Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Wiosenne spotkania szkoleniowe

Od kwietnia do końca maja potrwają wiosenne spotkania szkoleniowe Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice. W spotkaniach oprócz członków HGR Starachowice, uczestniczą także kandydaci do grupy. Podczas spotkań większość czasu poświęcamy na zajęcia praktyczne. Szczególnie dużo uwagi poświęcamy zastosowaniu sprzętu używanego w grupie oraz zgrania zespołów ratowniczych. W ruch poszły deski ortopedyczne, sprzęt do tlenoterapii oraz kosze ratownicze, a co za tym idzie rozpoczęliśmy panel zajęć związany z ratownictwem wysokościowy. Kolejna relacja z ćwiczeń już wkrótce ....

 

Życzenia Wielkanocne

Pogody, słońca, radości, w niedzielę dużo gości,
w poniedziałek dużo wody - to dla zdrowia i urody.
Dużo jajek kolorowych, świąt wesołych, oraz zdrowych

Dziękując serdecznie za owocną współprace
życzymy wszystkim
radosnych świąt Wielkiej Nocy

 

Nowy sprzęt w grupie

Słońce na dworze świeci coraz jaśniej, i coraz jaśniej będzie też podczas działań Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, nie tylko w dzień ale także w nocy. Dostaliśmy właśnie nowe oświetlenie składające się z trzech najaśnic magnum 108 i jednego masztu. Dwie z nich trafią do oświetlenia namiotu pneumatycznego. Trzecia z masztem wykorzystywana będzie do działań na zewnątrz. Więcej o oświetleniu przeczytać można na stronie firmy "STRAŻAK"

 

Powiatowe ćwiczenia OSP

Na koniec 2011 roku oraz podczas ferii zimowych odbyły się dwie edycje kursu szeregowców i dowódców OSP zorganizowane przez komendę powiatową PSP w Starachowicach, w czasie których przez przeszło 9 dni poznawali zagadnienia związane ze specyfiką  pracy i kierowaniem zespołów w jednostkach OSP. 31 marca na terenie leśnictwa Bronkowice, odbył się egzamin praktyczny w których uczestniczyło ponad 120 ochotników. Podczas symulowanej akcji strażacy w trudnych warunkach atmosferycznych,  mogli sprawdzić swoje umiejętności w czasie akcji,  w której wzięło udział kilkanaście wozów i zespołów ratowniczych. Podczas ćwiczeń Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice dbało zabezpieczenie medyczne ćwiczeń. Ćwiczenia zakończyły się tradycyjna strażacką grochówką która zmarzniętym uczestnikom smakowała znakomicie i wręczeniem świadectw ukończenia kursu, które otrzymali z rąk Komendanta Powiatowego PSP Starachowice mł. brygadiera Marka Kaczmarczyka.

 

Spotkanie z kapitułą "Nagrody Koziołka"

28 marca w sali kinowej "Kotłownia" na terenie Muzeum Przyrody i Techniki, odbyło się spotkanie z przedstawicielami  kapituły nagrody „Koziołek”, przyznawanej  za aktywny udział w realizacji programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”. W skład tego zespołu wchodzą przedstawiciele Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W spotkaniu, które odbyło się pod przewodnictwem pana starosty Andrzeja Matyni uczestniczyli przedstawiciele organizacji i instytucji zaangażowanych w realizację projektów mających wpływ na bezpieczeństwo  w naszym powiecie. Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice na spotkaniu reprezentował szef HGR Starachowice Tomasz Łebek. Zaprezentowane zostały działania podejmowane w ramach programu „Bezpieczne Świętokrzyskie” w sześciu obszarach tematycznych. Przedstawiciele kapituły zwrócili szczególną  uwagę na szeroką koalicję służb, instytucji i organizacji pozarządowych na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu starachowickiego. Nadmienić należy że przez ostatnie  dwa lata nasze działania zostały ocenione najlepiej, za co powiat otrzymał dwukrotnie pierwsze miejsce. W poprzednich latach było to 2 i 3 miejsce. Przedstawiciele Zespołu Roboczego bardzo pozytywnie ocenili także ubiegłoroczne działania i podkreślali wysoki profesjonalizm oraz duże zaangażowanie.

 

„Panie na pierwszym planie”

8 marca Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice włączyła się do akcji  „Panie na pierwszym planie” ,  podczas której razem  z policjantami z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej i Stowarzyszeniem Bezpieczny Powiat Starachowicki prowadzili działania,  zachęcające  Panie do doskonalenia swojej wiedzy z zakresu ruchu drogowego i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Podczas kontroli drogowych  policjanci i strażnicy  wręczali symboliczne upominki w postaci elementów odblaskowych ufundowanych przez Stowarzyszenie.  Panie uczestniczyły także w pokazie udzielania pierwszej pomocy prowadzonym przez ratowników z HGR Starachowice,  a także miały możliwość sprawdzenia swoich reakcji podczas testów sprawnościowych z użyciem  alkogogli, które symulują reakcje organizmu po spożyciu alkoholu. Działania te spotkały się z dużym zainteresowaniem i sympatią ze strony uczestniczek.

 

Szkolenie w Gimnazjum w Krynkach

6 marca 2012 członkowie Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, przeprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy w Gimnazjum w Krynkach. W zajęciach,  podczas których poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy,  wzięli udział  uczniowie wszystkich klas. Zajęcia podzielone były na część teoretyczną, która odbyła się dla wszystkich klas, oraz część praktyczna,  podczas której w poszczególnych klasach uczniowie mogli poznać praktyczne zagadnienia z pierwszej pomocy.

 

Strażnicy Miejscy na straży

W sobotę 3 marca strażnik miejski ze Starachowic uratował nieprzytomnego 35-letniego mężczyznę, który zasłabł na ulicy Wysockiego w Starachowicach. Nieprzytomny mężczyzna leżał na ulicy otoczony zgromadzonymi wokół niego przechodniami. Strażnik przejeżdżający obok zdarzenia zatrzymał samochód i pobiegł na pomoc mężczyźnie. Na pytanie, czy ktoś wezwał karetkę usłyszał, że nie można się było dodzwonić. Medyków szybko wezwała żona strażnika, która jechała z nim autem. Przybyły na miejsce karetka  zabrała mężczyznę do szpitala. Był to kolejny przypadek w ostatnim okresie , gdy strażnik miejski, tym razem po służbie, uratował ludzkie życie. Wcześniej  strażnicy skutecznie reanimowali kobietę w UM Starachowice. Aktywność strażników sprawia nam szczególna radość tym bardziej że uczestniczyli oni niedawno z inicjatywy Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Starachowicki i komendanta Straży Miejskiej pana Waldemara Jakubowskiego, w kursie pierwszej pomocy zorganizowanym przez Harcerka Grupę Ratownicza Starachowice.

 

Kurs Podstawowy OSP

W tym roku blisko 60 słuchaczy kursu uczestniczyło w zajęciach na kursie podstawowym OSP. Podczas zajęć z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, profilaktyki pożarowej, taktyki działań ratowniczych i gaśniczych, parametrów sprzętu technicznego, środków gaśniczych i łączności poznali podstawową wiedzę i umiejętności do pracy w swoich jednostkach. Zajęcia praktyczne prowadzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, którzy na co dzień biorą udział w akcjach ratowniczo - gaśniczych. Wykładowcami byli również przedstawiciele jednostek współpracujących z PSP. Policji i Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice. Naczelnik Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach nauczył druhów podstawowych zagadnień kierowania ruchem drogowym, natomiast Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice podstaw udzielania pierwszej pomocy.

 
Informacje.
Reklama
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj77
mod_vvisit_counterWczoraj107
mod_vvisit_counterTen tydzień77
mod_vvisit_counterPoprzedni828
mod_vvisit_counterTen miesiąc767
mod_vvisit_counterPoprzedni2993
mod_vvisit_counterWszystkie561060
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama