Integracja 4x4
14 października przeprowadziliśmy zajęcia szkoleniowe z udzielania pierwszej pomocy dla pracowników firmy Microsoft . Zajęc
ia odbyły się na dawnym torze doświadczalnym Fabryki Samochodów Ciężarowych STAR w Marcinkowie za Wąchockiem. Tu największym powodzeniem cieszyły się zajęcia z tamowania krwotoków i jak sami uczestnicy żartowali, broń Boże nie
dlatego, że ich krew zalewa w pracy. Oprócz zajęć praktycznych z udzielania pierwszej pomocy, najwięcej pracy tym razem z teorii ratownictwa, mieliśmy podczas jazdy terenowej, gdzie uczestnicy mieli okazję zakosztować przyjemności jazdy samochodami marki: Land Rover Defender, Mercerdes G, zwany Gelendą, Ford Mutt, Hummi. Do dyspozycji uczestników był też radziecki wóz pancerny BRDM, używany w Ludowym Wojsku Polskim. Bardzo dużym zainteresowaniem oprócz podtapiania samochodów w błocie, cieszyła się, także wśród naszych instruktorów jazda quadami, gdzie niektórzy odkryli swoje nowe pasje i nowe talenty.
Szkolenie przedszkolaków w Szerzawach
Konkursowa jesień z HGR StarachowiceHarcerska Grupa Ratownicza Starachowice Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki Konkurs plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych, którzy w ramach konkursu wykonują dowolna techniką, w formacie A4 pracę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pobierz regulamin konkursu. Konkurs filmowy pod hasłem "Krótki film o bezpieczeństwie" skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich w ramach którego uczestnicy wykonują film w następujących obszarach; przemoc w szkole i na ulicy, alkoholizm i narkomania, bezpieczeństwo własne, bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pobierz regulamin konkursu.
|








W piątek 8 października instruktorzy Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice wspólnie z podkomisarzem Januszem Kowalewskim z KP Policji przeprowadzili zajęcia dla przedszkolaków z grupy 5 i 6 -
latków w Zespole Szkół w Szerzawach. Podczas zajęć przedszkolaki, nie tylko mogły się zapoznać z zasadami poruszania się na drogach z czym radziły sobie bardzo dobrze. Ale także dzielnie uczyły się udzielać pierwszej pomocy, poznały numery alarmowe i sposoby formułowania komunikatów do pogotowia. Na zakończenie wszystkie dzieci za dzielna pracę podczas zajęć otrzymały opaski odblaskowe.





















