Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Szkolenie wychowawców w Stawie Kunowskim

29 Października Instruktorzy Harcerskiej Grupy Ratowniczej przeprowadzili kurs dla wychowawców w Zespole Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Stawie Kunowskim. Podczasz szkolenia wychowawcy,  którzy na codzien pracują z dziećmi i młodzieżą, która czasami sprawia różne niespodzianki, mogli poznać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Zajecia obejmowały zarowno zarówno zajecia teoretyczne jak i zajeci praktyczne. Podczas zajęć w Stawie Kunowskim,  swoje zajecia praktyczne rozpoczeła nowa grupa kandydatów do HGR Starachowice. Wkrótce kolejne zajęcia szkoleniowe w ZPO w Stawie Kunowskim.

 

Inscenizacja historyczna "Zamach na Erika"

W środę w samo południe na płycie głównej Starachowickiego Rynku, odbyła się plenerowa inscenizacja zatytułowana „Zamach”. Przedstawiony w niej został zamach  żołnierzy Armii Krajowej  przeprowadzony 25 maja 1944 roku na radomskiego inspektora gestapo Ericha Schutze, w którego rolę wcielił się Szczepan Mróz – prezes Stowarzyszenia Pamięci Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury – Nurt”. W  inscenizacji  wzięło udział 30 aktorów i kilkudziesięciu statystów, łącznie ponad 100 osób. Wszystko po to, by przybliżyć starachowiczanom wydarzenia z 25 maja 1944 roku.  Reżyserii przedsięwzięcia podjęła się Magdalena Brama – specjalizująca się w tego typu wydarzeniach. Autorem scenariusza inscenizacji „Zamach” jest dyrektor Urzędu Miejskiego Aleksander Łącki. W czasie inscenizacji było można zobaczyć pojazdy zgodne z duchem czasów, samochód ciężarowy, motocykle BMW,   oraz samochód terenowy Kubelwagen. Dramatyzmu akcji dodawały widowiskowe znakomite efekty pirotechniczne. Na widowni znalazły się również osoby pamiętające wydarzenia z tamtych lat.

 

Integracja 4x4

14 października przeprowadziliśmy zajęcia szkoleniowe z udzielania pierwszej pomocy dla pracowników firmy Microsoft . Zajęcia odbyły się na dawnym torze doświadczalnym Fabryki Samochodów Ciężarowych STAR w Marcinkowie za Wąchockiem. Tu największym powodzeniem cieszyły się zajęcia z tamowania krwotoków i jak sami uczestnicy żartowali,  broń Boże nie dlatego,  że ich krew zalewa w pracy. Oprócz zajęć praktycznych  z udzielania pierwszej pomocy,  najwięcej pracy tym razem z teorii ratownictwa, mieliśmy podczas jazdy terenowej,  gdzie uczestnicy mieli okazję zakosztować przyjemności jazdy samochodami marki:  Land Rover Defender, Mercerdes  G,  zwany Gelendą, Ford Mutt, Hummi. Do dyspozycji uczestników był też  radziecki  wóz pancerny  BRDM,  używany w Ludowym Wojsku Polskim.  Bardzo dużym zainteresowaniem oprócz  podtapiania samochodów w błocie,  cieszyła się,  także wśród naszych instruktorów jazda quadami,  gdzie niektórzy odkryli swoje nowe pasje i nowe talenty.

 

Szkolenie przedszkolaków w Szerzawach

W piątek 8 października instruktorzy Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice wspólnie z podkomisarzem Januszem Kowalewskim z KP Policji przeprowadzili zajęcia dla przedszkolaków z grupy 5 i 6 - latków w Zespole Szkół w Szerzawach. Podczas zajęć przedszkolaki, nie tylko mogły się zapoznać z zasadami poruszania się na drogach z czym radziły sobie bardzo dobrze. Ale także dzielnie uczyły się udzielać pierwszej pomocy, poznały numery alarmowe i sposoby formułowania komunikatów do pogotowia. Na zakończenie wszystkie dzieci za dzielna pracę podczas zajęć otrzymały opaski odblaskowe.

 

Konkursowa jesień z HGR Starachowice

Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice

Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki
oraz Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach
zapraszają na konkursy:

Konkurs plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych, którzy w ramach konkursu wykonują dowolna techniką, w formacie A4 pracę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Pobierz regulamin konkursu.

Konkurs filmowy pod hasłem "Krótki film o bezpieczeństwie" skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich w ramach którego uczestnicy wykonują film w następujących obszarach; przemoc w szkole i na ulicy, alkoholizm i narkomania, bezpieczeństwo własne, bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pobierz regulamin konkursu.

 

 
Realizujemy programy
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj46
mod_vvisit_counterWczoraj206
mod_vvisit_counterTen tydzień689
mod_vvisit_counterPoprzedni594
mod_vvisit_counterTen miesiąc2036
mod_vvisit_counterPoprzedni2109
mod_vvisit_counterWszystkie423907
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook