Funkcjonowanie każdej jednostki to nie tylko ludzie i chęci do działania. Niezbędnym elementem każdej grupy jest także właściwe wyposażenie w niezbędny sprzęt i środki. Pozyskanie sprzętu i środków do działania jest w obecnych czasach coraz trudniejsze,  dlatego na początku chcielibyśmy podziękować za pomoc i wymienić choć część organizacji i instytucji, które  wspierają Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice

Szczególne podziękowania kierujemy do Narodowej Agencji Programu Młodzież. To dzięki środkom z Programu Młodzież i realizacji programu "Nieść Chętna Pomoc" powstała Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice. Ogromne podziękowania należą się także Gminie Starachowice, który pomógł nam przy realizacji programu i powstaniu HGR Starachowice.   Ogromne wsparcie z strony Gminy Starachowice otrzymujemy od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, z która wspólnie realizujemy wiele  działań profilaktycznych. Wiele też zawdzięczamy stowarzyszeniom, dzięki którym Nasza Grupa może się dalej rozwijać i realizować swoje cele i zamierzenia. Tu w pierwszej kolejności należy wymienić działające od kilku lat  Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest, którego byliśmy współtwórcą i z którym obecnie realizujemy większość naszych działań.  W naszej działalności wsparły nas także takie stowarzyszenia jak  Stowarzyszenie Nauczycieli Zdrowa Szkoła, Bezpieczny Powiat Starachowicki, Świętokrzyskie Stowarzyszenie Wspólnie Pomagamy z Kielc, Fundację Orlen Dar Serca, czy Stowarzyszenie Droga i Bezpieczeństwo. Bardzo, ale to bardzo dużo działań zawdzięczamy Fundacji TESCO - Decydujesz Pomagamy, która dzięki poparciu mieszkańców Starachowic, aż pięciokrotnie wsparła nasze programy edukacyjne. Ogromy wkład ma także Starostwo Powiatowe w Starachowicach, z którym  od początku istnienia grupy realizowaliśmy wiele działań co przyczyniło się znacznie do uzyskania nagród "Koziołka" których nasz powiat stał się liderem. Znaczna pomoc uzyskaliśmy też od wielu firm i osób prywatnych wśród których szczególnie należy wymienić firmę MARBO ze Starachowic,  dostarczająca nam najwyższej jakości toreb i plecaków medycznych.  W 2022 roku dało nam się także uzyskać znaczące wsparcie od Fundacji PKO, dzięki któremu udało nam się zakupić ambulans medyczny Renault Master, a dzięki wsparciu Fundacji To Się Uda mogliśmy go wyposażyć w część rzeczy niezbędnych do działania.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie i życzliwość.

Wszystkie instytucje, stowarzyszenia czy firmy chcąc wesprzeć naszą działalność

zarówno finansowo jak i rzeczowo prosimy o kontakt:

Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice

ul. Harcerska 3a

27-200 Starachowice

tel 602801701

WYKAZ SPRZĘTU HARCERSKIEJ GRUPY RATOWNICZEJ STARACHOWICE

Transport:

Ambulans Transportowy Renault Master z zabudową AutoForm

Samochód terenowy Land Rover DEFENDER 110.

Przyczepa ratownicza.

Polowy -  mobilny punk medyczny

Namiot pneumatycznym firmy Lubawa S.A. o powierzchni 38 m2

Agregat prądotwórczy Honda EU 20i

Pompa do pompowania i wypompowania powietrza z urządzeń pneumatycznych.

Zaplecze socjalne

Namioty expresowe VIKA o powierzchni 14 m2 - szt 2.

Sprzęt ratowniczy

Zestawy PSP R -1 szt 2.

Torby i plecaki medyczne z wyposażeniem szt. 4.

Plecak medyczny do ratownictwa taktycznego.

Defibrylator automatyczny LifePak  CR plus,  szt. 1

Defibrylator automatyczny Samaritan PSD 500 st 1.

Zestaw segregacyjny TRAGE.

Odzież zgodna z rozporządzeniem ministra zdrowia z dn. 18 października 2010r w sprawie oznaczenia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz w zakresie umundurowania członków zespołów ratownictwa medycznego.

Kaski Vertex Vent

Oświetlenie osobiste, Petzl

Okulary ochronne

Kurtki i spodnie ochronne firmy Nitzsche

Polary

Sprzęt łącznościowy

Radiotelefony przenośne Motorola GP 380

Radiotelefon samochodowy Motorola GM 360

Sprzęt ewakuacyjny:

Deska ortopedyczna IRO DUCK  szt 1.

Deska ortopedyczna Laerdar szt 1.

Płachty ewakuacyjne szt 3.

Nosze aluminiowe składane Laerdal szt 3.

Kamizelka KED szt 2.

Sprzęt do ewakuacji wysokościowej:

Kosz ewakuacyjny Trawerse Tytan szt. 1 (dostosowany do transportu powietrznego)

Kosz ewakuacyjny Laerdal serii 71 szt 1

Zestaw sprzętu  do ratownictwa wysokościowego.

Sprzęt i materiały szkoleniowe:

Fantom Litte Anne (osoba dorosła) szt. 4.

Fantom Litte Anne (Junior) szt 4.

Fantom Baby Anne (niemowlę) szt.  4.

Fantom Rescusi Anne (pełna sylwetka, osoba dorosła)  szt. 1

Defibrylator szkoleniowy LifePak CR plus szt. 3.

Defibrylator szkoleniowy ZOLL

Rzutnik multimedialny szt. 1.

Zestaw do pozoracji ran.

Prezentacje multimedialne - zestaw.

Profesjonalne materiały charakteryzatorskie do ran - zestaw.

Symulator do ćwiczeń ewakuacji z samochodów, dostosowany do ćwiczeń z ewakuacji w każdej pozycji samochodu.