Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Aktualności

IX Starachowick Orszak Trzech Króli

Dziewiąty raz przeszedł ulicami Starachowic Orszak Trzech Króli, który już po raz dziewiąty zabezpieczała nasza Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice, a w którego organizację włączyły się oprócz parafii szkoły i organizacje społeczne organizując nie tylko barwny pochód ale także oprawę na trasie orszaku.  Nie zabrakło też zwierząt, o bezpieczeństwo których podczas przemarszu dbali wolontariusze z 38 SDH i Stowarzyszenia Everest. Na zakończenie przemarszu orszak dotarł pod "Skałki" gdzie przy żywej szopce w akompaniamencie chóru ze Szkoły Podstawowej nr 9, były życzenia i poczęstunek przygotowany przez oddziała szkolny PTTK i Rycerzy Kolumba.

 

 

Świętokrzyska Terenowa Integracja dla Choinki

Na zakończenie roku tradycyjnie spotkaliśmy się w terenie uczestnikami rajdu terenowego zorganizowanego w szczytnym celu zebrania środków na pomoc innym. Tegoroczna impreza która tradycyjnie odbywała się w okolicach 6 grudnia obyła się tydzień później niż co roku, w nowej formule, w nowym miejscu i wyjątkowo bez śniegu. A i tak przyniosła kwotę prawie 38 tysięcy złoty, pochodzących zarówno z wpisowego uczestników jak i licytacji przedmiotów przekazanych przez sponsorów. Środki finansowe jak co roku trafią do potrzebujących osób. W trakcie rajdu obywałam się także zbiórka karmy i materiałów dla zwierząt w schronisku w Rudniku. Tu też trafiła cześć środków zebranych w trakcie rajdu zarówno od sponsorów jak i pochodzących ze sprzedaży posiłków i ozdób przygotowanych przez wolontariuszy ze schroniska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zabezpieczenie Orszaku Świętej Barbary

W tym roku po raz kolejny nasi ratownicy zabezpieczali medycznie uroczystość świętej Barbary,  patronki Starachowic, które odbyły się już po raz jedenasty. Uroczystość została połączona z dorocznym odpustem na świętą. Barbarę, w starachowickiej parafii Wszystkich Świętych. Obchody rozpoczęto od mszy, po której uczestnicy przemaszerowali w asyście Policji, Straży Miejskiej i wolontariuszy ze Stowarzyszenia Aktywności Społecznej Everest przed figurkę świętej Barbary, gdzie odbyła się modlitwa w intencji miasta.

 

 

 

Oprawę tegorocznego święta zapewniła Szkoła Podstawowa numer 9, Uczniowie stanowiący czoło pochodu wystąpili przebrani za święta Barbarę i pracowników zawodów, którym patronuje. Byli więc górnicy, hutnicy i kolejarze, pozostali uczniowie  mieli kotyliony z wizerunkiem kapliczki świętej Barbary. Po modlitwie pod figurą, wszyscy udali się do  Muzeum Przyrody i Techniki, gdzie dzieci mogły poznać tradycje górnicze i hutnicze Starachowic. Podsumowano też konkurs plastyczny związany z patronka miasta.

 

 

Razem Bezpieczniej w Gminie Mirzec

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Pierwsza pomoc dla najmłodszych

Artykuł w trakcie realizacji ...

 
Więcej artykułów…
Realizujemy programy
Reklama
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj47
mod_vvisit_counterWczoraj206
mod_vvisit_counterTen tydzień690
mod_vvisit_counterPoprzedni594
mod_vvisit_counterTen miesiąc2037
mod_vvisit_counterPoprzedni2109
mod_vvisit_counterWszystkie423908
Wsparli Nasze Działania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
HGR na Facebook