Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

III Bieg Mikołajkowy

6 grudnia w Starachowicach odbył się III Bieg Mikołajkowy, którego organizatorem były Ludowy Klub Biegacza “Rudnik” oraz Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki. Zabezpieczeniem medycznym zajęła się Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice. Patronat honorowy nad biegiem objęli: Starosta Starachowicki i Prezydent Miasta Starachowice. W biegu mikołajkowym mógł wziąć udział każdy, pod warunkiem że posiadał czapkę mikołajkową na głowie.  Zawodnicy mieli do przebiegnięcia drogę na odcinku około 1,5 km. ze startu przy ul Staszica następnie Aleją Armii Krajowej, ulicą Kopalnianą potem Złotą by wrócić na deptak na Staszica, gdzie znajdowała się meta.  Spośród mężczyzn najszybszy okazał się Rafał Czarnecki, natomiast wśród kobiet zwyciężyła Maja Dioniziak.  Zwycięzcy otrzymali świąteczne upominki i nagrody. Najstarszym zawodnikiem był Pan Bogusław Czarnecki mający 56 lat.

 

Świąteczna zbiórka żywności

Przez trzy dni od 3 do 5 grudnia 2010 roku, kilkudziesięciu wolontariuszy uczestniczyło w Światecznej Zbiórce Żywności. Zbiórke po raz kolejny zorganizowało Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki wspólnie z Bankiem Żywności. Podczas zbiórki żywności,  członkowie Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice pracowali w magazynie,  gdzie zwozili produkty ze sklepów, które były segregowane i liczone. Zebrana zywnośc trafi już w przyszłym tygodniu do potrzebujących.

 

Warsztaty Instruktorskie HSR

W dniach 26-28 Listopada odbyły się  coroczne warsztaty instruktorskie Harcerskiej Szkoły Ratowniczej.  Tegoroczne zdaniem wielu instruktorów najlepsze do tej pory warsztaty, przygotował inspektorat Ratowniczy Chorągwi Krakowskiej. W warsztatach uczestniczyło troje naszych instruktorów.  Podczas warsztatów nasi instruktorzy uczestniczyli min w zajęciach dotyczących nowych  Wytycznych Resuscytacji Krążeniowo – Oddechowej 2010,  Europejskiej Rady Resuscytacji prowadzonych przez sekretarza Polskiej Rady Resuscytacji dr. n. med. Grzegorz Cebula. Zajęciach z ratownictwa taktycznego prowadzonych przez  kpr. Jakub Paleczny i kpr. Tomasza Maciejewskiego. Najbardziej przypadły na do serca zajęcia na temat działanie środków psychoaktywnych (dopalacze) prowadzone przez Andrzeja Morajdę z Centrum Szkoleniowego Endeleza, które na pewno przydadzą się nam podczas zajęć profilaktycznych w ramach projektu Bliżej Siebie – Dalej od Uzależnień,  realizowanego  przez HGR Starachowice wspólnie z Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

Szkolenie w Szkole Podstawowej w Babinie

24 listopada instruktorzy i ratownicy Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice przeprowadzili zajęcia szkoleniowe z zakresu udzielania pierwszej pomocy w Panstwowej Szkole Podstawowej w Babinie. Tym razem na zajecia do szkoły, wiosła nas długa droga, bo szkoła oddalona była blisko 100 kilometrów od Starachowic. Zajęcia w szkole zorganizowane zostały zarówno dla dzieci z klas Zero jak i klas I-VI. Uczniowie,  ze względu na rózny program zajęć szkoleniowych dostosowanych do ich wieku, zostali podzieleni na grupy. Maluchy  poznawały numery alarmowe , obsługę telefonu oraz opis miejsca zdarzenia. Uczetniczyły też w  ćwiczeniach z RKO. Starci uczniowie, mogli poznać juz niektóre z zasady udzielania pomocy poszkodowanym , włączając w to bezpieczeństwo ratownika. Najstarsi,  którzy mieli już styczność z pierwszą pomoca, mogli poznać nie tylko podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, ale także trochę wiedzy teoretycznej z anatomii i funkcjonowania organizmu człowiek. W szkole, bardzo mile zaskoczyło nas, nie tylko serdeczne przyjęcie i słodkie podziękowania za przeprowadzone zajęcia, ale także bardzo czynne uczestnictwo kadry nauczycielskiej w zajęciach.

 

