Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Witamy na nowej stronie HGR Starachowice

Po czterech latach starej strony nadszedł czas na zmiany. Mamy nadzieję,  że nowy wygląd i zmodernizowana zawartość strony przybliży jeszcze lepiej nasza pracę. Oczywiście czekamy na wszelkie uwagi dotyczące naszej strony.

Póki co pracujemy nad:

1. Logo główne strony

2. Podziękowaniami, które szukamy w czeluściach naszej harcówki.

3. Galerią, bo chcemy nowa jak to ktos napisał - wypasioną.

4. Zdjęciami członków i kandydatów do HGR

 

Zajęcia w I LO w Starachowicach

8  listopada odbyły  sie, tym razem w I LO im.T Kosciuszki, kolejne zajęcia dla uczniów szkół średnich z zakresu udzielania pierwszej pomocy . Podczas zajęc uczniowie zapoznali się z nowymi zaleceniami Europejskiej Rady Resuscytacji oraz wpływem rożnych środków, w tym dopalaczy na skutecznośc działań ratowniczych. Zajecia prowadzone były przez instruktorów Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, którzy wspierani przez kandydatów do HGR Starachowice, nie tylko opowiadali o sposobach udzielania pomocy, ale także rozpoczęli zajecia praktyczne.  Kolejne zajecia w I LO juz wkrótce. W przygotowaniu także zajęcia w III LO w Starachowicach.

 

Debata "Razem dla 112"

 

 

 

 

 

 

3 listopada w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbyła  się debata zorganizowana w ramach projektu "Bezpieczni na drogach - Razem dla 112". Debata została zorganizowana przez: Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki, Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice i Komendę Powiatową Policji w Starachowicach. Debata była okazją do podsumowania i podziękowania wszystkim, którzy wspierali realizację projektu. Projekt miał na celu promowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, a także szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy począwszy od najmłodszych czyli przedszkolaków poprzez dzieci i młodzież, osoby dorosłe oraz osoby niepełnosprawnych. Podczas debaty rozmawiano o tym, jak wiele zostało już zrobione, ale także o tym, jak min rozwiązać problem pijanych recydywistów drogowych, którzy ponownie siadają za kółkiem, albo przełamać obawy tych, którzy boją się udzielać pierwszej pomocy. Wiele ciepłych słów podczas debaty wypowiedział pod adresem realizatorów Maciej Pańpuch Pełnomocnik Wojewody ds. ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań, który podkreślał nie tylko osiągnięcia programu ,ale także mówił o autentyczności zaangażowania i konsekwencji w działaniach. Efekty projektu nie były by możliwe, gdyby nie grupa ludzi i zapaleńców, którym postanowiono podziękować. Podziękowania otrzymało kilkanaście osób. Oprócz Starosty Starachowickiego i Prezydenta Miasta,  Komendantów Policji i Komendanta Straży Miejskiej, Pogotowia,  wyróżniono min, także troje członków HGR Starachowice,  dh Katarzyna Hartung - koordynatora HGR Starachowice, Ige Rosołowską i Karola Janeczka. Wyróżnienia otrzymali także członkowie 38 SDH im. E Plater; Marysia Przygoda i Kamil Kopciał

 

 

.

 

Szkolenie wychowawców w Stawie Kunowskim

29 Października Instruktorzy Harcerskiej Grupy Ratowniczej przeprowadzili kurs dla wychowawców w Zespole Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Stawie Kunowskim. Podczasz szkolenia wychowawcy,  którzy na codzien pracują z dziećmi i młodzieżą, która czasami sprawia różne niespodzianki, mogli poznać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Zajecia obejmowały zarowno zarówno zajecia teoretyczne jak i zajeci praktyczne. Podczas zajęć w Stawie Kunowskim,  swoje zajecia praktyczne rozpoczeła nowa grupa kandydatów do HGR Starachowice. Wkrótce kolejne zajęcia szkoleniowe w ZPO w Stawie Kunowskim.

 

Inscenizacja historyczna "Zamach na Erika"

W środę w samo południe na płycie głównej Starachowickiego Rynku, odbyła się plenerowa inscenizacja zatytułowana „Zamach”. Przedstawiony w niej został zamach  żołnierzy Armii Krajowej  przeprowadzony 25 maja 1944 roku na radomskiego inspektora gestapo Ericha Schutze, w którego rolę wcielił się Szczepan Mróz – prezes Stowarzyszenia Pamięci Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury – Nurt”. W  inscenizacji  wzięło udział 30 aktorów i kilkudziesięciu statystów, łącznie ponad 100 osób. Wszystko po to, by przybliżyć starachowiczanom wydarzenia z 25 maja 1944 roku.  Reżyserii przedsięwzięcia podjęła się Magdalena Brama – specjalizująca się w tego typu wydarzeniach. Autorem scenariusza inscenizacji „Zamach” jest dyrektor Urzędu Miejskiego Aleksander Łącki. W czasie inscenizacji było można zobaczyć pojazdy zgodne z duchem czasów, samochód ciężarowy, motocykle BMW,   oraz samochód terenowy Kubelwagen. Dramatyzmu akcji dodawały widowiskowe znakomite efekty pirotechniczne. Na widowni znalazły się również osoby pamiętające wydarzenia z tamtych lat.

 

Integracja 4x4

14 października przeprowadziliśmy zajęcia szkoleniowe z udzielania pierwszej pomocy dla pracowników firmy Microsoft . Zajęcia odbyły się na dawnym torze doświadczalnym Fabryki Samochodów Ciężarowych STAR w Marcinkowie za Wąchockiem. Tu największym powodzeniem cieszyły się zajęcia z tamowania krwotoków i jak sami uczestnicy żartowali,  broń Boże nie dlatego,  że ich krew zalewa w pracy. Oprócz zajęć praktycznych  z udzielania pierwszej pomocy,  najwięcej pracy tym razem z teorii ratownictwa, mieliśmy podczas jazdy terenowej,  gdzie uczestnicy mieli okazję zakosztować przyjemności jazdy samochodami marki:  Land Rover Defender, Mercerdes  G,  zwany Gelendą, Ford Mutt, Hummi. Do dyspozycji uczestników był też  radziecki  wóz pancerny  BRDM,  używany w Ludowym Wojsku Polskim.  Bardzo dużym zainteresowaniem oprócz  podtapiania samochodów w błocie,  cieszyła się,  także wśród naszych instruktorów jazda quadami,  gdzie niektórzy odkryli swoje nowe pasje i nowe talenty.

 

Szkolenie przedszkolaków w Szerzawach

W piątek 8 października instruktorzy Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice wspólnie z podkomisarzem Januszem Kowalewskim z KP Policji przeprowadzili zajęcia dla przedszkolaków z grupy 5 i 6 - latków w Zespole Szkół w Szerzawach. Podczas zajęć przedszkolaki, nie tylko mogły się zapoznać z zasadami poruszania się na drogach z czym radziły sobie bardzo dobrze. Ale także dzielnie uczyły się udzielać pierwszej pomocy, poznały numery alarmowe i sposoby formułowania komunikatów do pogotowia. Na zakończenie wszystkie dzieci za dzielna pracę podczas zajęć otrzymały opaski odblaskowe.

 

Konkursowa jesień z HGR Starachowice

Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice

Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki
oraz Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach
zapraszają na konkursy:

Konkurs plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych, którzy w ramach konkursu wykonują dowolna techniką, w formacie A4 pracę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Pobierz regulamin konkursu.

Konkurs filmowy pod hasłem "Krótki film o bezpieczeństwie" skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich w ramach którego uczestnicy wykonują film w następujących obszarach; przemoc w szkole i na ulicy, alkoholizm i narkomania, bezpieczeństwo własne, bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pobierz regulamin konkursu.

 

 
Ważne informacje !
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj101
mod_vvisit_counterWczoraj399
mod_vvisit_counterTen tydzień4074
mod_vvisit_counterPoprzedni1512
mod_vvisit_counterTen miesiąc6426
mod_vvisit_counterPoprzedni1513
mod_vvisit_counterWszystkie512658
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook