Akcja rekrutacyjna skierowana jest nie tylko do tych którym wolontariat, chęć niesienia pomocy, ratownictwo i pierwsza pomoc nie są obce,  ale także  do tych którzy w ratownictwie i pracy dla innych stawiają dopiero pierwsze kroki. Każdy kto chciałby sprawdzić się w pracy w grupie,  weźmie udział w kursie podstawowym,  po którym sam będzie pomagał instruktorom w szkoleniach organizowanych przez HGR. Najlepsi zostaną zaproszeni do udziału w zaawansowanym dwu weekendowym kursie i ćwiczeniach ratowniczych wspólnie ze Strażą Pożarną, Pogotowiem oraz innymi grupami ratowniczymi. Praca w grupie daje nie tylko wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Członkowie HGR Starachowice, maja także możliwość nabycia wielu innych umiejętności, które przydają się później w pracy zawodowej czy przełamaniu własnych słabości. Począwszy od obsługi profesjonalnego sprzętu ratowniczego czy łącznościowego, poprzez prace w grupie czy też prowadzenie prezentacji i szkoleń.

Wymagania dla kandydatów.

  • Wiek od 16 lat
  • Dobry stan zdrowia
  • Dobre wynik w szkole
  • Brak nałogów

Miłe widziane osoby po kursach pierwszej pomocy i szkołach medycznych

 

 

Jak się zgłosić do HGR Starachowice ?

Należy się skontaktować z nami za pomocą maila, telefonu czy poprzez kontakt z kimś z naszej grupy i umówić się na spotkanie.

 

 

 

Kontakt:

telefon 602801701

Mail

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.