Zintegrowane ćwiczenia służb ratowniczych i zarządzania kryzysowego trwały ponad 6 godzin i składały się z kilku epizodów. W ćwiczeniach wzięły udział: Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicze Straże Pożarne z powiatu starachowickiego, Policja, Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego, Straż Miejska, Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice.

Ćwiczenia zostały zorganizowane 17 kwietnia 2015 r.  na terenie byłej fabryki STYROPOL  przy ul. Składowej, gdzie Policja zlokalizowała nielegalny proceder handlu kradzionymi częściami samochodowymi. O godz. 9.00 uzbrojeni policjanci weszli na teren fabryki z zamiarem dokonania aresztowań i zabezpieczenia materiału dowodowego. Pracownicy wystraszeni pojawieniem się służb mundurowych wpadli w panikę i przez nieostrożność spowodowali wybuch samochodowej butli propon-butan. Jeden z pracowników warsztatu chcąc zatrzeć ślady podpalił pomieszczenia biurowe. Przybyłe jednostki OSP zabezpieczone w sprzęt ochrony dróg oddechowych przeszukiwały pomieszczenia i jednocześnie gasiły pożar. W jednym z pomieszczeń znaleziono poszkodowanego, którego ewakuowano na zewnątrz i przekazano obsadzie karetki.

Drugi z epizodów przeprowadzony został w miejscowości Styków. Właściciel hali, w której prowadzono nielegalną działalność w trakcie ucieczki przed radiowozem  nie opanował samochodu, zjechał z drogi i z mostu wpadł do rzeki Kamiennej. Nie udało mu się samodzielnie opuścić pojazdu. Na miejsce wezwano strażaków - płetwonurków ze Starachowic. W tym czasie strażacy prowadzili jeszcze działania przy ulicy Składowej w Starachowicach. Musieli się przegrupować i jak najszybciej podjąć działania ratownicze pod wodą. W czasie pościgu przestępca strzelał, co wystraszyło trzech wędkarzy na łodzi. Ratowali się skokiem do wody. Łódź się wywróciła, a pod nią znalazł się jeden z wędkarzy. Wszystkich poszkodowanych przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego wspomaganego przez Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice. Poszkodowani ucharakteryzowani przez HGR Starachowice, zostali przewiezieni równocześnie na Starachowicki Szpitalny Oddział Ratunkowy, który także wziął udział w ćwiczeniach.  Ostatnim epizodem było zgłoszenie o podłożonym ładunku wybuchowym w szkole w Stykowie, gdzie przeprowadzono ewakuację całego budynku.