Ponad 180 osób czynnie uczestniczących w akcji przed budynkiem Straży Pożarnej w Starachowicach na 12 fantomach i 27 osób w Finlandii,  to efekt drugiej już akcji zorganizowanej przez Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, który przypada 16 października. W resuscytacji wzięli udział uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 z super szkolna drużyną ratowniczą, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 z klasami mundurowymi oraz harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej imienia Emilii Plater, która wspierała Harcerska Grupę Ratowniczą w prowadzeniu akcji. Obecni byli przedstawiciele Policji z Januszem Kowalewskim i Sebastianem Śpiewakiem na czele, członkowie Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki, strażacy z komendy powiatowej PSP oraz strażacy OSP w Wąchocku i Brodach oraz starosta Andrzej Matynia. Akcja polegała na prowadzeniu nieprzerwanie przez 30 minut resuscytacji krążeniowo oddechowej na fantomach.

W tym roku biliśmy rekord RKO także w Finlandii! a wszystko to za sprawą Andrzeja z  Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, który zorganizował akcję w której udział wzięli uczestnicy szkolenia  na temat wolontariatu w sferze publicznej i to aż 10 krajów. Do zobaczenia za rok w jeszcze większym składzie.