Spotkanie w Sandomierzu

W dniu 11 listopada 2010 roku w siedzibie Grupy Ratowniczej PCK Sandomierz, odbyło się spotkanie robocze grup ratowniczych uczestniczących w Akcji „Powódź  2010”. W spotkaniu oprócz Grupy Ratowniczej Sandomierz uczestniczyli przedstawiciele Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, GR PCK Kielce, GR PCK Ostrowiec i przedstawiciele GR PCK Przemyśl.  W części oficjalnej spotkania członkowie GR Sandomierz,  otrzymali odznaczenia honorowe PCK za udział w działaniach podczas powodzi. Podczas spotkania Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice oraz Grupa Ratownictwa PCK Przemyśl,  otrzymali podziękowanie od Dyrektor Biura Świętokrzyskiego Zarządu Okręgowego  w Kielcach za wsparcie  podczas działań przeciwpowodziowych.  Również Zarząd Rejonowy PCK Sandomierz, przygotował podziękowania dla grup wspierających działania podczas akcji ratunkowej "Powódź 2010". Podczas spotkania roboczego,  podsumowano prace Grup Ratowniczych  i współpracę z innymi służbami ratunkowymi pracującymi na terenie Sandomierza. Dużo czasu poświecono też sprawom związanym z uzupełnieniem i naprawą sprzętu ratowniczego wykorzystywanego podczas akcji ratowniczych. Przygotowane zostały także założenia do dalszego podnoszenia poziomu Grup Ratowniczych w naszym województwie,  zarówno pod katem współpracy jak i właściwego doposażenia w sprzęt zapewniający bezpieczeństwo i komfort ratownikom jak i osobom poszkodowany . Wczesniej podziekowania za prace podczas powodzi HGR Starchowice, otrzymała min od Posła RP z Ziemi Sandomierskiej Marka Kwiatka, Rady Miasta Sandomierza, Prezydenta i Starosty Starachowickiego.

 

Witamy na nowej stronie HGR Starachowice

Po czterech latach starej strony nadszedł czas na zmiany. Mamy nadzieję,  że nowy wygląd i zmodernizowana zawartość strony przybliży jeszcze lepiej nasza pracę. Oczywiście czekamy na wszelkie uwagi dotyczące naszej strony.

Póki co pracujemy nad:

1. Logo główne strony

2. Podziękowaniami, które szukamy w czeluściach naszej harcówki.

3. Galerią, bo chcemy nowa jak to ktos napisał - wypasioną.

4. Zdjęciami członków i kandydatów do HGR

 

Zajęcia w I LO w Starachowicach

8  listopada odbyły  sie, tym razem w I LO im.T Kosciuszki, kolejne zajęcia dla uczniów szkół średnich z zakresu udzielania pierwszej pomocy . Podczas zajęc uczniowie zapoznali się z nowymi zaleceniami Europejskiej Rady Resuscytacji oraz wpływem rożnych środków, w tym dopalaczy na skutecznośc działań ratowniczych. Zajecia prowadzone były przez instruktorów Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, którzy wspierani przez kandydatów do HGR Starachowice, nie tylko opowiadali o sposobach udzielania pomocy, ale także rozpoczęli zajecia praktyczne.  Kolejne zajecia w I LO juz wkrótce. W przygotowaniu także zajęcia w III LO w Starachowicach.

 

Debata "Razem dla 112"

 

 

 

 

 

 

3 listopada w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbyła  się debata zorganizowana w ramach projektu "Bezpieczni na drogach - Razem dla 112". Debata została zorganizowana przez: Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki, Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice i Komendę Powiatową Policji w Starachowicach. Debata była okazją do podsumowania i podziękowania wszystkim, którzy wspierali realizację projektu. Projekt miał na celu promowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, a także szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy począwszy od najmłodszych czyli przedszkolaków poprzez dzieci i młodzież, osoby dorosłe oraz osoby niepełnosprawnych. Podczas debaty rozmawiano o tym, jak wiele zostało już zrobione, ale także o tym, jak min rozwiązać problem pijanych recydywistów drogowych, którzy ponownie siadają za kółkiem, albo przełamać obawy tych, którzy boją się udzielać pierwszej pomocy. Wiele ciepłych słów podczas debaty wypowiedział pod adresem realizatorów Maciej Pańpuch Pełnomocnik Wojewody ds. ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań, który podkreślał nie tylko osiągnięcia programu ,ale także mówił o autentyczności zaangażowania i konsekwencji w działaniach. Efekty projektu nie były by możliwe, gdyby nie grupa ludzi i zapaleńców, którym postanowiono podziękować. Podziękowania otrzymało kilkanaście osób. Oprócz Starosty Starachowickiego i Prezydenta Miasta,  Komendantów Policji i Komendanta Straży Miejskiej, Pogotowia,  wyróżniono min, także troje członków HGR Starachowice,  dh Katarzyna Hartung - koordynatora HGR Starachowice, Ige Rosołowską i Karola Janeczka. Wyróżnienia otrzymali także członkowie 38 SDH im. E Plater; Marysia Przygoda i Kamil Kopciał

 

 

.

 

Szkolenie wychowawców w Stawie Kunowskim

29 Października Instruktorzy Harcerskiej Grupy Ratowniczej przeprowadzili kurs dla wychowawców w Zespole Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Stawie Kunowskim. Podczasz szkolenia wychowawcy,  którzy na codzien pracują z dziećmi i młodzieżą, która czasami sprawia różne niespodzianki, mogli poznać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Zajecia obejmowały zarowno zarówno zajecia teoretyczne jak i zajeci praktyczne. Podczas zajęć w Stawie Kunowskim,  swoje zajecia praktyczne rozpoczeła nowa grupa kandydatów do HGR Starachowice. Wkrótce kolejne zajęcia szkoleniowe w ZPO w Stawie Kunowskim.

 
Ważne informacje !
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj9
mod_vvisit_counterWczoraj46
mod_vvisit_counterTen tydzień210
mod_vvisit_counterPoprzedni425
mod_vvisit_counterTen miesiąc763
mod_vvisit_counterPoprzedni743
mod_vvisit_counterWszystkie453713
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook