50 tyś złoty. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele  wiele podmiotów zajmujących się na co dzień problematyka bezpieczeństwa, Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki, Policja, Straż Miejska, Pogotowie oraz Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice. Program składa się z wielu działań począwszy od konkursu plastycznego, poprzez szkolenie organizatorów imprez sportowych czy pogadanki z młodzieżą,  których celem jest popularyzowanie zasad kulturalnego kibicowania i kształtowanie nawyków prawidłowego zachowania się podczas imprez masowych, a także budowanie zaufania oraz kreowanie pozytywnego wizerunku policji i straży miejskiej. Kulminacyjnym elementem projektu będzie Ogólnopolski Turniej Piłkarski SOKÓL CUP 2012, organizowany przez Starachowicki Uczniowski Klub Sportowy ,,SOKÓŁ'' oraz debata połączona z ewakuacja obiektu sportowego.

 

Zaproszenie do konkursu plastycznego Piłka Fair Play !

W imieniu STAROSTY  STARACHOWICKEGO zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież szkół  z terenu powiatu starachowickiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „PIŁKA NA ZGODĘ TO FAIR PLAY” zorganizowanym w  ramach  projektu realizowanego z rządowego programu zapobiegania przestępczości   i aspołecznych zachowań „RAZEM BEZPIECZNIEJ” .

Celem konkursu jest :

  • zachęcenie do uczestnictwa w działaniach mających na celu ochronę  i zapobieganie   dewastacji obiektów sportowych,
  • popularyzację zasad kulturalnego kibicowania,
  • rozwijanie fascynacji dzieci i  młodzieży sportem oraz rywalizacją w duchu „fair play”,
  • promocję  projektu i rządowego programu „Razem Bezpieczniej”

Konkurs przeprowadzony zostanie w jednym etapie powiatowym.

Konkurs skierowany jest do dzieci młodzieży w wieku do16 lat, prace uczniów oceniane będą  w trzech kategoriach wiekowych:

  1. Dzieci                 6 – 9  lat –   szkoły podstawowe
  2. Dzieci               10 – 12 lat –  szkoły podstawowe
  3. Młodzież           13 – 16  lat – szkoły gimnazjalne

Prace uczniów oceniać będzie komisja konkursowa powołana przez Starostwo Powiatowe w Starachowicach W skład komisji wchodzą: instruktorzy kulturalno-oświatowi,  artyści plastycy  oraz przedstawiciele organizatorów konkursów i partnerzy w realizacji projektu „PIŁKA NA ZGODĘ TO FAIR PLAY”.  W każdej kategorii wiekowej uczniowie otrzymają nagrody rzeczowe. Przyznane nagrody zgodnie z regulaminem organizatora obejmują I, II, III miejsca, oraz także wyróżnienia. Prace uczniów ( malarstwo, grafika, rysunek, collage lub inne ) w formatach maksymalnie 50 cm na 70 cm mogą być wykonane w dowolnej technice, umożliwiającej prezentację  kompozycji płaskiej na papierze. Prace muszą być na odwrocie czytelnie opisane (gmina, powiat, imię i nazwisko oraz wiek autora, adres szkoły i tel. kontaktowy do szkoły, imię i nazwisko opiekuna ).

Każdy autor może nadesłać tylko jedną pracę. Prace należy przesyłać w terminie - do dnia 5 listopada 2012r. na adres :Starostwo Powiatowe w Starachowicach ul. Dr Władysława Borkowskiego 4, 27-200 Starachowice, tel.: 041 276 09 15  pok. 109

 

Laureaci zostaną pisemnie lub telefonicznie poinformowani o wynikach konkursu do dnia 12 listopada 2012r. oraz zaproszeni na oficjalne podsumowanie, które odbędzie się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Starachowicach.

 

Pasażer zawsze bezpieczny - wizyta w SP -10

Wizyta w Szkole Podstawowej nr 10 była kolejnym elementem projektu Pasażer Zawsze Bezpieczny w którym uczestniczy Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice. Tym raze z pogadanką trafilismy do uczniów szkoły podstawowej. Podczas spotkania ratownicy HGR oraz policjanci, strażnicy miejscy a także przedstawiciele sanepidu i MZK opowiadali o tym jak bezpiecznie podróżować komunikacja miejską.

 

Szkolenie w Szkole Podstawowej nr 1

Artykuł w trakcie realizacji...

 

VI WOJEWÓDZKIE MŁODZIEŻOWE ZAWODY RATOWNICZE

 

W piątek 28 września 2012 roku, Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice wspólnie ze Stowarzyszeniem Bezpieczny Powiat Starachowicki zorganizowała  VI Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze o Puchar Starosty Starachowickiego. Zawody zostały zorganizowane na terenie ośrodka wypoczynkowego ZHP  nad zalewem Lubianka w Starachowicach. Z roku na rok w zawodach uczestniczy coraz więcej zespołów, w tym roku w zawodach uczestniczyła rekordowa ilość drużyn bo aż 30 zespołów rywalizowało  w 3 kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i kategorii szkół średnich..

 

 

Na zawodników w zależności od trasy czekały zróżnicowane pozorowane zdarzenia medyczne oparte na rzeczywistych zdarzeniach. Z udziałem jednego lub dwóch pozorantów. Było zdarzenia  drogowe z udziałem samochodu lub rowerzysty, oparzenia i porażenie prądem podczas pracy w kuchni, epilepsja, utonięcie niemowlęcia i samobójstwo zdesperowanej matki, zatrucie pokarmowe, postrzał, złamania oraz wypadek na budowie, gdzie pręt zbrojeniowy wbił się w udo nieuważnego pracownika. Wszystkie zespoły musiały też wykazać się wiedza podczas testów z wiedzy o pierwszej pomocy, który podobnie jak zadania na trasie był dostosowany do wieku uczestników w poszczególnych kategoriach.

Rywalizacja na trasach zakończyła się następująco:

W kategorii wiekowej szkół podstawowych:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Adamowie.

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Szerzawach.

II miejsce -  Szkoła Podstawowa w Radkowicach.

W kategorii wiekowej szkół gimnazjalnych:

I miejsce - 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im Emilii Plater.

II miejsce - Drugie Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Lubieni.

III miejsce - Gimnazjum nr 2 w Starachowicach.


W najstarszej  i najbardziej prestiżowej kategorii wiekowej szkół średnich było w tym roku wiele niespodzianek. Na podium nie znalazł się żaden z zespołów Liceów Ogólnokształcących nr I i nr II ze Starachowic, które to zdecydowanie dominowały w latach poprzednich. Rywalizacja zakończyła się następująco:


I miejsce - Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy z Ostrowca

II miejsce - 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im Emilii Plater, (która zrehabilitował się za odległe 6 miejsce w ubiegłym roku)

III miejsce - Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach.

 

 

Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe zarówno dla szkół jak i dla zawodników, a pozostałe zespoły uczestniczące w zawodach pamiątkowe statuetki. Nagrody w imieniu organizatorów wręczali miedzy innymi Komendant Powiatowy Policji w Starachowicach, prezes Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Starachowicki pani Ela Pryciak, szef Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice Tomasz Łebek oraz członek zarządu powiatu pan Marek Pawłowski. W organizacji oraz przebiegu zawodów Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice wspierało wiele instytucji, wśród których wymienić należy: Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, Komenda Powiatowa  Policji w Starachowicach, Straż Miejską, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach,  Automobilklub Kielecki O/Starachowice oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy . Wspaniały bigos dla wszystkich uczestników zapewniło Centrum Kształcenia Praktycznego.

 

Przystanek Pierwsza Klasa

W Starachowickim Centrum Kultury odbyło się inauguracyjne spotkanie z cyklu „Przystanek Pierwsza Klasa”. W spotkaniu które zostało zorganizowane z inicjatywy UM Starachowice i Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Starachowicki  wzięli udział uczniowie klas pierwszych z terenu Starachowic. Spotkanie rozpoczęły Zastępca Prezydenta p. Małgorzata Szlęzak oraz Prezes Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Starachowicki p. Elżbieta Pryciak. Na początku odbył się znakomity i żywiołowy występ artystyczny pierwszaków ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Starachowicach, który składał się z przedstawienia o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz piosenki. Następnie Policja, Straż Pożarna, Sanepid, Straż Miejska oraz przedstawiciele Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice przekazywali maluchom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa własnego a także udzielania pierwszej pomocy. Głównym elementem "Przystanku"  były prezentacje poszczególnych szkół, które przedstawiły ubiory z odblaskami. W konkurencji tej wygrała Szkoła Podstawowa Nr 6 oraz Szkoła Podstawowa Nr 12. Odbył się również konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa własnego przygotowane przez Policję Straż Miejska i HGR Starachowice. Wszyscy uczestnicy tego konkursu nagrodzeni zostali drobnymi upominkami. Na zakończenie z rak pani prezydent, naszych ratowników i Policji upominki w postaci elementów odblaskowych otrzymali wszyscy uczestnicy spotkania.

 

MAN-ia biegania

W sobotę 22 września  Urząd Miasta Starachowice wraz z firmą MAN oraz klubem Juventą-Kobex przygotowały imprezę biegowa "MAN-ia biegania". W jej ramach odbędą się biegi dla dzieci oraz młodzieży, a także bieg główny ulicami Starachowic na dystansie 7 km. Organizatorzy już dziś zapewniają, że "MANia biegania" to impreza cykliczna, która na stałe powinna wpisać się w kalendarz miejskich imprez sportowych. W jej ramach, do rywalizacji o zwycięstwa, nagrody i medale stanęli zarówno najmłodsi jak i starsi adepci ulicznych biegów. Nie zabrakło też gości z zagranicy, z Ukrainy, Mołdawii i Rosji. W sobotnie południe poznaliśmy pierwszych triumfatorów biegu ulicami Starachowic. Na imprezie nie zabrakło ratowników z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, którzy ze względu na chłód i śliską nawierzchnię  mieli pełne ręce roboty. Impreza zakończyła się wręczeniem pucharów i nagród pieniężnych dla najlepszych zawodników.

 

Pasażer zawsze bezpieczny - seniorzy

Kolejne spotkanie zorganizowane w ramach programu „Pasażer zawsze bezpieczny”, którego głównym realizatorem jest Miejski Zakład Komunikacyjny w Starachowicach odbyło się w dniu 19 września. Tym razem to seniorzy podczas jazdy autobusem dowiedzieli się jak bezpiecznie wsiadać i wysiadać z niego, jak właściwie trzymać torebki, portfele, aby uniknąć kradzieży. Kolejnym etapem było spotkanie w sali budynku MZK gdzie  Policjanci i Strażnicy Miejscy omówili sposoby działania kieszonkowców i jak ustrzec się przed kradzieżami. Podczas spotkania nasi instruktorzy z  Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice omówił podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i niebezpieczeństwa jakie niesie nieuwaga podczas jazdy autobusem. Nie zabrakło też omówienia zasad higieny w komunikacji miejskiej przez przedstawicieli Sanepidu. Na zakończenie został zorganizowany poczęstunek dla uczestników  i konkurs wiedzy nagrodzony upominkami związanymi z kampanią.

 
Informacje.
Reklama
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj82
mod_vvisit_counterWczoraj107
mod_vvisit_counterTen tydzień82
mod_vvisit_counterPoprzedni828
mod_vvisit_counterTen miesiąc772
mod_vvisit_counterPoprzedni2993
mod_vvisit_counterWszystkie561065
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama