Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Orszak 3 Króli

XII STARACHOWICKI ORSZAK 3 KRÓLI

Ulicami Starachowic przeszedł XII Orszak Trzech Króli, i po raz 12 dbaliśmy o bezpieczeństwo uczestników orszaku i prowadzenie czoła orszaku w czym wspierali nas wolontariusze z  38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej i Everestu.

 

Orszak został zorganizowany z inicjatywy Rycerzy Kolumba Rada im. Papieża Jana Pawła II, przy współpracy z Park Kultury Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Policji, Straży Miejskiej, oraz ZHP Hufiec Starachowice. W orszaku mimo dość paskudnej pogody dość licznie udział wzięli mieszkańcy, którzy na zakończenie mogli spróbować gorącej grochówki i słodyczy ufundowanych przez jedną z firm wspierających orszak, które mieliśmy okazję rozdawać wspólnie z wolontariuszami z Everestu i 38 SDH..

Więcej zdjęć w galerii na Facebooku - XII Starachowicki Orszak 3 Króli

 

XI Starachowicki Orszak Trzech Króli

 

Jedenasty Starachowicki Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Starachowic i po raz jedenasty wspieraliśmy organizatorów w zabezpieczeniu orszaku. Jako Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice dbaliśmy o zabezpieczenie medyczne a wolontariusze ze Stowarzyszenia Everest i 38 SDH wspierali służby w zabezpieczeniu kolumny. W tym roku po raz pierwszy na orszaku wykorzystaliśmy nasz nowy ambulans pozyskany w ubiegłym roku. Orszak zakończył się tradycyjnie "pod skałkami" gdzie po życzeniach i koncercie kolęd była gorąca grochówka i starachowickie cukierki dla uczestników, w wydawaniu których także wspieraliśmy organizatorów.

 

Więcej zdjęć z orszaku na naszym profilu

https://www.facebook.com/HarcerskaGrupaRatowniczaStarachowice

 

X Orszak Trzech Króli w Starachowicach

Po rocznej przerwie. po raz dziesiąty ulicami przeszedł "Orszak Trzech Króli" Po raz dziesiąty dbaliśmy też o zabezpieczenie medyczne orszaku. Wspieraliśmy także z naszymi wolontariuszami ze Stowarzyszenia Everest i 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej służby zawodowe w zabezpieczeniu trasy przejścia orszaku.

 

 

IX Starachowick Orszak Trzech Króli

 

Dziewiąty raz przeszedł ulicami Starachowic Orszak Trzech Króli, który już po raz dziewiąty zabezpieczała nasza Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice, a w którego organizację włączyły się oprócz parafii szkoły i organizacje społeczne organizując nie tylko barwny pochód ale także oprawę na trasie orszaku.  Nie zabrakło też zwierząt, o bezpieczeństwo których podczas przemarszu dbali wolontariusze z 38 SDH i Stowarzyszenia Everest. Na zakończenie przemarszu orszak dotarł pod "Skałki" gdzie przy żywej szopce w akompaniamencie chóru ze Szkoły Podstawowej nr 9, były życzenia i poczęstunek przygotowany przez oddziała szkolny PTTK i Rycerzy Kolumba.

 

 

VIII Orszak Trzech Króli w Starachowicach

Nowy rok zaczęliśmy od zabezpieczenia medycznego Orszaku Trzech Króli, który już po raz ósmy przeszedł ulicami Starachowic.Tegoroczny orszak odbył się pod patronatem Wojewody Świętokrzyskiej Agaty Wojtyszek, Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego i Prezydenta Starachowic Marka Materka. Wśród wielu wspaniałych organizatorów orszaku z Rycerzami Kolumba na czele i Stowarzyszeniem Kotyzka, która serwowała wspaniała grochówkę znaleźli się także harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater, którzy byli najliczniejsza grupa wspierająca służby zawodowe w zabezpieczeniu porządkowym przemarszu orszaku. Harcerze z 38 SDH, dbali także o bezpieczeństwo zwierząt stanowiących oprawę barwnego orszaku.

 

VII Starachowicki Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2018 roku po raz dziesiąty w Polsce,  a po raz siódmy ulicami Starachowic przeszedł Orszak Trzech Króli i po raz siódmy,  o bezpieczeństwo medyczne uczestników dbali nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice. W organizację orszaku włączyło się wiele osób, organizacji  i instytucji z naszego miasta łącznie z władzami naszego miasta i powiatu. W 2018 roku orszak pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich" przeszedł ulicami 644 miast w całej Polsce.

 

 

VI Orszak Trzech Króli w Starachowicach

Tegoroczny Orszak Trzech Króli, już po raz szósty przeszedł ulicami Starachowic. Po raz szósty nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice,  nie tylko dbali o bezpieczeństwo uczestników,  ale także pilnowali czoła orszaku i tempa przemarszu. Natomiast nasi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater pilnowali odstępów i wolnej przestrzeni do maszerujących w orszaku zwierząt prowadzonych przez przewodników z Cyrku Arena. Mimo mrozu który zdecydowanie przerzedził uczestników, uczestnicy z uwagą obejrzeli scenki odegrane po drodze orszaku oraz wysłuchali modlitwy przed szopką pod pod skałkami. gdzie oprócz modlitwy,  czekała na uczestników gorąca grochówka przygotowana tradycyjnie przez "Kotyzkę" i słodycze rozdawane najmłodszym przez "Rycerzy Kolumba"

 

V Orszak Trzech Króli w Starachowicach

 

W środę 6 stycznia 2016 roku, po raz piąty ulicami Starachowic przeszedł Orszak Trzech Króli i po raz piaty nie zabrakło na orszaku Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, która nie tylko zabezpieczała orszak pod względem medycznym, ale także prowadziliśmy czoło orszaku dbając o właściwe tempo marszu dostosowane do uczestników. Uczestnicy wyruszyli po mszy w parafii pw. Wszystkich Świętych przy ulicy Radomskiej w Starachowicach ulicami: Radomską, Szkolną, Mrozowskiego i Aleją Armii Krajowej na plac „pod skałkami”. Po drodze zostały odegrane dwie inscenizacje. Jedna przy Domu Nauczyciela, gdzie Trzej Królowie  spotkali się z Herodem. Druga odegrana była na placu przy fontannie przy Alei Armii Krajowej, gdzie „dobro” stoczyło walkę ze „złem”. Diabły próbowały odwieść pielgrzymów od dalszej wędrówki, natomiast anioły namawiały do wytrwania w swoich postanowieniach. Na zakończenie uroczystości uczestnicy otrzymali gorącą grochówkę i wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu Artura Bieńka.

 

 

 

Inicjatorami i organizatorami orszaku były osoby reprezentujące organizacje skupione w  komitecie organizacyjnym  w skład którego weszli przedstawiciele  Rycerzy Kolumba, Urzędu Miejskiego, Straży Miejskiej, Komendy Powiatowej Policji, Hufca ZHP, HSPP,  Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, Starachowickiego Centrum Kultury, Stowarzyszenia Semper Fidelis, Towarzystwo Przyjaciół Lasu Kotyzka oraz właściciele cyrku Arena. Uroczystość poprowadził niezastąpiony Jacek Tarnowski.

 
Ważne informacje !
Reklama
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj105
mod_vvisit_counterWczoraj399
mod_vvisit_counterTen tydzień4078
mod_vvisit_counterPoprzedni1512
mod_vvisit_counterTen miesiąc6430
mod_vvisit_counterPoprzedni1513
mod_vvisit_counterWszystkie512662
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook