Kolejne udane zawody już za nami. W tym roku już po raz trzynasty zorganizowaliśmy Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze. Mimo tego że przez kilka dni przed zawodami było zimno a dodatkowo dzień wcześniej, grad szalał na przemian z deszczem, pogoda tradycyjnie była dla nas bardzo łaskawa i całe zawody odbyły się bez żadnych przeszkód i na starcie stanęło 25 z 27 zgłoszonych zespołów. Zespoły rywalizowały w trzech kategoriach o puchar Starosty Starachowickiego Piotra Babickiego, który razem z panią Wojewodą Agatą Wojtyszek objął honorowy patronat na zawodami.

Zawody rozgrywały się jeszcze w trzech kategoriach. Kategoria młodsza szkół podstawowych, kiedyś jako kategoria szkół podstawowych. Kategoria starszych klas szkół podstawowych dawniej gimnazjum i najstarsza kategoria szkół średnich.

Rywalizacja na poszczególnych trasach zakończyła się następująco.

W kategorii szkół podstawowych klas młodszych rywalizacja zakończyła się następująco:

W tej kategorii zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Nietuliska Dużego. Drugie miejsce zajęła  reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 ze Starachowic, a trzecie miejsce reprezentacja Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Lubieni.

W kategorii szkół podstawowych klas starszych rywalizacja zakończyła się następująco:

zwyciężyła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Lubieni. Drugie miejsce zajęła 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater. Na trzecim miejscy uplasowała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 ze Starachowic

W najstarszej kategorii szkół ponadpodstawowych klasyfikacja zakończyła się następująco;

Dosłownie kilkoma punktami zwyciężyła 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater przed zwycięzcami z ubiegłego roku czyli drużyną ze IV Liceum z Kielc. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 ze Starachowic.