Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Świętokrzyska Terenowa Integracja dla Choinki

Na zakończenie roku tradycyjnie spotkaliśmy się w terenie uczestnikami rajdu terenowego zorganizowanego w szczytnym celu zebrania środków na pomoc innym. Tegoroczna impreza która tradycyjnie odbywała się w okolicach 6 grudnia obyła się tydzień później niż co roku, w nowej formule, w nowym miejscu i wyjątkowo bez śniegu. A i tak przyniosła kwotę prawie 38 tysięcy złoty, pochodzących zarówno z wpisowego uczestników jak i licytacji przedmiotów przekazanych przez sponsorów. Środki finansowe jak co roku trafią do potrzebujących osób. W trakcie rajdu obywałam się także zbiórka karmy i materiałów dla zwierząt w schronisku w Rudniku. Tu też trafiła cześć środków zebranych w trakcie rajdu zarówno od sponsorów jak i pochodzących ze sprzedaży posiłków i ozdób przygotowanych przez wolontariuszy ze schroniska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zabezpieczenie Orszaku Świętej Barbary

W tym roku po raz kolejny nasi ratownicy zabezpieczali medycznie uroczystość świętej Barbary,  patronki Starachowic, które odbyły się już po raz jedenasty. Uroczystość została połączona z dorocznym odpustem na świętą. Barbarę, w starachowickiej parafii Wszystkich Świętych. Obchody rozpoczęto od mszy, po której uczestnicy przemaszerowali w asyście Policji, Straży Miejskiej i wolontariuszy ze Stowarzyszenia Aktywności Społecznej Everest przed figurkę świętej Barbary, gdzie odbyła się modlitwa w intencji miasta.

 

 

 

Oprawę tegorocznego święta zapewniła Szkoła Podstawowa numer 9, Uczniowie stanowiący czoło pochodu wystąpili przebrani za święta Barbarę i pracowników zawodów, którym patronuje. Byli więc górnicy, hutnicy i kolejarze, pozostali uczniowie  mieli kotyliony z wizerunkiem kapliczki świętej Barbary. Po modlitwie pod figurą, wszyscy udali się do  Muzeum Przyrody i Techniki, gdzie dzieci mogły poznać tradycje górnicze i hutnicze Starachowic. Podsumowano też konkurs plastyczny związany z patronka miasta.

 

 

Razem Bezpieczniej w Gminie Mirzec

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Pierwsza pomoc dla najmłodszych

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Zabezpieczenie obchodów "Świeta Niepodległości"

Kolejny rok nasi ratownicy zabezpieczali uroczystości związane z rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się od nabożeństwa w kościele na ul. Radomskiej, skąd po nabożeństwie wszyscy udali się pod pomnik na ul Konstytucji Trzeciego Maja. W trakcie uroczystości miał się odbyć start biegu, niestety ze względu na wynikłe trudności na które czasami nie ma nikt wpływu, start biegu przeniesione spod pomnika na drogę pożarową nr 7. Organizatorzy uroczystości oraz zaproszeni goście zrobili dosłownie wszystko,  aby zakończyć składanie wiązanek i przemówienia przed godzina 11: tak aby bieg mógł wystartować punktualnie i nie kolidował z uroczystościami, których był nieodzownym elementem.

 

 

Mimo starań po  uroczystościach pod pomnikiem czekało nas spore logistyczne wyzwanie bo musieliśmy dosłownie w kilka minut dotrzeć na miejsce tegorocznego biegu, na drogę pożarowa biegnąca od drogi na Tychów. Tu nasi ratownicy z HGR Starachowice  zabezpieczali medycznie Bieg Niepodległości. Razem z nami na miejsce dotarli harcerze  z 38 SDH, którzy pełnili warty honorowe i odbierali wiązanki podczas uroczystości, a wraz z nimi  wolontariusze ze Stowarzyszenia Aktywności Społecznej Everest, którzy wspierali żołnierzy z Wojsk Obrony Terytorialnej w zabezpieczeniu porządkowym trasy biegu i wręczaniu medali na starcie.

 

 

XX Partyzancka Droga Krzyżowa

Od początku istnienia naszej Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice jesteśmy zaangażowani w zabezpieczenie medyczne Partyzanckiej Drogi Krzyżowej na Wykusie, która upamiętnia tragiczną obławę zgrupowania AK „Ponury” z 28 października 1943 r. W tym roku zorganizowana prze Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego ze Starachowic, odbyła się już po raz dwudziesty, choć mieliśmy wrażenie że organizatorzy zapomnieli o jubileuszu. Na trasie wspierali na harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater, którzy dbali tez o sprawne przejście uczestników miedzy innymi na śliskich zboczach i kładkach na trasie. Podczas drogi kapłani, leśnicy, harcerze, młodzież szkolna, kombatanci oraz mieszkańcy znów przeszli 28 października leśnymi ścieżkami szlakiem mogił partyzantów pod kapliczkę na Wykusie , składając hołd żołnierzom Ponurego, którzy walczyli za wolność ojczyzny.

 

 

 

 

 

 

 

Bicie rekordu RKO

Po raz siódmy 16 października zorganizowaliśmy w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca. kolejną edycje bicia rekordu RKO. W tym roku na 21 fantomach działania wykonywało 205 osób, ze szkół powiatu starachowickiego. Wydarzenie zorganizowaliśmy we współpracy  Komendą Powiatową PSP w Starachowicach, która wsparła nas siedziba gdzie odbyło się wydarzenie oraz pomocą merytoryczna ratowników.

 

 

 

 

 

 

 

 

W całej Polsce w Rekordzie w Pierwszej Pomocy wzięło udział aż 150 560 osób w 1 380 instytucjach ! To niesamowity wynik i nowy rekord, który mogliśmy osiągnąć dzięki zaangażowaniu wielu szkół,  które wsparły nasze wydarzenie, które odbyło się na terenie Komendy PSP w Starachowicach.

 

W wydarzeniu wspierali nas uczniowie Szkoły Podstawowej z Nietuliska oraz Stawu Kunowskiego. SP-1 ze Starachowic. I oraz II Licea Ogólnokształcące ze Starachowic. Klasy mundurowe Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Zespołu Szkół zawodowych nr 1 i nr 2 ze Starachowic. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Lubieni, Stowarzyszenie Everest oraz jak zwykle 38 Starachowicka Druzyna Harcerska im. Emilii Plater

 

Marszobieg WYKUS 1943

W sobotę 28 września 2019 odbyła się czwarta  edycja Marszobiegu „Wykus’43”, którą zabezpieczała nasza Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice wspierana przez Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest. Tegoroczna trasa wiodła z ośrodka ZHP na Lubiance zlokalizowanego na terenie Sieradowickiego Parku Krajobrazowego aż do  wzgórza „Kropka”, miejsca szczególnie ważnego dla partyzantów.

Uczestnicy biegu startowali w kilku kategoriach. Najkrótsza trasa była przygotowana dla osób chodzących z kijkami Nordic Walking. Były też dwie trasy biegowe, jedna w  zwykłych strojach sportowych, oraz kategoria mundurowa. W tym przypadku ważne było, aby ubrać się w polski mundur, niezależenie od formacji. Na starcie stanęli więc żołnierze obrony terytorialnej, którzy biegli w pełnym umundurowaniu z bronią,  przedstawiciele Wojskowej Akademii Technicznej oraz uczniowie klas mundurowych i organizacji paramilitarnych oraz sympatycy historii i rekonstrukcji historycznych.

 

 

 

 

Szkolenia dla kadr pedagogicznych

Artykuł w trakcie realizacji ...

 
Ważne informacje !
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj57
mod_vvisit_counterWczoraj12
mod_vvisit_counterTen tydzień300
mod_vvisit_counterPoprzedni158
mod_vvisit_counterTen miesiąc358
mod_vvisit_counterPoprzedni798
mod_vvisit_counterWszystkie505077
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook