Zabezpieczenie obchodów "Świeta Niepodległości"

Kolejny rok nasi ratownicy zabezpieczali uroczystości związane z rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się od nabożeństwa w kościele na ul. Radomskiej, skąd po nabożeństwie wszyscy udali się pod pomnik na ul Konstytucji Trzeciego Maja. W trakcie uroczystości miał się odbyć start biegu, niestety ze względu na wynikłe trudności na które czasami nie ma nikt wpływu, start biegu przeniesione spod pomnika na drogę pożarową nr 7. Organizatorzy uroczystości oraz zaproszeni goście zrobili dosłownie wszystko,  aby zakończyć składanie wiązanek i przemówienia przed godzina 11: tak aby bieg mógł wystartować punktualnie i nie kolidował z uroczystościami, których był nieodzownym elementem.

Mimo starań po  uroczystościach pod pomnikiem czekało nas spore logistyczne wyzwanie bo musieliśmy dosłownie w kilka minut dotrzeć na miejsce tegorocznego biegu, na drogę pożarowa biegnąca od drogi na Tychów. Tu nasi ratownicy z HGR Starachowice  zabezpieczali medycznie Bieg Niepodległości. Razem z nami na miejsce dotarli harcerze  z 38 SDH, którzy pełnili warty honorowe i odbierali wiązanki podczas uroczystości, a wraz z nimi  wolontariusze ze Stowarzyszenia Aktywności Społecznej Everest, którzy wspierali żołnierzy z Wojsk Obrony Terytorialnej w zabezpieczeniu porządkowym trasy biegu i wręczaniu medali na starcie.